Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

„Vidíš? Tá alergia mi zmizla.“ – „Ako to?“ - „Odišiel si.“ Obávam sa, že ak nestíha už ani Tatiana Vilhelmová, nemáme dočinenia s príliš dobrým filmom. U DUŠE AKO KAVIÁRU akiste môžeme chápať určitú „civilnosť“ za plus, hlavne ak vidíme, čo s témou sexu a „humoru“ robí Kotek a spol., ale čo z toho, keď snímke vládne ospalé tempo, nevýrazný dialóg (s čestnou výnimkou „Ja sa čudujem, že som od teba doteraz ešte niečo nechytila.“) a nie príliš dobrý pokus o čierny humor.(18.8.2007)

Solidní, byť chudě vyhlížející záležitost o současných vztazích. Přišlo mi, že to tvůrci místy přepískli s humorem - cpát do emočně vypjatých situací legraci, nějak to úplně neštymuje, byť se určitě některým hláškám či momentům zasmějete (třeba "Ježíšek!" je nepřekonatelný).(8.5.2005)

• Gilmour93

Zajímavě hudebně podkreslené, neuvěřitelně uřvané, o třídu a půl výš, než Ulice či Cesty domů (což asi nelze brát jako pochvalu).. To jsou Cieslarovy jikry z českého kapříka, nasolené pofidérním humorem, konzervované vděčným tématem nevěry a vztahových kotrmelců. V obchodě je najdete v regálu mezi jinými výrobci domácího kaviáru, to znamená, že nemusíte přemýšlet, který vzít, protože všechny chutnají stejně..(2.6.2014)

• jhrasko

Toto je jedno z najväčších /z/marení talentu českej kinematografie...jeden talent vedľa druhého, fakt skvelí herci, v tak plochých, až karikatúrnych portrétoch...nenudil som sa, to nie, pretože som sa fakt musel neustále čudovať, čo je schopný niekto dať dokopy a ísť s tým do kín...postava Michala Pavlatu ??? Geniálneho divadelého herca a dovoliť si toto ! 5 X nie, nie, nie, nie, nie !!!!(21.1.2009)

Docela mily prekvapeni. Cekal jsem, ze to bude nejaka blbost, ale nakonec to byl docela fajn film. Hlavne byl docela vtipnej, coz je plus. Je to takovej film o vztazich, coz by nebylo nic tak zajimavyho, jenze tady je 99% vztahu na hovno. Ale celou dobu mi prislo, ze neco podobneho uz jsem nekde videl, ze kazda scena nebo rozhovor uz nekde byla, ale nastesti to bylo docela dobre skombinovany. Herci byli super, nikdo nebyl vyrazne nejlepsi, ale na ceskej film nadprumer. Misty je ale film docela nudnej, hlavne kdyz se zacne neco strasne vazne resit. Lepsi 3*.(21.10.2005)