Určitě nejlepší polistopadová "kriminálka". Důkaz, že lze natočit dobrý český film i bez "provařených" herců, kteří se objevují stále dokola a dokola.... Michal Dlouhý a spol. byli vynikající a režie Jiřího Svobody se mi moc líbila ....(24.4.2005)

Konečně povedená polistopadová česká kriminálka, která má místy až dokumentární vyznění. To je jak její největší klad, tak i největší zápor. V zájmu tempa snímku bych obětoval pár scén a dal je až na DVD do sekce vystřižených.(30.4.2005)

"Sametoví vrazi" ma príjemne prekvapili. Aj keď je to celé nasnímané televíznou kamerou vtiahlo ma to do deja. Sledovať počínanie trojice povahovo rozdielných týpkov, ktorí bezcitne likvidujú svojich oponentov a konkurenciu, bolo hodne zaujímavé. Vykreslenie ich charakterov zvládli tvorcovia tohto film na jedničku. Taktiež aj herci v hlavných úlohách sa posnažili. Michal Dlouhý ako hlava gangu bol výborný, a Jan Dohanský čo by psychotický zabiják Ludvík Křížek ešte lepší. ***(24.1.2008)

Nezvykle vydařený film!(27.5.2008)

Moc dlouhé, ale díky skvělému Dolanskému ("To sem ale čtverák") a ucházejícímu Dlouhému to ani moc nevadí.(3.4.2005)