poster

Bavorák

 • Rusko

  Bumer

 • Rusko

  Бумер

 • anglický

  Bummer

 • Slovensko

  Bavorák

 • Austrálie

  Beamer

Krimi / Drama / Akční

Rusko, 2003, 110 min

 • Danny F.
  ***

  Fajn akční film z ruska. Za moji lásku BMW dám 60%(13.2.2010)

 • MrPierc
  ****

  Film sice není nijak naspeedovaný akcemi, ale dobře vykresluje náladu a život v Rusku = brutální. Korupce, zločinost a beznaděj. Parta kluků, co si ani nepřiznávají, že jsou smrtelní a zločin je pro ně prostě živobytí. Zajímavé jsou flashbagy ostatních postav, co se s nimi stane (viz chlapeček s basebalkou)(31.8.2008)

 • Malarkey
  ****

  Velmi slušný film o partičce zlodějíčku co se rozhodnou ukrást BMW což se jim povede ale nesou za to následky a tak utíkají na venkov před mafií. Debutující režisér se nebál experimentovat s kamerou a hudbou. Ve filmu je nádherně vidět rozdíl mezi městem a venkovem Ruska což se mi velmi líbilo mimo to režisér kombinuje mobilní vyzvánění s hudbou a ve finále to zní velmi zajímavě. Celý film jsem se bavil v duchu road movie se špetkou syrového ruského černého humoru. Proč syrového?.... to uvidíte na konci ;) --- Máte ňáký prachy? – Já mám dvacku – Za dvacku si koupíš tak mlíko od babky(20.8.2006)

 • slunicko2
  ***

  Depka ze současné Rusi. 1) Obávám se, že tak nějak to v Rusku skutečně vypadá, jak tedy znám ruskou mentalitu a způsob uvažování. Po rozpadu SSSR zmizela jediná tehdejší autorita - diktatura komunistické strany, autorita velmi pochybná, nicméně účinná...asi jako středověké pánbíčkářství - Bůh (strana) sice neviděli všechno, ale co zjistili, to přísně potrestali. Veškeré úplatkářství bylo více pod pokličkou, pověst policie byla nezpochybnitelná a vůbec se tak nějak príma žilo, že, soudruzi. Změna režimu znamenala, že zmizel centrální otrokář s bičem, ale otrokářská mentalita zůstala zachována. Za krátkou dobu obsadily uvolněná místa místní gangy, jak snímek nepokrytě ukazuje. 2) Film je plný symbolů - raná (nebo pozdní) zima ukazuje neutěšenou zdevastovanou krajinu, rozhovory pak zdevastované lidské duše, a mezi tím jako pěst na oko projíždějí luxusní západní vozy - symboly zmaru a zkázy. 3) 30letý režisér Pjotr Buslov téma s přehledem zvládá stejně jako herci. Zajímavé flashforwardy (opak od flashbacků), výstižné lokace, věrné charakteristiky i motivace, výborná hudba. Trochu mi vadí, že se mě snímek nijak emocionálně nedotkl. Osudy protagonistů filmu jsou mi šumafuk. 4) Zvláštní poznámku si zaslouží příšerný český dabing (Hollywood, Bollywood, antika či 28. století - все ровно), kterému se úspěšně podařilo smazat minimálně polovinu specifické ruské atmosféry.(25.11.2010)

 • zdenotvor
  *****

  Skvelý film z drsného Ruského,gansterského prostredia ktorý ma hneď od začiatku posadil na sedačku a až do konca filmu som sa neskutočne bavil,nenudil som sa ani minutu.Krásny bavorák,super herci, Ruský vidiek,naháňačky na autách,občas nejaká tá streľa a perfektné vyvrcholenie.Toto všetko dopĺňala veľmi dobre zvolená hudba.Hodnotím opäť dosť subjektívne,pretože film na mňa strašne zapôsobil a zanechal vo mne skvelý dojem. Vždy si ho rád pozriem znovu,takže pre mňa 5*(8.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace