Tady si tu mozaikovitost Anderson natrénoval, aby ji přivedl k dokonalosti v magnolii. Ovšem za velké (opravdu velké) finále s "chapadýlkem" respekt.(4.12.2010)

Docela zajímavý film. [7/10] (Ghoulardi, Lawrence Gordon, New Line) (Barevný /// Produkce: Paul Thomas Anderson, Lloyd Levin, John S. Lyons, Joanne Sellar /// Scénář: Paul Thomas Anderson /// Kamera: Robert Elswit /// Hudba: Michael Penn /// Nominace na Oscara: Paul Thomas Anderson (scénář), Burt Reynolds (herec ve vedlejší roli), Julianne Moore (herečka ve vedlejší roli)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](14.6.2009)

Téma filmu navýsosť zaujímavá .... Ako natočiť realistický film o praktikách pornopriemyslu v USA tak, aby bol zaujímavý a zároveň nemusel byť XXX-rated ? Dajte túto tému P.T. Andersonovi .... Je to niečo ako odvrátená strana pozlátka, aj keď toho pozlátka tam je omnoho viac - sex, drogy, alkohol, divoké party oproti narušeným ľudským vzťahom, závislosti i erektílnej dysfunkcii (ale dnes by to vyriešila modrá tabletka )). Videl som najprv Magnoliu, z ktorej som bol unesený ... Preto, podľa môjho názoru, beriem Hriešne noci len ako pracovný film, na ktorom si chcel PTA odskúšať nové postupy a finty.To spletenie všetkých osudov do záverečného dramatického finále je viac ako očividné , avšak nie až tak dômyselne prepracované , ako v neskoršej Magnolii (pristihol som sa pri tom, že som očakával, kedy už začnú padať žaby z oblohy )))) P.S.: odkaz pre dámy : "klacek" bude - ale musíte byť trpezlívé ....(22.3.2006)

Neuvěřitelně vypiplaná záležitost, která se na první pohled rozkošně vysmívá pornoprůmysu 70. let, ve skutečnosti mu ale skládá hlubokou a uctivou poklonu. První šok jsem měl měl už během prvních 5ti minut, když jsem jen nevěřícně zíral, jaké hvězdy P. T. Anderson do filmu narval, druhý následoval v zápětí, když jsem si uvědomil, že všichni hrají pornoherce. A s jakým gustem si to užívají. Hudebně i vizuálně dokonalý film, skvělý scénář a prakticky bezchybné výkony, prostě paráda. P.S. Myslíte, že ten chobot je opravdu Wahlbergův?? ;)(20.10.2008)

Precizní jízda, z níž občas vyskočí nečekaně dramatická situace. Anderson není silný na konce, to platí i tady. Ve svých většinou velmi dlouhých stopážích nedokáže vždy udržet pozornost, bohužel. Jinak ale čistá práce.(24.6.2010)

• - Gwyneth Paltrow si mohla zahrát bruslařku, ale nakonec odmítla. (HOODY)

• - Falešný penis ze samého závěru filmu si domů jako suvenýr odnesl Mark Wahlberg. (HOODY)

• - Věta z úst Williama H. Macyho "Moje žena má prdel v jeho čurákovi" byla přeřeknutím. Měla znít "Moje žena má čuráka ve svý prdeli". P. T. Andersonovi to přišlo vtipné a ve filmu to nechal. (Kulmon)