Bavorák

• Austrálie

Beamer

Krimi / Drama / Akční

Rusko, 2003, 110 min

Bavorák mi připomněl vtip o cizinci, který projíždí Ruskem vlakem a po několikahodinovém čekání na nádraží se znechuceně ptá vlakvedoucího, v čem vězí problém. Strojvůdce mění lokomotivu. Tak dlouho?! Mění ji za vodku... Upřímně, Bavorák je naprosto průměrná gangsterka, tak průměrná, že jsem zjistil, že jsem ji už kdysi před lety viděl, což by nebylo nic divného, kdybych si to neuvědomil při poslední scéně. Tak dokonale jsem ten snímek vytěsnil z paměti. Má nevyrovnané tempo s řadou hluchých míst, ale boduje svou atmosférou země, kde se hroutí státní struktura a převládá všeobecný marasmus. Všudypřítomná korupce, nezaměstnanost, alkoholismus. Typická je absurdní scéna, kde raněný gangster zastaví sanitku a požaduje odvoz do nemocnice, aby se ukázalo, že sanitka je už pět let "privatizovaná" a drobný podnikatel v ní právě převáží náklad zelných hlávek. Celkový dojem: 55 %.(12.10.2010)

Rozpočet $700,000Tržby Celosvetovo $1,608,000(22.7.2010)

ruska lacna gangsterka. taka vychodna, ruska, ziadne komplikovanosti v deji, ziadne komplikovanosti v premyslani, nastavi sa situacia na zaciatku a dalej sa uz len ide, relativne relane, po ceste............ necudo, ze zauajal viac, nez anti killer, snaha o vykradnutia za vacsie peniaze a necudo, ze sa nakoniec po nezdare anti killera zadarilo aj finacne viac podporenemu pokracovaniu bummera. nakoniec, necudo, ze vznikla aj pardia anti bummer. ten film na to ma. tak ako na to mal brat.(27.6.2006)

• Ruut

Mohla by to být opravdu solidní road movie kdyby se zas tak moc režiser neznažil udělat sondu do života na ruskem venkově. krom toho místy je film strašně roztahaný a moc ukecaný. I tak solidní a zajímavý počin. 50%(2.11.2006)

Skvelý film z drsného Ruského,gansterského prostredia ktorý ma hneď od začiatku posadil na sedačku a až do konca filmu som sa neskutočne bavil,nenudil som sa ani minutu.Krásny bavorák,super herci, Ruský vidiek,naháňačky na autách,občas nejaká tá streľa a perfektné vyvrcholenie.Toto všetko dopĺňala veľmi dobre zvolená hudba.Hodnotím opäť dosť subjektívne,pretože film na mňa strašne zapôsobil a zanechal vo mne skvelý dojem. Vždy si ho rád pozriem znovu,takže pre mňa 5*(8.5.2013)