Azumanga daiō (TV seriál)

Azumanga daioh

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2002, 26x24 min

Azumanga Daioh je velmi roztomilý a veselý anime seriál o příhodách spolužaček ze střední školy. Jedna je příliš mladá a chytrá, jedna příliš aktivní, další má velké poprsí, jedna je z Osaky... Takové záchvaty smíchu jsem snad nikdy předtím neměl... Tohle musíte vidět :-)(4.4.2004)

Anime s dosti svérázným humorem, ze začátku zábavný, s postupujícími díly trochu únavný. Z postav jsem si oblíbil pouze Chiyo, Osaku a Sakaki, ostatní se mi pletly..(28.4.2006)

Roztomile ujeté, vtipné... dlouho jsem se tak upřímně nezasmála u animovaného seriálu. Díky skvělým vysvětlujícím titulkům jsem byla schopná si celý seriál vychutnat i s jeho "podivnými" vtípky, které bych jinak jako (zatím!!!) neznalec japonské kultury a souvislotí úplně nepobrala.(21.1.2009)

• Zíza

Ty jo, já to ani nemohla dokoukat... možná špatné načasování... možná na to někdy příjde chuť, pustím si a podivím se, že jsem tomu dala jenom 2*, ale já u toho prostě ne a ne vydržet a kdo se má týrat? :-) Sumimasen(12.9.2009)

Totální mazec, tak absurdní humor, gagy, postavy, trhlá hudba, hodně dlouho jsem se neprohýbal smíchy jako při této sérii. Každá postava má nějaké svoje zápory, třeba kamarád mi po shlédnutí říká Tomo-chan(mizera), která je velmi neefektivní ačkoliv je pořád energická, pomalá Osaka... atd. Učitelský sobr má také co nabídnout, myslím ale že to není anime pro začátečníky. Nebo spíše moc dospělé lidi.... přece jen otaku mají specifický způsob myšlení a vnímání.(29.12.2008)

• - V mange hrdinka Osaka hovorí, že v skutočnosti sa narodila v meste Wakayama a potom vyrastala v Kobe. Tomo však stále hovorí, že je z Osaky, lebo je to pre ňu ťažké na pochopenie. (Flipper)

• - V květnu 2002 anime obsadilo první místo v žebříčku popularity televizních anime seriálů podle webu Anihabara! Ve veřejném online hlasování na webu televizního kanálu TV Asahi v roce 2006 se Azumanga daiō umístila na 76. místě. (Aelita)

• - Seriál bol originálne vysielaný v 4 minútových segmentoch každý deň. V nedeľu boli všetky segmenty spojené, bol pridaný opening, ending, atď. a vytvorila sa jedna 24 minútová časť. (Flipper)