poster

Tajemství loňského léta

 • Česko

  Vím, co jsi udělala minulé léto

 • USA

  I Know What You Did Last Summer

 • Slovensko

  Viem, čo ste robili minulé leto

 • Slovensko

  Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Režie:

Jim Gillespie

Předloha:

Lois Duncan (kniha)

Scénář:

Kevin Williamson

Kamera:

Denis Crossan

Hudba:

John Debney

Producenti:

Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Kostýmy:

Catherine Adair
(další profese)
 • gouryella
  ***

  Zpocatku nadejne se rozvijejici vyvrazdovacka, ktera ovsem v druhe puli “obdivuhodne” ztraci tempo.(27.7.2002)

 • Hal_Moore
  ***

  Další tuctový rádoby horor. Přesto se mi film zdá lepší než podle mě hodně přeceňovaný Vřískot.(21.7.2005)

 • ScreamJay
  ***

  Opět se jeden surfař svezl na vlně teenage hororů. Co se příběhu týče nemáme tu nic extra ultra originálního, parta středoškoláků srazí nějakého chlápka, těla se zbaví a jaksi se nepřesvědčí, že je opravdu kaput. Po stránce napětí je to slabé kafe, scény ve kterých by mělo být napětí maximální kazí Jennifer Love Hewittová svým hysterickým řevem, jež v závěrečné scéně nemá ustání. Bizardní zabíjecí scény ovšem nejsou bizardní, ale spíš jednoduché a špetku originality by ste zde hledali marně. Ale zase pro dobro filmu hovoří celkem slušný spád děje, který i to malé napětí dokáže udržet. Ovšem hlavní záporák, no hák to prostě nevytrhne. Takže si to shrňme, herecky tak průměr, režijně tak slabý průměr a scénáristcky lehký podprůměr. Dal bych dvě hvězdičky, ale myslím že v porovnání s Valentinem a nebo druhým dílem této série jde přeci jen o lepší kousek.(24.6.2004)

 • novoten
  ***

  Svižné, sympatické a solidně napínavé, ale chvílemi poněkud přepointované. Naštěstí jsou všechny hlavní role obsazeny natolik příjemnými herci, že se na ten film nedokážu moc zlobit, ačkoli každým zhlédnutím stárne víc a víc.(28.1.2008)

 • Dudek
  ***

  Solidní film s vcelku slušnou atmosférou překvapivě funguje ve fázích, kdy se nic neděje, ovšem jakmile přijde na věc selhává na všech frontách. Scénář je příšerný a dementnost postav nezná mezí. Snímek postrádá znatelný vývoj a nedokáže působit věrohodně. Přesto jsem se však - nejspíše díky dříve viděnému Scary movie - docela bavil. Ten hloupý závěr na loďce by ovšem zasluhoval mnohem větší spád a vedlejší dějová linka, dá-li se to tak nazvat, o hledání vraha by též určitě ráda doznala několika změn, či zmizela úplně.(17.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace