Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

• Spiker01

Pecka po všech směrech.(7.2.2016)

Lehce existencionalistický SF western. Trochu lepší zpracování a mohla z toho být skoro klasika.(26.11.2010)

• Legas

Po přečtení recenze v Cinemě jsem čekal absolutní úpadek, ale dvě hvězdičky bych ještě dal. Jednu za to, že jsem film dokoukal až do konce, a druhou za snahu. ------ Dodatek 2012: Jsem kdysi psal velmi vtipné komentáře :-)(10.5.2003)

• Bauer

Prach obyčejné béčko, které si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Jen přemýšlím proč to tak je. Možná, že celkem slušným hereckým obsazením. Kurt Russell, Jason Isaacs, Connie Nielsen a nebo Gary Busey. Jenže obsazení není všechno. Herci musejí taky něco hrát. Kurt Russell nedělá nic jiného než že běhá, střilí a z 90% celého filmu jen ČUMÍ!!! Nápad tento snímek zcela jistě má, ale cítil jsem z toho tak trošku vykrádačky z Univerzálního vojáka s tím, že příběh je zasazen do hodně daleké budoucnosti. A konec s bitkou mezi starým vojákem a novým vojákem ve mně vyvolal pocit, že koukám na konec Univerzálního vojáka, kde si to parádně rozdal Van Damme a Lundgren. Ovšem hodně se mi libíl začátek, kde jsem sledoval výcvik vojáku už od dítěte. Potom to šlo úplně do hajzlu. Jakmile se hlavní (retardovaný) hrdina dostal mezi lidi, tak to byla nehorazná nuda. Pak přišla na řadu akce, která není očividně dobře zvládnutá a je špatně natočena. Na můj vkus jí tam bylo až moc, takže i ty akční scény mi ke konci přišli nudné. Lehce zapomenutelný film, který stačí vidět jednou a tím to končí. Žádné další repete se konat nebude!(25.1.2009)

• Chrustyn

Takový Rambo nové doby. Je to sice blbost ale alespoň se na konci hodně střílí a Kurt Russel je jako neohrožený ranař cool.(27.2.2007)