Konečně povedená polistopadová česká kriminálka, která má místy až dokumentární vyznění. To je jak její největší klad, tak i největší zápor. V zájmu tempa snímku bych obětoval pár scén a dal je až na DVD do sekce vystřižených.(30.4.2005)

Výborně natočený drsný příběh podle skutečné události. Je moc dobře, že se podařilo zrealizovat tenhle snímek, protože na české poměry hodně nečekaná záležitost. Herci jsou obsazeni výborně, hlavně Dlouhý a Dolanský, který psychopata zahrál skvěle. Určitě jeden z těch povedenějších českých snímků nového tisíciletí.....(27.6.2007)

* navíc za to, že jen s tak malým časovým odstupem dokázali film i správně vypravit a neodvážili se si hrát na takový příběh v současném hávu. Aneb retro musí být znát i minimálním odstupem a tady se to povedlo na výbornou.(17.2.2009)

• Phobia

Z mého hlediska zmatené, nepřehledné, příliš dlouhé, nezajímavé, s absencí hrdinů, se kterými by se divák mohl ztotožnit. Nějak jsem tuhle nezáživnou kritiku kapitalistické společnosti nebyla schopná dokoukat, ale věřím, že brutální konec by mohl k mému hodnocení přidat hvězdičku. No, možná jednou budu mít ochotu "Sametové vrahy" vidět znovu - a celé. Zatím slabý průměr. 44%(5.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $580,617║ Pútavosť filmu takmer nulová, bola to dosť pretrpená projekcia. /videl v kine: 20%/(18.9.2005)