Tajemství loňského léta

• Česko

Vím, co jsi udělala minulé léto

I Know What You Did Last Summer

Viem, čo ste robili minulé leto

Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Jim Gillespie

Scénografie:

Gary Wissner

Kostýmy:

Catherine Adair

Milovala jsem to .. na videokazetě jsem to viděla snad 5x ..(24.5.2008)

• Karlos80

Tady se autoři s filmu v čele se scénáriśtou Kevinem Williamsonem viz. Vřískot moc nevyznamenali. Co to jako mělo být? Thriller? Stovky jiných trhrilerů mají daleko propracovanější scénář, námět i samotnou zápletku. Horor? Bez krve a jen s atypickým kašpárkem který lovil lidi hákem na ryby? Nebo snad mysteriózní film? No v některých scénách by se tu jednotlivé znaky snad najít daly..Pár vraždících scén, ano, je jich tam pár, ale nemají naprosto žádnou atmosféru, přicházejí bez přípravy, takže vám nedají možnosti si je vychutnat, a víc než krev z nich cáká jen otřepané klišé..Celé to je jen jedna veliká blbost s ještě navíc neuvěřitelně tupým koncem, ale zas nepopírám fakt, že tento film nám de facto posloužil pro parodování na Scary Movie. Halloween, Scream, nebo třeba Pátek 13 jsou však s tennegerovských vyvraždovaček daleko lepší, a lze je tedy s přesnou platností doporučit..Ty dvě * jen za herečky Gellar a Hewitt, které to tu alespoň trochu oživili, co se týče nějaké té vizuální stránky, a nejeden filmový fanoušek tu pak byl určitě okouzlen jejich krásou tak i půvaby, zejména pak u blonďatého anděla Sarah Michelle Gellar.(16.10.2007)

Tempo dobré, napětí také není nejhorší, ale rozuzlení si zasloužilo daleko víc práce a času. Vše daleko víc zamotat a moment překvapení mi chyběl hodně... 6/10 = 60%(9.3.2012)

Jeden z reklamných sloganov na tento film hlásal: „Ak chceš pochovať pravdu, uisti sa, že si ju pred tým spálil.“ Štvorica mladých maturantov, Julie, Barry, Helen a Ray, spáchala zločin, ktorý chceli navždy utajiť a zabudnúť naň. Lenže nebude to pre nich také jednoduché. Pretože už o rok začnú dostávať záhadné odkazy so znepokujúcou správou "Viem, čo ste robili minulé leto". Účty s nimi sa rozhodol vyrovnať vrah v dlhej rybárskej pláštenke a s hákom na mäso v ruke. On nezabúda, ani neodpúšťa, on pozná ich "Tajemství loňského leta". ****(27.1.2011)

Opět se jeden surfař svezl na vlně teenage hororů. Co se příběhu týče nemáme tu nic extra ultra originálního, parta středoškoláků srazí nějakého chlápka, těla se zbaví a jaksi se nepřesvědčí, že je opravdu kaput. Po stránce napětí je to slabé kafe, scény ve kterých by mělo být napětí maximální kazí Jennifer Love Hewittová svým hysterickým řevem, jež v závěrečné scéně nemá ustání. Bizardní zabíjecí scény ovšem nejsou bizardní, ale spíš jednoduché a špetku originality by ste zde hledali marně. Ale zase pro dobro filmu hovoří celkem slušný spád děje, který i to malé napětí dokáže udržet. Ovšem hlavní záporák, no hák to prostě nevytrhne. Takže si to shrňme, herecky tak průměr, režijně tak slabý průměr a scénáristcky lehký podprůměr. Dal bych dvě hvězdičky, ale myslím že v porovnání s Valentinem a nebo druhým dílem této série jde přeci jen o lepší kousek.(24.6.2004)