Pro mě spíš průměrný film. Po SAMETOVÝCH VRAZÍCH opět sonda do života bezcitných a svým zázemím si jistých lidí. (216.)(21.5.2007)

• paascha

Až na pár scének celkem zklamání. Takové téma by si zasloužilo jiné zpracování, než toto, a jiné výkony, než jaké předváděly české star(23.7.2007)

Očekával jsem opravodýv 'průser', ale jsem celkem překvapen jak mě tohle chytlo. F. A. Brabec se snaží bořit zažitá schémata české kinematografie, pohrává si se střihem, kamerou a smyslem vyprávění, ale to není to jediné co se mi tolik líbilo. Zajímavý je i scénář, který sice občas upadne pořádně pod průměr a chyb je v něm habaděj, ale jeho snaha přiblížit se realitě - něco podobného jsme mohli pozorovat i u otřesného snímku Panic je nanic - tu opravdu nevychází v niveč. Hodně se tu opíráte do herců, ale jejich proměnlivé výkony (zejména Bartoška) - ač z počátku děsivé - se mi nakonec také zalíbily, skvěle totiž doplňovaly celkovou atmosféru. Trochu horší je to už se samotným příběhem, jak už jsem se zmínil, scénář křípe a nepřehlédnutelně, občasné sklouznutí do klasického kriminálního příběhu nebudu zmiňovat jako problém, horší je to už se samotným rozřešením záhady. Téměř 3/4 snímku policisté tápají a nemají se vůbec čeho chytnou, chybí jim prostě jakýkoli styčný bod a pak si najednou jeden z nich všimne dívky, která lhala, že na místě, kde se udál začátek trestného čiu, vůbec nebyla. Vystavení tématu jako rodinného dramatu je zajímavé a vcelku slušně podkresluje zdejší poměry, hold kdo na to má, může si dělat téměř vše. Brabcova režie mi prostě sedí a jeho spojení s Jiráskem vnímám veskrze pozitivně. Bolero se mi líbilo hodně, ale těch chyb je opravdu škoda. [TOP 19/5 32%](24.3.2007)

• WANDRWALL

Částečně dobrý film, částečně kýč, částečně trapný film, částečně "opilý" film atd. Barbora Seidlová si roli vyloženě užívá - žasl jsem nad tím. Je z Břeclavi, tam z ní mají radost.(29.9.2010)

• Tommassi3

"Tak nevím, co je horší... Bejt matkou oběti nebo vraha ??"(2.2.2014)