"Sametoví vrazi" ma príjemne prekvapili. Aj keď je to celé nasnímané televíznou kamerou vtiahlo ma to do deja. Sledovať počínanie trojice povahovo rozdielných týpkov, ktorí bezcitne likvidujú svojich oponentov a konkurenciu, bolo hodne zaujímavé. Vykreslenie ich charakterov zvládli tvorcovia tohto film na jedničku. Taktiež aj herci v hlavných úlohách sa posnažili. Michal Dlouhý ako hlava gangu bol výborný, a Jan Dohanský čo by psychotický zabiják Ludvík Křížek ešte lepší. ***(24.1.2008)

Pravděpodobně nejlepší česká krimi posledních 10 let.(28.3.2005)

Slušná kriminálka čerpající z asi nejznámějších případů České kriminální historie Orlických vrahů. Příběh je sice chvilkami nepřehledný a je znát, že autor chtěl do příběhu vměstnat co nejvíce faktů. I přesto je to jedna z nejlepších kriminálek co se v současné době u nás objevila. Sice je tam pár nesrovnalostí např., že v roce 1991-3 se po silnicích neproháněla žádná Audi TT...ale zase je fakt, že příběh navazuje VOLNĚ na samotné události a tak si toto autoři mohou dovolit. Ne příliš osvědčení herci hrají velice slušně a dodávají filmu patřičný šmrnc v podobě gangsterského slangu, který je sice hrubý, ale díky němu se nebudete při sledování filmu nudit. Velice jsem se těšil na konec filmu, kde se objevilo pár faktů, jak a co dopadlo a byl jsem vcelku šokován mírnými tresty vrahů, jejichž příběhy mi odvyprávěl tento zajímavě spíše dokumentárně pojatý film.(6.11.2006)

• - Původní měl scénář skoro 300 stran. (hippyman)

• - Přestože jde o inspiraci konkrétními událostmi z počátku devadesátých let, film není konkrétně časově zasazen. (hippyman)

• - Motivem vražd byl finanční zisk. Karel Kopáč, Vladimír Kuna a Ludvík Černý získali přezdívku Orličtí vrazi. Nehoda, při které Karel Kopáč skončil na vozíku, se stala 7. ledna 1994. (Lucas87)