poster

Jak se peče štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 58 min

 • Mariin
  ***

  Slušná, barvitá pohádka, na níž mi snad nejvíce vadilo to, že ve scéně, kdy chlapec přijde do pekařství a nemá čím zaplatit, dostává od dobrosrdečného bratra pekaře zdarma housku, kluk však ani nepoprosil, ani nepoděkoval a odchází! Takto se točí příklady pro děti? To se dá režisérce Libuši Koutné těžko prominout.(27.2.2008)

 • CheGuevara
  ***

  Na tak skvěle obsazenou pohádku docela průšvih. Humoru tam bylo jako šafránu a nějak tomu chyběla ta štáva pro dospělejší publikum. Aspoň jsem viděl Ondřeje Havelku v záporné roli, což se jen tak každému nepoštěstí.(9.1.2007)

 • Karlos80
  ***

  Pohádka podle J. Š. Kubína o princezně Valerii, pekaři Matějovi (Marcel Vašinka) a čarovné růži, která hodnému pomáhá a zlého trestá. Více než lakotná, panovačná a rozmazlená princezna Valerie (Eva Jakoubková), se mi páčil medikus (Jiří Císler), spravedlivý král (Jiří Moučka), nebo piplající čertovská bába (Jiřina Bohdalová) a ta její kouzelná růže, která způsobila to co způsobila a asi i napravila to co napravit měla.. Toto je přesně ten typ pohodové a odpočinkové pohádky, ne až tak moc často vysílaný, avšak krásně se hodící jako taková skvělá záležitost, takhle někdy po nedělním odpoledni a zrovna chutně vychutnaném obědě.(7.1.2007)

 • duklak2
  ***

  Tato pohádka by měla být častěji reprízovaná, jelikož se zde představují někteří herci ve velmi dobrém světle. Např. pan Vašinka, nebo paní Paulová. Ani bych od nich takový výkon nečekal:) Líbil se mi příběh. Ale nechápu tvůrce, proč byla pohádka tak krátká? Je to škoda, protože z tohoto "filmu" šlo "vymačkat" podstatně více.(5.3.2012)

 • WANDRWALL
  ***

  Kdyby se dalo upéci štěstí, tak by stejně nepekl každý. Lid je čím dál lenivější. Už si málo co peče, raději nepeče.***(8.10.2010)(8.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace