• Webb

Než se na to podívat podruhé, to raději ať mě sežerou zombie myslivci. 0%(3.2.2008)

Nesmyslné, chaotické, slaboduché... , ale pěkně to čvachtá!___ První (a na delší dobu asi i poslední) pokus o českou zombie komedii. Jinými slovy o film, ve kterém je kung-fu, hektolitr kečupoidní krve, nějaký ten vyhřezlý orgán a banda zombie myslivců. To bylo tak: Slepý doktor Reiniš sezval pár ztracených existencí do odříznutého motelu Halali, aby jim předal své těžce filozofické poznatky o smyslu života. Do toho se připlete pornoherec-jehovista a v tom nejlepším vezmou motel útokem zombie z nedalekého lesíka. Zbytek filmu už jenom bedlivě sledujete, ve snaze zachytit jeden z mála povedenějších „džouků“, zakamuflovaných mezi trapným a zdlouhavým vřískáním a požíráním. Je zde patrná snaha o cool look, herci jsou cool (Dolanský především), hudba je extra cool a přitom neztrácíte dojem, že sledujete poctivý český film a nikoliv řitně alpinistickou blbinku určenou předně zahraničnímu diváctvu. Ale čím to, že právě Američanům (těm několika šťastlivcům) připadal Choking Hazard tak skvělý? Že by kouzlo nechtěného? Já zastávám názor, že naší a ne cizí kritici by si měli tohoto ryze nadšeneckého experimentu vážit. Dobeš s Kopřivou projevili snahu nadopovat českou kinematografii svěží krví a byli za to jenom nepěkně „zrytí“. Ano, je to brak, ale brak uvědomující si svou brakovitost, což je mi na něm zcela nejsympatičtější. Doufám, že stejný team natočí další, třeba méně, ale klidně i více zmatený úlet. Vždyť i chaos je jedním z vyjadřovacích prostředků. Za jiných okolností bych hodnotil střízlivěji, ale pro sdělení mého momentálního postoje k Chokingu považuji nadprůměrné hodnocení za nevyhnutelné. 80% Zajímavé komentáře: Douglas, hirnlego, Lhurgoyf, misstake, Rimsy, Mata, tomuz(3.2.2006)

• flanker.27

Nemůžu říct, že bych se nezasmál, ale vzhledem k tomu, jak Dobeš často píše o filmech, působí ten jeho jemně řečeno trapně.(15.12.2005)

Nadšenecký projekt Byl Jsem Mladistvým Intelektuálem považuji za jednu pokud ne z nejlepších, tak rozhodně nejoriginálnějších českých komedií. A s nadšením konstatuji, že Choking Hazard by se svému nejstaršímu bratříčkovi v pohodě vyrovnal...kdyby celovečerní film neměl mít taky cosi jako děj:) Ale upřímně - za proslovy jehovistického pornoherce nebo slepého filozofa Dr. Reiniše nebo pro změnu nihilistického Vernera jsem ochotný na tuhle "drobnost" zapomenout a vézt se na vlně hlášek a absurdního českého pojetí zombie horroru od začátku až do konce. A mimochodem, při sledování jsem byl naprosto střízliv;) 80% a nikdy jinak. PS: Ono to tedy trochu vtipné je, protože humor na účet handicapovaných je vtipný takřka vždycky... PS2: POMO jako skriptka ve filmu o filmu je cool:)(15.2.2007)

• hellstruck

Jsou okamžiky,kdy se stydím za to,že jsem Češka.Jeden takový byl u sledování tohoto filmu.Jen doufám,že se nedostal do zahraničí,nedokážu si představit,jaký obrázek by si o nás cizinci udělali.To myslím mluví za vše..(23.3.2011)

• - Roman Izaiáš hrající postavu "pornojehovisty" je zpěvákem kapely Doga. Na hudbě k filmu se podílela právě i Doga. (grovik.net)

• - Natáčení probíhalo nedaleko Jesenice u Rakovníka v motelu a jeho okolí u tzv. Jesenické křižovatky. (rakovnik)

• - Kromě Romana Izaiáše si jako zombie zahráli i zbývající tři členové kapely. (ovcak)