Žoldák: Legie zkázy

Soldier

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

Mě se to líbilo..dost:)(21.11.2004)

• Spiker01

Pecka po všech směrech.(7.2.2016)

• Lima

Tupě čumící Kurt Russell - přibližně stejně duchaplný výraz jsem měl já, když jsem viděl, co Paul Anderson, tvůrce skvělého HORIZONTU UDÁLOSTI a zábavnáho MORTAL KOMBATU, dokázal zplodit.(2.6.2002)

• -bad-mad-wolf-

Režie rutinní, scénář bezradný, herci nevhodně obsazení, triky spíše slabší... mohlo to být fajn béčko, kdyby se ve všech ohledech aspoň trošku přitlačilo. Hudba bouří na všechny strany, pěkný motiv se ale občas najde; sympatické bylo vcelku i zpracování odpadové planety. 4/10(20.6.2010)

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, takovyhle ma vetsina Andersonovo filmu a me se pritom zatim kazdej jeho film dost libil a ani tohle neni vyjimkou. Pribeh je sice jednoduchej a v podstate by se dal rozdelit na tri casti, kdy v prvni je ukazanej Russell v akci a jeho nahrazeni, v druhy se zabydluje mezi "vesnicanama" a v treti si to vyridi s neprateli, ale staci to. Jen za tu na akci chudou prostredni cast musim dat o hvezdicku mit. Jinak film je fakt kurevsky zabavny a misty docela drsny becko s paradni atmosferou, paradnima kulisama a hodne dobrejma trikama a navic Russell v hlavni roli, ackoliv za celej film nezmeni vyraz v obliceji a rekne dohromady tak pet vet, tak je jako zoldak velmi presvedcivej a navic je namakanej jak hovado. Fakt jsem se skvele bavil.(20.8.2008)

• - Čtvrtý den natáčení si Kurt Russell zlomil levý kotník a desátý den pravý nárt. Sám říká, že z filmu neodošel jen proto, že dostal dobře zaplaceno. (dezert)

• - Hlavní postava filmu Todd je v záběru plných 85% filmu, avšak řekne jen 104 slov. (Chatterer)

• - Letadlová lod', která je na planětě, kde se většina příběhu odehrává, mezi ostatním 'smetím', je USS Franklin Delano Roosevelt upravená pro potřeby filmu. (jarjarbinx)