Duše jako kaviár

Komedie / Drama

Česko, 2004, 99 min

• Vojcl

Ano, je to takový uvěřitelný film ze života, přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že scénář je strašně nedotažený. Tak nějak mi tu chybí nějaké větší vyvrcholení, co nám chtěl vlastně autor sdělit. Kromě toho je tam strašně málo humoru a tím pádem je to děsivá nuda. Herci v hlavních i vedlejších rolích nejsou špatní, ale slabý děj zachránit nedokázaly. Tohle už si znova určitě nepustím.(28.4.2008)

Solidní, byť chudě vyhlížející záležitost o současných vztazích. Přišlo mi, že to tvůrci místy přepískli s humorem - cpát do emočně vypjatých situací legraci, nějak to úplně neštymuje, byť se určitě některým hláškám či momentům zasmějete (třeba "Ježíšek!" je nepřekonatelný).(8.5.2005)

Nevim, co si mam o tomhle filmu myslet. Je to o několika vztazích, ve kterých se všichni hádaj, navzájem si zahýbají s nejlepšími přáteli atd. V postatě o ničem jiným tenhle film neni a někdy mi už docházela síla to sledovat pořád dokola, protože situace se pořád jen opakují, skoro žádná inovace a jen malý posun se odehraje mezi začátkem a koncem. Taky jsem během děje neshledal nic zajímavého, co by tenhle film pozvedlo. Zakončení je taky průměrný a bez nápadu jako celej film, takže musim dát i průměrný hodnocení.(4.6.2006)