Tenhle film určitě není kdovíjakou špičkou, má spoustu neomluvitelných chyb, ale na druhou stranu jsou zde chvíle, kdy mi i poměrně vyrážel dech a těch si cením a proto film řadím do nadprůměru, je to i celkem nezvyklý film v ČR. Jana Štefánková tu byla překrásná!(14.7.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +herci, je to zajímavá kriminálka, je to dobře sestříhané -režie, tempo/// Ušlo to. Tohle je film, na který jsem chtěl jít kdysi do kina, kvůli otci. Nakonec nám to nevyšlo a ani to tolik nevadí. Televize tomuto filmu sluší mnohem víc. Jediný špatný dojem jsem měl z toho, že jsem měl pocit jakobych koukal na jednu epizodu ze seriálu Kriminálka Anděl. Jen s o něco delší stopáží. Hrají tam skoro stejní herci, má to podobný obraz a dosahuje to podobných (průměrných) kvalit. Přesto jsem se nenudil a zajímalo mě jak to dopadne./// Celkem 58%///(21.5.2009)

• sek

Špatný scénář, podivná režie, formálně zajímavá (a někdy zajímavá za každou cenu) kamera, velmi nevyrovnané herecké výkony.(15.3.2004)

Očekával jsem opravodýv 'průser', ale jsem celkem překvapen jak mě tohle chytlo. F. A. Brabec se snaží bořit zažitá schémata české kinematografie, pohrává si se střihem, kamerou a smyslem vyprávění, ale to není to jediné co se mi tolik líbilo. Zajímavý je i scénář, který sice občas upadne pořádně pod průměr a chyb je v něm habaděj, ale jeho snaha přiblížit se realitě - něco podobného jsme mohli pozorovat i u otřesného snímku Panic je nanic - tu opravdu nevychází v niveč. Hodně se tu opíráte do herců, ale jejich proměnlivé výkony (zejména Bartoška) - ač z počátku děsivé - se mi nakonec také zalíbily, skvěle totiž doplňovaly celkovou atmosféru. Trochu horší je to už se samotným příběhem, jak už jsem se zmínil, scénář křípe a nepřehlédnutelně, občasné sklouznutí do klasického kriminálního příběhu nebudu zmiňovat jako problém, horší je to už se samotným rozřešením záhady. Téměř 3/4 snímku policisté tápají a nemají se vůbec čeho chytnou, chybí jim prostě jakýkoli styčný bod a pak si najednou jeden z nich všimne dívky, která lhala, že na místě, kde se udál začátek trestného čiu, vůbec nebyla. Vystavení tématu jako rodinného dramatu je zajímavé a vcelku slušně podkresluje zdejší poměry, hold kdo na to má, může si dělat téměř vše. Brabcova režie mi prostě sedí a jeho spojení s Jiráskem vnímám veskrze pozitivně. Bolero se mi líbilo hodně, ale těch chyb je opravdu škoda. [TOP 19/5 32%](24.3.2007)

60%(31.3.2009)

• - Jedná se o jeden z mála filmů, kde Vlastimil Harapes nebyl předabován. (Kesijop)

• - Anna a Bolek Polívkovy a David a Alois Švehlíkovy, kteří ztvárnili rodiče a potomky, jsou ve stejném rodinném vztahu i ve skutečnosti. (Olík)

• - Skutočná obeť sa volala Ľudmila Cervanová. (Amityville)