Zase úlet, zase skvělé. Vorel si jde svojí cestou, která někomu možná přijde kostrbatá, ale mně zkrátka sedí. * * * *(4.4.2012)

• Houdini

Český Lev 2 nominace: Herečka HR - Eva Holubová, Výtvarný počin(26.2.2006)

Film sice postupně ztrácí dech, ale první minuty jsou vážně senzační. Zajímavý filmeček a jeden z mála českých nových filmů, které jsem se odvážil zhlédnout. Potěšující. 70%(3.11.2005)

• WANDRWALL

Film mám doma už dlouho, ale nedokázal jsem se na něj ještě podívat. Ze strachu, že by mě nepobavil. Takže dvojka zatím za to, jak se mi líbil SKŘÍTEK od Sklepáků z filmu Pražská pětka.(21.8.2010)

Natočiť grotesku v 21. storočí musí určite producentom pripadať ako samovražedný nápad, napriek tomu je Škriatok pokusom o vzkriesenie tohto žánru, tak populárneho začiatkom storočia minulého. I keď sa v rámci žánru škriatok určite nestratí, doplatí na zmlsanosť dnešného diváka, ktorý sa už nesmeje kopancom do zadku a „náhodným“ pádom na zem. Gagy v dnešnej dobe musia byť svojim spôsobom sofistikovanejšie a nie tak prvoplánové ako si to mohli dovoliť Chaplin and co. A to je Škriatkova slabina. Gagy sú totiž dostatočne nevyrovnané, niektoré sú geniálne a niektoré dosť slabé. Postava Škriatka je vo filme len do počtu, dej poriadne neovplyvňuje, čo ma vedie k otázke či vôbec bola potrebná. Pochváliť však treba muzikálny doprovod od MIG 21. 6/10(3.1.2006)