poster

Jak se peče štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 58 min

 • flanker.27
  ***

  "Zapomněl jste, že princezna se vyjadřuje výhradně mými ústy." Tohle si pro sebe ukradla Janžurová.(19.11.2014)

 • gudaulin
  ***

  Lehký nadprůměr naší televizní studiové pohádkové tvorby, zejména Ondřej Havelka ve vděčné rolilakomého pekaře je zapamatováníhodný. Celkový dojem: 60 %.(1.2.2009)

 • Mariin
  ***

  Slušná, barvitá pohádka, na níž mi snad nejvíce vadilo to, že ve scéně, kdy chlapec přijde do pekařství a nemá čím zaplatit, dostává od dobrosrdečného bratra pekaře zdarma housku, kluk však ani nepoprosil, ani nepoděkoval a odchází! Takto se točí příklady pro děti? To se dá režisérce Libuši Koutné těžko prominout.(27.2.2008)

 • CheGuevara
  ***

  Na tak skvěle obsazenou pohádku docela průšvih. Humoru tam bylo jako šafránu a nějak tomu chyběla ta štáva pro dospělejší publikum. Aspoň jsem viděl Ondřeje Havelku v záporné roli, což se jen tak každému nepoštěstí.(9.1.2007)

 • Karlos80
  ***

  Pohádka podle J. Š. Kubína o princezně Valerii, pekaři Matějovi (Marcel Vašinka) a čarovné růži, která hodnému pomáhá a zlého trestá. Více než lakotná, panovačná a rozmazlená princezna Valerie (Eva Jakoubková), se mi páčil medikus (Jiří Císler), spravedlivý král (Jiří Moučka), nebo piplající čertovská bába (Jiřina Bohdalová) a ta její kouzelná růže, která způsobila to co způsobila a asi i napravila to co napravit měla.. Toto je přesně ten typ pohodové a odpočinkové pohádky, ne až tak moc často vysílaný, avšak krásně se hodící jako taková skvělá záležitost, takhle někdy po nedělním odpoledni a zrovna chutně vychutnaném obědě.(7.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace