• Flipper
  ****

  Louie Louie Louie Louia Čaro nepredvídateľnosti. Hranice sitkomu Louieho zbytočne brzdili a je viacmenej raritka, že jeho vlastný projekt uzrel svetlo sveta. Nemá totižto štruktúru zábavnej relácie, polovicu času sa o vtip ani vôbec nesnaží a k tomu pôsobí neuveriteľne depresívne. Pozerať sa ako Louieho facká život na každej zákrute s pridaním pretiahnutých absurdít je -čuduj sa svete- lákavý. Nikdy neviete, či sa C.K. zhúli, či bude nafukovať triviálne problémy na rande, alebo či bude riešiť homosexualitu vlastnej matky. Všetka česť pán masturbátor.(4.10.2011)

 • JitkaCardova
  *****

  Na úvod je dobré shlédnout záznam stand-upu, doporučuju Louis C. K.: Shameless, k seznámení se s C. K. Louisem ve formě tresti, k ochutnání výtažku z jeho nejbřitčích charakteristických smečů, k pochopení úhlů, z nichž míří a zasahuje do citlivých, prohnilých míst západoevropskou pakulturu, kterou si bere na paškál v jejích nejbizarnějších, všednodenních a ve své absurditě všeobecně souhlasně přehlížených projevech, za jeden z nichž považuje i sám sebe, svoji roli v životě (rozevedený se závazky, stárnoucí rozbolavělý chlap, který kolem sebe pod povrch pronikajícím zrakem vidí samé rozumné důvody, proč se cítit bídně), svoje maligní slabosti i to, jak zdrchaně, rozbolavěle a nemohoucně se po většinu bdělého času cítí a vypadá. Nemilosrdný, logický, analytický, důsledný, bleskurychlý satirik, který se provrtává prohnilými slabinami naší upadající civilizační etapy s pronikavostí červotoče na speedu. ***** Ovšem o mnoho raději mám právě jeho seriál Rozvedený se závazky, kde se C. K. Louis představuje jako postava v toku svého vlastního, "reálného" života, kde jeho vývody spolu s ním zažíváte v jeho každodenních situacích - a nemyslete si, není to o nic pomalejší ani nemilosrdnější než ta tresť na podiu, jen o nekonečný rozměr hlubší a důvěrnější - on, jeho dvě holčičky, když je má o víkendu v péči, jeho opuštěnost, když je nemá, jeho triky, jak se sebou, svojí línou povahou, nezměrnou vnímavostí i opotřebovaným zjevem vydržet v proudu dní, jeho zoufalství z absence logiky všude kolem a v mezilidské komunikaci zvlášť, a pak všechny ty průkazdé detaily, postřehy, jež v toku bdění reflektuje, cítí a precizně vyhmatává a komentuje až k zbláznění. A ano, pak taky ta láska k téhle velké lidské komedii, láska, něha a absolutní vědomí, že nedokáže nikomu a ničemu ublížit, které z něj přestoproto cítíte plynně vyvěrat. *****(13.6.2015)

 • maseer2
  ****

  Louis C.K. v tragikomické roli sebe sama v show, která umí být geniálně vtipná i pořádně depresivní, ale v každém momentu je především maximálně upřímná, poněvadž se nebojí s pořádným nadhledem rozpitvat nudnost, absurdnost i vtipnost všedního života jednoho obyčejného chlápka-loosera, přičemž vůbec nevadí, že jde o slavného stand-up komika.. a třebaže jsem se pár díly trochu protrápil, jde jednoznačně o jeden z nejoriginálnějších seriálových počinů vůbec..(6.1.2015)

 • nirvanafan
  ****

  Louis C.K. je nechutný, zapšklý, morbidní, sprostý, absolutně bez úcty k nikomu a k ničemu. Budete se s ním ale skvěle bavit.(6.2.2012)

 • 6thSun
  ****

  Miroslav Horníček kdysi moudře pravil, že není slušný či sprostý komik, nýbrž jen komik dobrý a špatný. Nejsem si jistej, jestli by tento svůj názor nepřehodnotil, kdyby se dožil éry opravdu krutých chlápků (zejména Louis C.K., Ricky Gervais), ovšem kdyby tak učinil, byl by to omyl. Oni jsou totiž opravdu dobří! Kvalita Louise tkví např. i v tom, že je schopen mezi maximálně nekorektní vtipy sem tam propašovat hlubokou a lidsky přesnou psychologickou sondu, viz např. neuvěřitelně silný devátý díl I. série s názvem Bully. 80 - 90%(20.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace