Tajemství loňského léta

• Česko

Vím, co jsi udělala minulé léto

I Know What You Did Last Summer

Viem, čo ste robili minulé leto

Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Jim Gillespie

Neal H. Moritz

Steve Mirkovich

Kostýmy:

Catherine Adair

Zpocatku nadejne se rozvijejici vyvrazdovacka, ktera ovsem v druhe puli “obdivuhodne” ztraci tempo.(27.7.2002)

Další tuctový rádoby horor. Přesto se mi film zdá lepší než podle mě hodně přeceňovaný Vřískot.(21.7.2005)

Opět se jeden surfař svezl na vlně teenage hororů. Co se příběhu týče nemáme tu nic extra ultra originálního, parta středoškoláků srazí nějakého chlápka, těla se zbaví a jaksi se nepřesvědčí, že je opravdu kaput. Po stránce napětí je to slabé kafe, scény ve kterých by mělo být napětí maximální kazí Jennifer Love Hewittová svým hysterickým řevem, jež v závěrečné scéně nemá ustání. Bizardní zabíjecí scény ovšem nejsou bizardní, ale spíš jednoduché a špetku originality by ste zde hledali marně. Ale zase pro dobro filmu hovoří celkem slušný spád děje, který i to malé napětí dokáže udržet. Ovšem hlavní záporák, no hák to prostě nevytrhne. Takže si to shrňme, herecky tak průměr, režijně tak slabý průměr a scénáristcky lehký podprůměr. Dal bych dvě hvězdičky, ale myslím že v porovnání s Valentinem a nebo druhým dílem této série jde přeci jen o lepší kousek.(24.6.2004)

Svižné, sympatické a solidně napínavé, ale chvílemi poněkud přepointované. Naštěstí jsou všechny hlavní role obsazeny natolik příjemnými herci, že se na ten film nedokážu moc zlobit, ačkoli každým zhlédnutím stárne víc a víc.(28.1.2008)

Solidní film s vcelku slušnou atmosférou překvapivě funguje ve fázích, kdy se nic neděje, ovšem jakmile přijde na věc selhává na všech frontách. Scénář je příšerný a dementnost postav nezná mezí. Snímek postrádá znatelný vývoj a nedokáže působit věrohodně. Přesto jsem se však - nejspíše díky dříve viděnému Scary movie - docela bavil. Ten hloupý závěr na loďce by ovšem zasluhoval mnohem větší spád a vedlejší dějová linka, dá-li se to tak nazvat, o hledání vraha by též určitě ráda doznala několika změn, či zmizela úplně.(17.10.2007)