Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

• Chrustyn

Takový Rambo nové doby. Je to sice blbost ale alespoň se na konci hodně střílí a Kurt Russel je jako neohrožený ranař cool.(27.2.2007)

"I'm going to kill them all, sir." O Žoldákovi jsem neslyšel nikdy nic dobrého, takže jsem byl velmi překvapen, když jsem zjistil, že se mi vlastně strašně líbí, dokonce víc než Blade Runner, ke kterému se vztahuje jako něco na způsob spirituálního následníka. Po Mortal Kombatu je to pro mně ten nejlepší film, který zatím Paul W.S. Anderson natočil.(11.1.2009)

• Tom Hardy

Napřed jsem si říkal, že to bude první film, kterému dám nálepku odpad!. Ale proto, že zde hraje slušně Gary Busey (snad poprvé ve své kariéře) kladnou postavu, jsem to nedokázal... bylo to však o fous...(2.9.2002)

• Lima

Tupě čumící Kurt Russell - přibližně stejně duchaplný výraz jsem měl já, když jsem viděl, co Paul Anderson, tvůrce skvělého HORIZONTU UDÁLOSTI a zábavnáho MORTAL KOMBATU, dokázal zplodit.(2.6.2002)

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, takovyhle ma vetsina Andersonovo filmu a me se pritom zatim kazdej jeho film dost libil a ani tohle neni vyjimkou. Pribeh je sice jednoduchej a v podstate by se dal rozdelit na tri casti, kdy v prvni je ukazanej Russell v akci a jeho nahrazeni, v druhy se zabydluje mezi "vesnicanama" a v treti si to vyridi s neprateli, ale staci to. Jen za tu na akci chudou prostredni cast musim dat o hvezdicku mit. Jinak film je fakt kurevsky zabavny a misty docela drsny becko s paradni atmosferou, paradnima kulisama a hodne dobrejma trikama a navic Russell v hlavni roli, ackoliv za celej film nezmeni vyraz v obliceji a rekne dohromady tak pet vet, tak je jako zoldak velmi presvedcivej a navic je namakanej jak hovado. Fakt jsem se skvele bavil.(20.8.2008)

• - Když se Todd dostane na planetu, tak můžete mezi odpadky vidět Liberty Bell. (Chatterer)

• - Čtvrtý den natáčení si Kurt Russell zlomil levý kotník a desátý den pravý nárt. Sám říká, že z filmu neodošel jen proto, že dostal dobře zaplaceno. (dezert)

• - Lidé mešího vzrůstu byli použiti v některých scénách, aby vojenské vozidla vypadaly větší. (Chatterer)