Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

• Djkoma

Příjemně béčkové, ozvučené i zahrané. Kurt Russell se do takového filmu velmi hodí a Paul W. S. Anderson předvádí své "kvality". Je dobře, že se takový film nesnaží tvářit jako áčkové akční maso a sympaticky přijímá úlohu obyčejného nenáročného akčního filmu. Právě proto slouží svému účelu velmi dobře.(17.7.2004)

• Legas

Po přečtení recenze v Cinemě jsem čekal absolutní úpadek, ale dvě hvězdičky bych ještě dal. Jednu za to, že jsem film dokoukal až do konce, a druhou za snahu. ------ Dodatek 2012: Jsem kdysi psal velmi vtipné komentáře :-)(10.5.2003)

• hladass

Po skvělém Horizontu událostí hodně velké zklamání...(12.8.2009)

Tento snímek, už ani nevím proč, mám svým způsobem rád a přináší mi velké odreagování, herec K.Russell je skutečně dobrým, jeden z opravdu mála charakterních z Hollywoodu.(28.6.2009)

Jsou to slabší 4 hvězdičky. A proč? Vcelku pěkné spíše bečkové sci-fi. Jsou tu vesmírmé lodě, kolonizované planety, genetický upravení jedinci - takže na sci-fi dobré ingredience. Topornost a jistá tupá ztuhlost Kurta Russela je dana postavou ve které se časem probouzí potlačené lidské city. Connie Nielsen to sluší. Gary Busey je jako starý generalský rozumbrada není špatný. Jason Scott Lee v dobré bojové kondici. Je tu téma pomsty, které vyrazně doplňuje děj. Netvrdím, že tento filmje bezvadný a nemá svoje chyby. Nicmeně je slušným.(24.2.2008)

• - Seržant Todd (Kurt Russell) má na ľavom líci vytetované "Todd, O-POS, 3465". (Lukoh)

• - Čtvrtý den natáčení si Kurt Russell zlomil levý kotník a desátý den pravý nárt. Sám říká, že z filmu neodošel jen proto, že dostal dobře zaplaceno. (dezert)

• - Pro film byla postavena dvojice obrněných transportérů, tzv. "crawlerů", v českém dabingu přeložených jako "plazouni". Jednalo se o modifikované těžké důlní dempry Caterpillar 777. Byla to vůbec největší vozidla, jaká kdy byla pro film vytvořena. Když něco rozválcovala, skutečně to tak bylo bez žádných miniatur. Už před modifikacemi každé z těchto aut vážilo 65 tun. Dovybavena byla krom zbraní i pátracími reflektory o výkonu 10 tisíc wattů. (Stejšn)