Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

• paascha

jeden z těch zbytečných filmů, točených jen kvůli egu autora. Jako vždy výborná Tatiana, jako vždy tragická bulvárně seriálová pseudostar Alice Bendová, poměrně trapný Rašilov, průměrná Vilma a ¨vcelku nevýrazný zbytek.Nuda(16.8.2007)

Film mě velmi zaujal, a to především přesvědčivými hereckými výkony hlavních hrdinů. Svou opravdovostí mi připomínal příběhy rodiny Homolkových.(30.12.2012)

Tento film se trochu minul žánrem...Je v něm tolik postav a příběhů, že by to vystačilo na seriál.Jinak je to docela dobře zahrané i natočené.Po druhé už bych to ale vidět nemusel.(1.6.2006)

• havLord

rybí mrdka ... ano, to by odpovídalo.(23.8.2006)

• sud

No, nevím co si mám pořádně myslet o tom co jsem viděl. O hořké komedii ze součastnosti mám trochu jiné představy. Dialogy jsou na úrovni ne moc zdatného jedince po třech vypitých pivech a krom standartně dobrého Ondry Vetchého jsou i herci špatní. Je mi líto, ale celkově až na výjimky mi novější česká kinematografie mnoho neříká. Problémy dnešní generace dokážu vnímat (vždyť k ní patřím, ne), což však zřejmě nedokáží tvůrci tohoto a jemu podobných filmů. Milan Cieslar není špatný tvůrce a svůj tvůrčí potenciál byl měl radši uplatnit ve filmech typu "Pramen života", "Krev zmizelého", popřípadě "Jak chutná smrt", čistě vážné (až vypjaté) podívané mu totiž jdou. Abych to zkrátil, jednu hvězdičku za Ondru Vetchého a pěknou postavu Táni Vilhelmové.(1.6.2006)