...čakám a čakám, no zatiaľ žiaden snímok nenabúral Orlickú priehradu s jej sudičkami(!). Jirka vo forme a Dlouhej Míša je můj maznáček. Foremně aktuálni i dnes( za jiných podmínek ) Beru to jako základ cz filmárskyho i tematicky v jakýkoli formě zabetónovaného subžánru. Že co? Jasně EXPOZITUR-NOVA ODDELENÍ- / ANDĚLSKÁ PRIMA SRAJDA CLONA typu na všech oddeleních a všechny ty mutace sou pod dozorem. Ale tak jo -Jirka rulezzzzzz !(19.7.2014)

RETRO /// VRŠEK SE PŘIVAŘÍ, TADY SE TO DOLEJE VODOU A RYBIČKA UŽ NEVYPLAVE..... /// Pohledy do života pracháčů (třeba veksláků) v našich končinách lidi vždycky dokázali ocenit. Mít ženský, prachy, žít si jako ,,king“. Všichni by (bez rizika) chtěli úspěch a moc. Jenže všechno to štěstí a úspěch stojí na tenkém ledě! I v tomto byla (a je!?) naše země specifická. Režisér Svoboda odvedl poctivou práci, kterou nastavil (asi na dlouho) českým krimi filmům laťku příliš vysoko. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím jak manželce vymluvit rekreaci na Orlíku. 2.) Chtěl bych rychle zbohatnout. 3.) Zjistím, že jen drsnej chlápek si při večerním výběhu i zasouloží. 4.) Mám doma tělo a nevím co s ním. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(10.4.2011)

Obdivuju tvůrce, že měli odvahu pustit se do natočení kriminálního dramatu v době, kdy všichni ostatní točí samé milé komedie, nebo současné příběhy. Oceňuji i celkovou syrovost, originalitu a naturalističnost (na naše poměry, samozřejmě), nicméně film na mě místy svým zpracováním působí spíš jako televizní počin (hlavně po technické stránce - kamera, zvuk, atd.), stejně tak herci občas působili nevěrohodně a toporně, do velké míry možná "zásluhou" mizerných dialogů a slabého scénáře.(5.2.2009)

Velmi příjemné překvapení ve stojatých vodách současného českého filmu - moderní kamera a svěží drajv fungují stejně dobře jako velmi nosný příběh (zakládající se bohužel na skutečných událostech). Někdo může v tomto filmu hledat skryté levicové "pravdy" o divokém porevolučním kapitalismu (a ať si klidně hledá, jestli ho to baví)... Já si devadesátá léta pamatuju "jen" jako dítě - a ten feeling z neustálé honby za penězi tam prostě je... Každopádně jsou "Sametoví vrazi" filmově velmi působiví, z Jana Dolanského po celou dobu neskutečně mrazí... za poslední řádku let konečně český film, který se vám druhého dne nevytratí z hlavy jak pára nad hrncem.(13.9.2009)

Pravděpodobně nejlepší česká krimi posledních 10 let.(28.3.2005)