Vlčí bouda

Wolf's Hole

Dobrodružný / Drama / Horor / Sci-Fi

Československo, 1986, 92 min

Chytilová je fskutečnosti Lynch postnormalizace.(24.8.2014)

Plejáda otřesných neherců ve vynikajícím československém hororu. Ambivalentní pocity mne provázely prakticky celý film, úžasná atmosféra opuštěné horské chaty, patologický Macháček a jeho poskoci, proti tomu banda naprostých debilů z pomocné školy, kteří zkurví svou tupostí i ten nejjednodušší dialog. Uvědomuju si, že to byl zřejmě záměr. Chytilová debily ráda točí, režíruje a skutečné herce tak i mnohdy vede, čert ví proč. Tento způsob práce se mi ale zdá poněkud nešťastným, asi vždy budu preferovat upravenost před přírodním bobrem. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(6.4.2015)

Filozofický film. Působí amatérsky, ale řada situací v něm má stálou platnost. Mimozemšťané působí jako poučení pozemšťané, co jen potřebují k životu víc zimy než člověk. Ale jen o maličko víc. Úsměvný závěr, tedy pro jeho trapnost.(4.8.2010)

Svým způsobem sci-fi horor( na tehdejší dobu) s morálním tématem.(16.11.2008)

Jeden z nejlepších filmů osmdesátých let, byť trochu opomíjený. Škoda.(17.2.2003)

• - Původně se mělo natáčet v Alpách, nakonec se ale z ekonomických důvodů točilo v Peci pod Sněžkou. Titulní bouda tam dodnes stojí a funguje. Chata, kde se natáčelo, má č. p .Velká Úpa 113. (choze)