Žoldák: Legie zkázy

Soldier

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

Mě se to líbilo..dost:)(21.11.2004)

• Marius

Toto je čistý esenciálny krzštalický odpad. Bez deja, dialógov, logiky, nápadov, psychológie a estetiky.(15.11.2004)

• Rex Mundi

Predvádzačka Kurta Russella s kamenným výrazom tváre, ktorá mohla byť lepšia, keby mala lepší scenár. Ak to prirovnám ku knihám, tak film takéhoto typu má byť ako román, viacvrstvový so širším obzorom, pretože ak má jednoduchú kostru ako poviedka, tak by to musela byť pekelne dobrá poviedka, aby uspela a zaujala aj staršieho diváka. Tento film kričí, že hlavný motív niekto vymyslel za 10 sekúnd na porade producentov a kostra scenára s nalepenými kilami klišé vznikla za ďalšie 3 minúty. Potom to len dali naškriabať scenáristovi s lepším menom, ktorý to odflákol a hotovo. Navyše niektoré scény boli až trápne primitívne (pocikaný Jason Isaacs? - WTF?) a burácajúca hudba otravná. Chozemu díky za upozornenie na IMDb triviu - zábavnejšia ako celý film :-)(5.6.2007)

Kariéra Kurta Russella, veterána v řešení meziplanetárních konfliktů, je ohrožena, když je geneticky vyvinut prototyp válečníka. V testovacím souboji prohrává, a je tak odsouzen k smrti. On ale boj o život nevzdává. Nepřišlo mně to tak hrozné podle zdejších recenzí. Solidní příval akce přebíjí nablblý scénář a režisér Paul W.S.Anderson se v akčních sekvencích solidně vyřádil, ale obsadit proti Russelovi Jasona Scotta Leeho nebyl dobrý tah, a tak to vidím na akční snímek, který má solidní spád a dynamiku a spolehlivě u něj vypnete mozek. 60%(9.2.2009)

• 666teen

Nevím proč...Ale vzpoměl jsem si na jiné veledílo-Lost In Space. Škoda že si ta rodinka nepřibalila na cestu natvrdlýho Russella a neztratila se s ním...Navždy.(28.6.2006)