Cesty formana Šejtročka (TV seriál)

Animovaný

Česko, 1993, 7x8 min

Josef Somr

Námět : Václav Čtvrtek. Výtvarník a scénář : Zdeněk Miller. Oblíbená Čtvrtkova knížka z dětství podobně jako třeba Kubula a Kuba Kubikula od Vladimíra Vančury nicméně i tyto zfilmované příběhy v podobě večerníčkového seriálu nejsou špatné. Příběhy o dobrosrdečném Šejtročkovi a jeho ženě, vodníkovi Česílkovi, lesních mužíčcích, divoženkách a mnoha dalších veselých i strašidelných postavičkách najdeme v tomto sedmidílném seriálu nejen z městečka Jičína. První díl "Jak se stal formanem" a poslední "Jak zahrál sedmi loupežníkům" se mi líbili asi nejvíce.(12.2.2007)

90%(27.6.2007)

Spíše podprůměrný seriál, který nebyl moc oblíbený. Ale samozřejmě jsem se na něj koukal, měl jsem snad na vybranou?(18.8.2010)

Milerovo podání Čtvrtkových příběhů odvyprávěné Josefem Somrem má jednu podstatnou chybu. Příběhů je pouze sedm... Nápaditá proměna sumce v koně hned v úvodu a neotřelá kouzla i v dalších dílem (vedle skvěle zlotřilých dubových mužíků vynikají vodní kouzla).(10.3.2010)

Jeden z nejlepších polistopadových večerníčků s výborným vypravěčem Somrem.(4.3.2010)

Stejně byl Hnědáček lepší kůň než Žemlička! Jinak pan Somr tenhle večerníček dost pozvedá. A ta pískaná znělka je pěkná.(22.7.2013)

Celkem hezký večerníček se zajímavými příběhy.(5.3.2010)

Velmi hezká záležitost, které dodává další stupínek na kvalitě Josef Somr svým vyprávěním. Tohle se povedlo.(17.8.2013)

Mám rád ty pohádky, které dětem něco sdělí (třeba se zamyslí nad tím, kdo to byl forman). Děj sice není úplně strhující, ale je to velmi duchaplné a výtvarné stránce není co vytknout.(11.8.2010)

Pěkná znělka, jinak takové dost průměrné.(25.7.2013)

Naprostá fantazie,Jak vypravěč Somr tak každej díl stál opravdu za shlédnutí(2.4.2008)

Ze sumce kůň?? za takovejhle nápad by se nemusel stydět ani ten "holivůdskej Spílberg".(19.1.2008)

Už pro nádherně psychedelickou scénu, ve které vodník vyrábí Šejtročkovi koně. To se jen tak nevidí...(30.1.2008)

Moje dcera se jmenuje po Šejtročkově víle - takže pro mě kombinace Čtvrtkova předloha a animace Zdeňka Milera naprosto nedotknutelná už od dětství. Josef Somr vypráví příběhy podmračeného a zemitého formana skvěle a vždy při konci každého dílu lituju, že netrval déle (jasná výhoda knížky).(23.1.2013)

Ale víc sem měl přece rád knížku .(16.1.2010)