Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

• Vojcl

Ano, je to takový uvěřitelný film ze života, přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že scénář je strašně nedotažený. Tak nějak mi tu chybí nějaké větší vyvrcholení, co nám chtěl vlastně autor sdělit. Kromě toho je tam strašně málo humoru a tím pádem je to děsivá nuda. Herci v hlavních i vedlejších rolích nejsou špatní, ale slabý děj zachránit nedokázaly. Tohle už si znova určitě nepustím.(28.4.2008)

Zbytečně překombinované, nudné a v těch vztazích se za chvíly budete ztrácet kdo s kým a proč..(16.8.2007)

Film jako celek se mi nelíbil hlavně kvůli svému obsahu... Pár scén zábavných, tak asi jen kvůli tomu 3*(3.10.2005)

Více je někdy méně – tolik postav v jednom filmu znamená, že spousta z nich bude jen lehce nahozená a nebude mít šanci diváka nějak zaujmout. Jak poslední dobou sleduji, naši scénáristé mají problém napsat zajímavé mužské postavy. Tady se povedla jen tragikomická figurka Jana Budaře, jinak dámská jízda. Nejpříjemnějším překvapením je výkon Karolíny Kaiserové v roli zamindrákované mladší sestry.(20.10.2004)

• castor

Lehce cynická komedie začíná na otcově pohřbu, kde se kromě zhrzené rodiny sejde i několik (vlastně vícero) milenek. Trend nevěry prostě v dnešní době frčí a na tom staví svůj příběh Milan Cieslar. Vše postupně vypravuje na početné rodině a lze zde vypozorovat řadu autentických situací, jenže chybí spád, nápad, rafinovanost, vše je mechanické, řadu zvratů tvůrci nedokáží dotáhnout do realističtější podoby. Bez výjimečné sestavy herců (pro mě nejlepší opět Vilhelmová) a nějakých zajímavých scén by celkové hodnocení šlo zcela jistě ještě o krapek dolů.(5.6.2006)