Žoldák: Legie zkázy

Žoldnier: Légia skazy

Sci-Fi / Akční / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

• Spiker01

Pecka po všech směrech.(7.2.2016)

Todd (K. Russell) je od mala vychován jako stroj na zabíjení. Vyhrál nespočet válek, postžílel stovky nepřátel. Jenže jak už to tak v životě bývá, Todd je nahrazen genetidky lepšími a výkonějšími vojáky. Po porovnávání sil, je Todd považován za mrtvého a spolu s mrtvými vojáky a odpadem, vyhozen na zdánlivě opuštěné planetě. Zde se Todda ujmou místní lidé, kteří zde havarovali a vytvořili kolonii. Když se na planetu vrátí vojáci za účelem cvičení (každý civilista bude považován za nepřítele).Todd je postaví na stranu civilistů a setká se tváří v tvář svým bývalým velitelům a jejich novým vojákům. Žoldák: Legie zkázy je čistá akční řežba s prostým příběhem a parádní akcí. Je zde spousta pěkných efektů skvělý soundtrack. Pro mě je tento film jeden z nejlepších K. Russella vůbec a vždy se na něj rád podívám. Za mě 100% :)(8.2.2013)

55%(4.3.2009)

No, "Horizont události" to není, ale pořád je tohle scifko lepší než "Alien versus Predator". A pokud jsem AVP dala 2*, tak mi nezbývá než "Žoldáka" ohodnotit o hvězdičku lépe, ikdyž si ten mírný nadprůměr vzhledem k silně béčkovému zpracování a nevyužitému potenciálu nezaslouží. 50%(9.3.2009)

• Marius

Toto je čistý esenciálny krzštalický odpad. Bez deja, dialógov, logiky, nápadov, psychológie a estetiky.(15.11.2004)

• - Letadlová lod', která je na planětě, kde se většina příběhu odehrává, mezi ostatním 'smetím', je USS Franklin Delano Roosevelt upravená pro potřeby filmu. (jarjarbinx)

• - Seržant Todd (Kurt Russell) má na ľavom líci vytetované "Todd, O-POS, 3465". (Lukoh)

• - Hlavní postava filmu Todd je v záběru plných 85% filmu, avšak řekne jen 104 slov. (Chatterer)