...čakám a čakám, no zatiaľ žiaden snímok nenabúral Orlickú priehradu s jej sudičkami(!). Jirka vo forme a Dlouhej Míša je můj maznáček. Foremně aktuálni i dnes( za jiných podmínek ) Beru to jako základ cz filmárskyho i tematicky v jakýkoli formě zabetónovaného subžánru. Že co? Jasně EXPOZITUR-NOVA ODDELENÍ- / ANDĚLSKÁ PRIMA SRAJDA CLONA typu na všech oddeleních a všechny ty mutace sou pod dozorem. Ale tak jo -Jirka rulezzzzzz !(19.7.2014)

Velmi příjemné překvapení ve stojatých vodách současného českého filmu - moderní kamera a svěží drajv fungují stejně dobře jako velmi nosný příběh (zakládající se bohužel na skutečných událostech). Někdo může v tomto filmu hledat skryté levicové "pravdy" o divokém porevolučním kapitalismu (a ať si klidně hledá, jestli ho to baví)... Já si devadesátá léta pamatuju "jen" jako dítě - a ten feeling z neustálé honby za penězi tam prostě je... Každopádně jsou "Sametoví vrazi" filmově velmi působiví, z Jana Dolanského po celou dobu neskutečně mrazí... za poslední řádku let konečně český film, který se vám druhého dne nevytratí z hlavy jak pára nad hrncem.(13.9.2009)

Sametoví vrazi jsou inspirativním snímkem pro mladé muže, kteří jsou ochotni rychle zbohatnout, ale pravidelná pracovní doba jim moc nevoní. Ukrajinská a kosovská konkurence naštěstí srazila paušál za vraždu někam k úrovni životního minima, takže nefachčenka si zřejmě budou muset najít jiný zdroj snadné obživy a tak mohu s klidem ocenit zejména Dlouhého za jeho urňáka svědomitě při odchodu vrátícího muskulaturu do policejního skladu a Dolanského za jeho nevypočitatelného psychopata, k němuž bych se s důvěrou nikdy nemohl otočit zády.(23.8.2011)

Scénář: Jiří Svoboda .. Výborná česká kriminálka volně inspirovaná případem orlických vražd. Hodně moderní, chutná filmařina, leč bohužel zatím poměrně osamocená záležitost. Málo vídané herecké obsazení nemá vážnější nedostatky a spolu se scénářem a výbornou režií dotváří skvělý film. Oceňuji důraz na psychologii postav a nastínění tehdejších podnikatelských praktik. Po technické stránce je rozhodně na výbornou práce kamery a střih. Až se divím, proč jsem tento film doma tak dlouho obcházel.(27.4.2006)

Moc dobrej českej filmek. Trochu drama, trochu krimi a špetka dokumentu. Některý role perfektně zahraný (hlavně Dolanský a Dlouhý) Prostě mi to sedělo a dobře se na to koukalo...(13.4.2009)