Tajemství loňského léta

• Česko

Vím, co jsi udělala minulé léto

I Know What You Did Last Summer

Viem, čo ste robili minulé leto

Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Jim Gillespie

Scénografie:

Gary Wissner

Kostýmy:

Catherine Adair

Chytil rybář rybičku na nabroušenou udičku… cukala se jen chvíli… než jí došly síly.(20.12.2012)

Rozhodně ne tak špatný film, jak by se na první pohled mohlo zdát.. i když dneska by to dopadlo asi o poznání hůře. Ale v sedmadevadesátém to valilo a na VHSkách bylo tohle po Vřískotu druhé dítko Kevina Williamsona (i když ho napsal dřív) horkým zbožím.. zcela oprávněně!!(11.7.2010)

• dobytek

Film zachraňuje akorát to, že v tom hraje Sarah Michelle Gellar a Jennifer Love Hewitt. Jinak bych to asi ani nedokoukal. Začátek byl sice docela zajímavej, ale potom to nějak ztrácelo tempo a myslim, že by to nevyděsilo ani děti v mateřský školce. Navíc dialogy jsou chvílema vyloženě vycucaný z prstů a ani mi nějak neseděli herci. Hlavně Ryan Phillippe vypadá spíš jak nějakej vesnickej diskant a tady hraje drsňáka drsnějšího než sám Chuck Norris.(26.8.2006)

Extrémně netalentovaný režisér se snaží o přímou konkurenci Vřískotu. Bohužel výsledek je o dost horší. Prakticky vše co Vřískot parodoval, tady divák nalezne. Love Hewitt je ta správná kočka, ale jako horor tohle opravdu fungovat ani nemůže. 5 mrtvých. 50%(7.11.2015)

Neumím zhodnotit, koho tento teen-horor má ve skutečnosti postrašit. Na svojí dobu to byl jistě hit první velikosti, který inspiroval stovky následujících vyvražďovaček. Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že nikoho nad deset let tohle dostat nemůže. Já osobně se u něj hrozně bavil, zvlášť při vzpomínání na Scary Movie, která některé zdejší pasáže, geniálně paroduje. Nejvíce mě dostala hláška ze začátku filmu, kde čtyřčlenná posádka srazila chodce na silnici a projevila velmi opodstatněnou obavu "všichni dostaneme křeslo", pokud by dostal křeslo každý člověk, který by srazil chodce, půlka našeho senátu by nežila. Film je v dnešní době totální brak, ovšem v devadesátkách přesně tohle letělo a dnešní třicátnící u toho srali bobky, vidět dnes už postarší herce v mladém podání, nikdy nezaškodí. 60% 04.07. 2010(4.7.2010)

• - Ve filmu se Helen nepodaří nadlouho získat práci modelky v New Yorku a nakonec se vrátí domů, kde pracuje společně s její sestrou Elsou v otcově prodejně. V románu pracuje Helen pro místní zpravodajskou stanici, kde předpovídá počasí. (Stocki)

• - V románu se děj odehrává v Novém Mexiku ale děj filmu je zasazen do Severní Karolíny. (Stocki)

• - Film je inspirován stejnojmenným románem, který vyšel knižně v říjnu roku 1973 a napsala ho americká spisovatelka Lois Duncanová. (Stocki)