poster

Jak se peče štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 58 min

 • paascha
  ***

  Tehdy ještě krásná Eva Jakoubková, která špatně dopadla, Ivan Luťanský, který špatně dopadl, Karolina SLunéčková, která špatně dopadla, Jiří Císler, který špatně dopadl... trochu se to pečení nepovedlo...(29.4.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Dva mladí pekaři oblečení jako mladý Werther. Myslím, že pro pečení a jakoukoliv manuální práci velmi praktické. Zelené princezniny šaty nebyly ani tak strašné svou barvou, jako integrovaným ortopedickým límcem. Záhadou bylo taky to, proč němá princezna prostě nepoužívá obvyklou gestikulaci. Lábus byl roztomile nepoužitelný a podkoní byl dokonalý po všech stránkách. Čertova babička by měla být povinně v každé pohádce.(24.4.2011)

 • Karlos80
  ***

  Pohádka podle J. Š. Kubína o princezně Valerii, pekaři Matějovi (Marcel Vašinka) a čarovné růži, která hodnému pomáhá a zlého trestá. Více než lakotná, panovačná a rozmazlená princezna Valerie (Eva Jakoubková), se mi páčil medikus (Jiří Císler), spravedlivý král (Jiří Moučka), nebo piplající čertovská bába (Jiřina Bohdalová) a ta její kouzelná růže, která způsobila to co způsobila a asi i napravila to co napravit měla.. Toto je přesně ten typ pohodové a odpočinkové pohádky, ne až tak moc často vysílaný, avšak krásně se hodící jako taková skvělá záležitost, takhle někdy po nedělním odpoledni a zrovna chutně vychutnaném obědě.(7.1.2007)

 • Brouk
  ***

  Ondra Havelka jako lakomý pekař byl k sežrání víc, než ty jeho šizené preclíky...(5.10.2004)

 • flanker.27
  ***

  "Zapomněl jste, že princezna se vyjadřuje výhradně mými ústy." Tohle si pro sebe ukradla Janžurová.(19.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace