Velmi milé překvapení - není to sice žádná extra pecka, ale věřte mi: už jsem překrmen všemi těmi psychologickými tragikomickými dramaty české provenience, všemi těmi osvědčenými hláškami... prostě mi tu v ČR dlouho chyběl prachobyčejný film s nějakou ucházející zápletkou, scénářem, pokud možno solidními hereckými výkony etc. A SAMETOVÍ VRAZI mi toto dali. Shrnuto a podtrženo: Není to sice žádná suprpecka, ale na příjemně strávený večer a dobrý pocit z filmu to bohatě stačilo. Poznámka: Až budete i Vy uvažovat, kde se na počátku 90. let (Orlické vraždy se odehrávaly v období 1991 - 1993) vzala Škoda Octávie, moderní typy mobilů a podobně, tak se tím netrapte. Jak již říká sám obsah k tomuto filmu - film pouze volně vychází z této skutečné události.(19.5.2005)

...čakám a čakám, no zatiaľ žiaden snímok nenabúral Orlickú priehradu s jej sudičkami(!). Jirka vo forme a Dlouhej Míša je můj maznáček. Foremně aktuálni i dnes( za jiných podmínek ) Beru to jako základ cz filmárskyho i tematicky v jakýkoli formě zabetónovaného subžánru. Že co? Jasně EXPOZITUR-NOVA ODDELENÍ- / ANDĚLSKÁ PRIMA SRAJDA CLONA typu na všech oddeleních a všechny ty mutace sou pod dozorem. Ale tak jo -Jirka rulezzzzzz !(19.7.2014)

Sametoví vrazi jsou inspirativním snímkem pro mladé muže, kteří jsou ochotni rychle zbohatnout, ale pravidelná pracovní doba jim moc nevoní. Ukrajinská a kosovská konkurence naštěstí srazila paušál za vraždu někam k úrovni životního minima, takže nefachčenka si zřejmě budou muset najít jiný zdroj snadné obživy a tak mohu s klidem ocenit zejména Dlouhého za jeho urňáka svědomitě při odchodu vrátícího muskulaturu do policejního skladu a Dolanského za jeho nevypočitatelného psychopata, k němuž bych se s důvěrou nikdy nemohl otočit zády.(23.8.2011)

Na soudruha Generálního tajemníka podezřele civilní kousek, přesto ale místy lakované, jako Leninova paruka. Trochu méně patosu a trochu více normality do toho, soudruhu Svobodo, a bylo by to fajn.(13.4.2010)

Konečně povedená polistopadová česká kriminálka, která má místy až dokumentární vyznění. To je jak její největší klad, tak i největší zápor. V zájmu tempa snímku bych obětoval pár scén a dal je až na DVD do sekce vystřižených.(30.4.2005)