Vlčí bouda

Wolf's Hole

Dobrodružný / Drama / Horor / Sci-Fi

Československo, 1986, 92 min

Nízký rozpočet z toho sálá na míle daleko, ale vše je nahrazeno duchaplným scénářem, vtipnými dialogy, trochou psychologie a je pěkné pozorovat, jak vlna nenávisti roste. Velmi se mi líbilo ozvučnení a nasvícení filmu, navíc zasadit děj do malé a zpustlé horské chatky je fajn, jednou už to vyšlo u filmu Věc, tak proč né tady. Trochu bych se hádal o tom, že to není horo spíše lehký dobrodružný thriler, ale budiž. Konec mě pěkně dostal s tou lanovkou, pochybuju, že sundané naušnice by sotva měly vliv na odlehčení.73%(2.6.2010)

Hustá atmosféra (zásluha prostředí zcela izolovaného od civilizace, stísněně a ponuře působících prostor oné "boudy" a napětí mezi jednotlivými postavami), dobří herci a zajímavé charaktery, precizní psychologie, psychotická hudba a pozoruhodný konec daly za vznik napínavému a děsivému hororu, jak se na tento mnou zbožňovaný žánr sluší a patří. Chytilová točí jen filmy, které mi buď vůbec nic neříkají (Sedmikrásky, Kalamita) a nebo naopak hodně kvalitní (a mě oslovující) snímky, které můžu vidět klidně i víckrát (tento, Dědictví aneb...). Pro mou alkoholem a filmem notně zdegenerovanou osobu jedno z největších a nejpříjemnějších překvapení, co se české filmové tvorby týče... 90 %(4.12.2002)

• Tom_Lachtan

Absolutně aherecká bída, kde by se lépe než přítomní hrála i tlupa podivně rostlých kedluben a ředkví, které by dost možná dokázali napsat i lepší scénář, kde by nebylo tolik logických kiksů a méně pokusů o znásilnění sněhové závěje. A to je více méně všechno milé protektorátní děti, sice je tu pár náznaků o jakousi atmosféru (pár záběrů v polorozpadlé horské boudě, nebo ambivalentní hudba), ovšem nepovedený pokus o téma morality a neherectví pohřbilo docela nadějné dílo hluboko pod lavinu průměrnosti.(2.10.2014)

• Francik

Pokud by někdo hledal inspirační látku pro nizkorozpočtové turecké sci-fi spektákly, vkčí bouda poslouží vcelku spolehlivě. Musíte však prominout moralizující část filmu, která mi způsobila naprostou nerozhodnost v druhu diváckého zážitku. Při projekci jsem se především divil a uškliboval, ale od skončení mi Vlčí buda pořád v hlavě podvratně pracuje.(1.8.2014)

Jako pokus o český horor zajímavé, jako film, průměrné. Ale atmosféra by se občas dala krájet.(29.10.2013)

• - Původně se mělo natáčet v Alpách, nakonec se ale z ekonomických důvodů točilo v Peci pod Sněžkou. Titulní bouda tam dodnes stojí a funguje. Chata, kde se natáčelo, má č. p .Velká Úpa 113. (choze)