• Renton
  ****

  Scénář: Jiří Svoboda .. Výborná česká kriminálka volně inspirovaná případem orlických vražd. Hodně moderní, chutná filmařina, leč bohužel zatím poměrně osamocená záležitost. Málo vídané herecké obsazení nemá vážnější nedostatky a spolu se scénářem a výbornou režií dotváří skvělý film. Oceňuji důraz na psychologii postav a nastínění tehdejších podnikatelských praktik. Po technické stránce je rozhodně na výbornou práce kamery a střih. Až se divím, proč jsem tento film doma tak dlouho obcházel.(27.4.2006)

 • Phobia
  **

  Z mého hlediska zmatené, nepřehledné, příliš dlouhé, nezajímavé, s absencí hrdinů, se kterými by se divák mohl ztotožnit. Nějak jsem tuhle nezáživnou kritiku kapitalistické společnosti nebyla schopná dokoukat, ale věřím, že brutální konec by mohl k mému hodnocení přidat hvězdičku. No, možná jednou budu mít ochotu "Sametové vrahy" vidět znovu - a celé. Zatím slabý průměr. 44%(5.5.2009)

 • ChewieDC
  ****

  Pravděpodobně nejlepší česká krimi posledních 10 let.(28.3.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Režisér a scénárista Svoboda při natáčení nepoužíval storyboard. Scénář měl celý v hlavě a záběry komponoval pár minut před ostrou, po dohodě s kameramanem Martinem Šáchou. (hippyman)

 • - Snímek je po Udělení milosti se zamítá a Výbuchu v pořadí již třetím počinem režiséra Jiřího Svobody, jenž byl realizován v ostravském studiu ČT a ve kterém opět důsledně sleduje tematickou linii adaptací skutečných kriminálních případů. (hippyman)

 • - Filmovalo se ve Stanislavicích u Českého Těšína, Řitce u Prahy, Albrechticích, Ostravě, Žďákovském mostě na Orlické přehradě a Žermanicích. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace