Žoldák: Legie zkázy

Soldier

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

Todd (K. Russell) je od mala vychován jako stroj na zabíjení. Vyhrál nespočet válek, postžílel stovky nepřátel. Jenže jak už to tak v životě bývá, Todd je nahrazen genetidky lepšími a výkonějšími vojáky. Po porovnávání sil, je Todd považován za mrtvého a spolu s mrtvými vojáky a odpadem, vyhozen na zdánlivě opuštěné planetě. Zde se Todda ujmou místní lidé, kteří zde havarovali a vytvořili kolonii. Když se na planetu vrátí vojáci za účelem cvičení (každý civilista bude považován za nepřítele).Todd je postaví na stranu civilistů a setká se tváří v tvář svým bývalým velitelům a jejich novým vojákům. Žoldák: Legie zkázy je čistá akční řežba s prostým příběhem a parádní akcí. Je zde spousta pěkných efektů skvělý soundtrack. Pro mě je tento film jeden z nejlepších K. Russella vůbec a vždy se na něj rád podívám. Za mě 100% :)(8.2.2013)

• tron

Sú chvíle, kedy už ani najväčší frajeri nestíhajú a keď sa hláška stáva trápnou. „Môj otec bol údržbár a vravel: neopravuj, čo netreba,“ hovorí tlstý Gary Busey, dávna hviezda SMRTONOSNEJ ZBRANE, PREDÁTORA 2 a PREPADNUTIA V PACIFIKU. Inými slovami, Paul W.S. Anderson nakrútil najhorší film svojej kariéry (a že som fanúšik jeho HORIZONTU UDALOSTI, RESIDENT EVILU a AvP) a čo je najhoršie, OBJEKTÍVNE zlý film - nevydarený a nechcene smiešny. Z ambiciózneho a drahého projektu, ktorý mal byť novým príbehom zo starého sveta BLADE RUNNERA, a na ktorý Kurt Russell celé mesiace tvrdo posilňoval (za nemalý honorár), sa nám priamo pred očami stáva fraška, ktorá nie je smiešna snáď už ani pre najzvrhlejších fanúšikov béčok (ale to táram, na také INTERMEDIO to stále nemá). Akcia, špeciálne efekty, kostýmy, výprava, herci, „dialógy“... ach jaj. 20% nedávam len preto, že som si spomenul na dávne časy, kedy som chodil do kina na filmy so Stevenom Seagalom - a Costnerov POSOL BUDÚCNOSTI bol EŠTE horší.(9.6.2007)

• Chrustyn

Takový Rambo nové doby. Je to sice blbost ale alespoň se na konci hodně střílí a Kurt Russel je jako neohrožený ranař cool.(27.2.2007)

Slušné akční sci-fi, u kterého mě značně překvapilo jeho poměrně nízké hodnocení zde na čsfd. V době jeho sledování jsem ho totiž měl za docela uznávané dílo a opravdu se mi líbilo a některé jeho pasáže jsou vskutku zapamatováníhodné.(12.3.2006)

• Bauer

Prach obyčejné béčko, které si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Jen přemýšlím proč to tak je. Možná, že celkem slušným hereckým obsazením. Kurt Russell, Jason Isaacs, Connie Nielsen a nebo Gary Busey. Jenže obsazení není všechno. Herci musejí taky něco hrát. Kurt Russell nedělá nic jiného než že běhá, střilí a z 90% celého filmu jen ČUMÍ!!! Nápad tento snímek zcela jistě má, ale cítil jsem z toho tak trošku vykrádačky z Univerzálního vojáka s tím, že příběh je zasazen do hodně daleké budoucnosti. A konec s bitkou mezi starým vojákem a novým vojákem ve mně vyvolal pocit, že koukám na konec Univerzálního vojáka, kde si to parádně rozdal Van Damme a Lundgren. Ovšem hodně se mi libíl začátek, kde jsem sledoval výcvik vojáku už od dítěte. Potom to šlo úplně do hajzlu. Jakmile se hlavní (retardovaný) hrdina dostal mezi lidi, tak to byla nehorazná nuda. Pak přišla na řadu akce, která není očividně dobře zvládnutá a je špatně natočena. Na můj vkus jí tam bylo až moc, takže i ty akční scény mi ke konci přišli nudné. Lehce zapomenutelný film, který stačí vidět jednou a tím to končí. Žádné další repete se konat nebude!(25.1.2009)

• - Seržant Todd (Kurt Russell) má na ľavom líci vytetované "Todd, O-POS, 3465". (Lukoh)

• - Trailer k filmu zahrnoval bitvu 20 - 30 vesmírných lodí, ale tato scéna ve filmu chybí. Byl to pouze marketingový tah. (Chatterer)

• - Původní název filmu byl "The Base". (Chatterer)