Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

• swamp

Z podprůměru tento český snímek vyzvedává pouze výkon Tatiany Vilhelmové a Vilmy Cibulkové. Opravdu i takový Jan Budař hrál hrozně! Režisér si nedokázal poradit s rovinou několika příběhů..velmi málo prostoru dál postavě nevlastního bratra Vladimíra, i když měl mít stejně velký příděl, jako další dvě roviny. Na druhou stranu, místy se i bavíte a jako odpočinek na nedělní večer přijde tento film vhod.(5.6.2006)

• castor

Lehce cynická komedie začíná na otcově pohřbu, kde se kromě zhrzené rodiny sejde i několik (vlastně vícero) milenek. Trend nevěry prostě v dnešní době frčí a na tom staví svůj příběh Milan Cieslar. Vše postupně vypravuje na početné rodině a lze zde vypozorovat řadu autentických situací, jenže chybí spád, nápad, rafinovanost, vše je mechanické, řadu zvratů tvůrci nedokáží dotáhnout do realističtější podoby. Bez výjimečné sestavy herců (pro mě nejlepší opět Vilhelmová) a nějakých zajímavých scén by celkové hodnocení šlo zcela jistě ještě o krapek dolů.(5.6.2006)

• Orlau32

V poslední době českým filmům přestávám rozumět. Není se čemu zasmát, není nad čím přemýšlet. Události, které se zde prezentují jsou 100 x obehrané a ukradené z jiných filmů. Přesto, abych podpořila českou kinematografii, jsem si DVD koupila. Nevím ovšem, kdy se znovu na to podívám, protože kromě výkonu Vilmy CIBULKOVÉ mě zde ale " lauternic" nezaujalo.(29.8.2008)

• RAiken

Promiňte mi ten výraz, ale je to bezbřehá a bezinvenční splácanina, která se při strmé jízdě od začátku až do konce (resp. seshora dolů) neustále omlacuje o mantinely svojí podprůměrnosti. Dle mého soudu nemá smysl opět kritizovat veškeré mezilidské vztahy v naší zakonzervované společnosti, neboť to, co se odehrává v tomto filmu, si každý z nás užije do sytosti ve svém vlastním životě a koukat na to ještě na plátně, je zbytečná ztráta času, který bychom mohli jinak smysluplně využít k nevěrám, podvodům, neřesti a jiným radovánkám, přesně podle návodu Ondřeje Vetchého... :-)(3.6.2006)

• Marthos

Stále stejné, stále pitomé. Copak neexistují jiná témata než neuspořádané milostné vztahy?(18.7.2009)