poster

Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

 • Falcor
  ***

  Zemřel otec, do hrobu dán, na pohřbu plno nádherných dam. Kromě deníku plného milenek po něm zbyly dvě dcery (dospívající a dospělá) a jejich matka, která si snaží užívat, dokud ještě může, dokud se jí odraz v zrcadle líbí. Přihlásí se i dosud neexistující syn. Další etapa života všech může začít. Každý si do ni nese své neduhy, starosti se svými partnery, milenci, milenkami. A řešení a neřešení vzájemných vztahů, což my, z pozice voyerů, můžeme ochutnávat spolu s nimi. Vlastně díky dobrým hercům a reálnosti jejich příběhů i vychutnávat. A ten nadhled nezávislého pozorovatele nám dovoluje se občas i dost škodolibě pobavit na úkor některých nešťastníků z tohoto propletence, hlavně když jim do smíchu není, srdce krvácí, hroutí se manželství. Jak vůbec dokáže ve vztahu někdo dělat takové intriky a z toho druhého dělat úplného debila? . Ještě, že mě se to netýká, že lásko? Je, já zapomněl, vždyť není doma...kam že to vlastně dneska šla?(21.10.2005)

 • Houdini
  ***

  Český Lev 1 nominace: Herečka HR - Tatiana Vilhelmová(7.3.2005)

 • charlosina
  **

  Až příliš mdlý film na to, aby si udržel pozornost nebo snad aby si získal sympatie k některé z postav. Lidská duše se zde servíruje jako prošlý kaviár, po jehož požití následuje křeč. Z těch českých, nekonečně se opakujících "vztahovek" jsem už opravdu unavená.(9.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace