Sametoví vrazi jsou inspirativním snímkem pro mladé muže, kteří jsou ochotni rychle zbohatnout, ale pravidelná pracovní doba jim moc nevoní. Ukrajinská a kosovská konkurence naštěstí srazila paušál za vraždu někam k úrovni životního minima, takže nefachčenka si zřejmě budou muset najít jiný zdroj snadné obživy a tak mohu s klidem ocenit zejména Dlouhého za jeho urňáka svědomitě při odchodu vrátícího muskulaturu do policejního skladu a Dolanského za jeho nevypočitatelného psychopata, k němuž bych se s důvěrou nikdy nemohl otočit zády.(23.8.2011)

• Lima

Tak slibný, velmi slibný námět, skrývající v sobě veliký divácký potenciál a tak tragický výsledek. V jednom rozhovoru pan Svoboda svůj poslední výtvor NEPŘÍMO srovnával s ´tarantinovkami´(s dovětkem, že nejlepší příběhy píše sám život, s čímže se dá bez debat souhlasit). Tak myslím, že by se pan SVoboda měl urychleně probrat. S odstupem několika dní si vybavuju pouze opravdu velmi zmateně vyprávěný děj, tragický herecký výkon pseudocelebrity všech bulvárů Alice Veselé (ta ženská fakt neumí hrát), rádoby drsňáckou mluvu Michala Dlouhého s jeho otravným "kurva" v každé druhé větě, hustý výskyt šukaček na 10 m filmového pásu a umně skryté životní postoje přesvědčeného komunisty. Divoká léta českého kapitalismu by vydala za kvalitní thrillerovou bombu, tady jsem se dočkal pouze slabě slyšitelného pšouku.(5.1.2006)

Tak tohle byla docela síla. Je skoro neuvěřitelné, co byli nějací lidé (o tom, jestli to byli lidé by se dalo polemizovat) schopni udělat pro peníze (ikdyby to dělali jen tak). Filmu se podařilo navodit dost mrazivou atmosféru a autenticitu (v rámci možnosti samozřejmě). Ti vrazi skončili tak jak skončili, žádné ospravedlňování. Dávám 4*, silný film.(17.12.2007)

• Kulmon

Jako kluci jsme si hráli na mafiány, na policajty, takhle jsme napíchli ukazováčkem jakože bouchačkou a cejtili jsme se strašně tvrdě, když druhej kamarád spadnul na zem, v jakoby mrtvolné křeči. Sice jsem se u toho bavili, ale bylo to strašně infantilní. A přesně tenhle pocit mám z tohoto filmu. Rádoby tvrdá kriminálka po česku, která v důsledku vyznívá strašně trapně.(16.9.2013)

• Phobia

Z mého hlediska zmatené, nepřehledné, příliš dlouhé, nezajímavé, s absencí hrdinů, se kterými by se divák mohl ztotožnit. Nějak jsem tuhle nezáživnou kritiku kapitalistické společnosti nebyla schopná dokoukat, ale věřím, že brutální konec by mohl k mému hodnocení přidat hvězdičku. No, možná jednou budu mít ochotu "Sametové vrahy" vidět znovu - a celé. Zatím slabý průměr. 44%(5.5.2009)

• - Karel Kopáč (ve filmu jako Karel Hrubeš) vylíčil průběh všech vražd na záznam, byl odsouzen na 21 let ve vězení, ovšem jako vozíčkář spáchal 15. dubna 2004 ve vězení sebevraždu (oběsil se na šňůrce od pyžama). (Lucas87)

• - Po prvním týdnu promítání v českých kinech vidělo film celkem 31 498 diváků. Pět týdnů po premiéře se mohl snímek pyšnit stotisícovou návštěvností. Od premiéry až do 6. března 2005 jej vidělo celkem 105 921 diváků. (hippyman)

• - Režisér a scénárista Svoboda při natáčení nepoužíval storyboard. Scénář měl celý v hlavě a záběry komponoval pár minut před ostrou, po dohodě s kameramanem Martinem Šáchou. (hippyman)