Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

• Vojcl

Ano, je to takový uvěřitelný film ze života, přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že scénář je strašně nedotažený. Tak nějak mi tu chybí nějaké větší vyvrcholení, co nám chtěl vlastně autor sdělit. Kromě toho je tam strašně málo humoru a tím pádem je to děsivá nuda. Herci v hlavních i vedlejších rolích nejsou špatní, ale slabý děj zachránit nedokázaly. Tohle už si znova určitě nepustím.(28.4.2008)

Tak nevím, co tím chtěl Milan Ciesler vlastně říct - že pokaždé se najde někdo, s kým můžeme zase prožít sťastný měsíc (dva, tři...) lásky, než se to zase zvrhne do dalšího nepovedeného vztahu a hledání může začít nanovo? Film chválím celkem pozitivně - kvalitní výběr herců i soundtracku. Přesto to není žádná bomba, kterou bych měla chuť si pustit víckrát.(22.9.2007)

"Já si nic nemyslím !! Já si jen myslím, že ty si myslíš.." ;)(6.10.2014)

Žánrová nevyrovnanost = problém 90% procent současné české filmové produkce. I Duše (černé) jako kaviár – hořké komedie. Hořké komedie? Nebo psychologizujícího generačního dramatu o vztazích a sexu? Vystavět „hluboký“ příběh na tom, že po vzoru Samotářů všichni šukají se všema a o nic jiného jim ani nejde mi připadá i na české poměry až příliš povrchní. Možná se jádro pudla skrývá pod všemi těmi milostnými rošádami, ale pak musí být skryté velmi hluboko. Jaká to škoda těch výborných herců obsazených zcela proti svůmu typu. 65% Zajímavé komentáře: k212, Terminus, Shidlo, gusman(25.10.2005)

• havLord

rybí mrdka ... ano, to by odpovídalo.(23.8.2006)