Bavorák

Bummer

Krimi / Drama / Akční

Rusko, 2003, 110 min

• Big Bear

To, že se mi líbí nějaké auto ještě naznamená, že o něm musím točit film. Bohužel, tady se někomu líbilo BMW a tak vzniknul film Bavorák. Jedná se vskutku o mrazivý snímek a bude vám u něj zima. nebude to však kvůli akci ani kvůli napětí, ale kvůli ruské zimě ve které se děj odehrává. Z filmařského hlediska je film o ničem. Dialogy tupé, herci přehrávají a někdy mi unikal i způsob skládání dějové linky. Jediné co snad může zaujmout je ten pohled na současné Rusko. Uvědomíte si, že tam by jste opravdu žít nechtěli. ta neskutečná bída a zaostalost mohutně kompenzovaná chlastáním a zlodějnou, to je opravdový ráj na zemi a poslal bych tam všechny naše komanče na exkurzi bez jízdenky zpět. Takže jako taková sonda to možná nějaký efekt a smysl má, ale jako gangsterka a akční? Pche. Ani náhodou. Dávám dvojdolar a ani ň navíc. * *(18.5.2015)

Skvelý film z drsného Ruského,gansterského prostredia ktorý ma hneď od začiatku posadil na sedačku a až do konca filmu som sa neskutočne bavil,nenudil som sa ani minutu.Krásny bavorák,super herci, Ruský vidiek,naháňačky na autách,občas nejaká tá streľa a perfektné vyvrcholenie.Toto všetko dopĺňala veľmi dobre zvolená hudba.Hodnotím opäť dosť subjektívne,pretože film na mňa strašne zapôsobil a zanechal vo mne skvelý dojem. Vždy si ho rád pozriem znovu,takže pre mňa 5*(8.5.2013)

Slušnej mafiánskej ruskej film, kde se nešetří krví, sprostejma slovama, mlácením. 4 borci tu všechnu svou smůlu přijímají tak jak přijde a nějak extra se s tím neserou. Realisticky natočené = uvěřitelné.(31.8.2007)

Zajímavý ruský film. Jestli tohle opravdu vystihuje pouliční atmosféru v Rusku, tak teda žádná sranda..(13.10.2008)

• bassator

Neuvěřitelný/nevěrohodný děj s mnoha absurdníma situacema při kterých jsem si musel ťukat na čelo. Ale na druhou stranu se dalo docela i pobavit (i když to komedie asi být neměla)... - 15. 3. 2012 - 40%(15.3.2012)