Jak se peče štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 58 min

"Zapomněl jste, že princezna se vyjadřuje výhradně mými ústy." Tohle si pro sebe ukradla Janžurová.(19.11.2014)

Na tak skvěle obsazenou pohádku docela průšvih. Humoru tam bylo jako šafránu a nějak tomu chyběla ta štáva pro dospělejší publikum. Aspoň jsem viděl Ondřeje Havelku v záporné roli, což se jen tak každému nepoštěstí.(9.1.2007)

Lehký nadprůměr naší televizní studiové pohádkové tvorby, zejména Ondřej Havelka ve vděčné rolilakomého pekaře je zapamatováníhodný. Celkový dojem: 60 %.(1.2.2009)

Tato pohádka by měla být častěji reprízovaná, jelikož se zde představují někteří herci ve velmi dobrém světle. Např. pan Vašinka, nebo paní Paulová. Ani bych od nich takový výkon nečekal:) Líbil se mi příběh. Ale nechápu tvůrce, proč byla pohádka tak krátká? Je to škoda, protože z tohoto "filmu" šlo "vymačkat" podstatně více.(5.3.2012)

Dva mladí pekaři oblečení jako mladý Werther. Myslím, že pro pečení a jakoukoliv manuální práci velmi praktické. Zelené princezniny šaty nebyly ani tak strašné svou barvou, jako integrovaným ortopedickým límcem. Záhadou bylo taky to, proč němá princezna prostě nepoužívá obvyklou gestikulaci. Lábus byl roztomile nepoužitelný a podkoní byl dokonalý po všech stránkách. Čertova babička by měla být povinně v každé pohádce.(24.4.2011)

• - Podle stejného scénáře vznikla i rozhlasová pohádka O kouzelné stolístce a srdci z perníku (1982, režie Jan Berger). (Přemek)