Téma filmu navýsosť zaujímavá .... Ako natočiť realistický film o praktikách pornopriemyslu v USA tak, aby bol zaujímavý a zároveň nemusel byť XXX-rated ? Dajte túto tému P.T. Andersonovi .... Je to niečo ako odvrátená strana pozlátka, aj keď toho pozlátka tam je omnoho viac - sex, drogy, alkohol, divoké party oproti narušeným ľudským vzťahom, závislosti i erektílnej dysfunkcii (ale dnes by to vyriešila modrá tabletka )). Videl som najprv Magnoliu, z ktorej som bol unesený ... Preto, podľa môjho názoru, beriem Hriešne noci len ako pracovný film, na ktorom si chcel PTA odskúšať nové postupy a finty.To spletenie všetkých osudov do záverečného dramatického finále je viac ako očividné , avšak nie až tak dômyselne prepracované , ako v neskoršej Magnolii (pristihol som sa pri tom, že som očakával, kedy už začnú padať žaby z oblohy )))) P.S.: odkaz pre dámy : "klacek" bude - ale musíte byť trpezlívé ....(22.3.2006)

Silně a autenticky zpracován příběh o jednom chlapci, jeho snu, možnostech, moci a následkům, které vždy šoubyznys a v tomto případě porno průmysl přináší. S "Dirk Digglerem" se dostáváme až do nitra tohoto výnosného byznysu. Film kromě působivého děje stojí také na hereckých výkonech a charakterech postav. Skvěle opravdový Mark Wahlberg, tato role mu dokonale padla na tělo, civilní Burt Reynolds a opět zvláštně okouzlující Julianne Moore. Ačkoliv se jedná o "tvrdou" branži, tak film nebyl jakkoli zahanbujícím, či příliš vulgárním. Naopak, byl zpracován velmi profesionálně, v rámci daného tématu, ale zároveň v něm nebyly obsaženy (obnaženy:) všechny ty věci, které jsou v tomto žánru na denním pořádku. Kvalitní snímek (nejen) o tom, jak to zkrátka chodí a vždycky chodit bude.(27.8.2010)

Skvělý Burt Reynolds (nejlepší košile!), bavil mě v každém záběru. PTA se už tady vyprofiloval jako geniální režisér se smyslem pro detail a podobně jako u jeho následujících filmů, ani tady není dlouhá stopáž na závadu. Díky za ten pozitivní konec. 90%(29.12.2008)

Tak tohle me hodne mile prekvapilo, to byla naprosta bomba. Anderson nejdriv behem 90 minut naprosto uvolnenym, pohodovym, misty skoro az komedialnim a hlavne hodne sviznym zpusobem ukazuje, jak je ten pornoprumysl uzasnej, kazdej si tam muze splnit sen a vsichni jsou jedna velka stastna rodinka. O to vic prekvapi zaverecna hodinka, kdy vsechny hrdiny do posledniho nemilosrdne vyvali ve srackach. Ta uz neni natocena takovym pohodovym zpusobem, ale stava se z toho celkem slusny drama a tady uz je film na par mistech krapet vic pomalejsi, nez je nezbytny, ale je to jen minimalne. Rozhodne jeste musim pochvalit kameru a pak hlavne hodne chytlavou hudbu. A ted se dostavam k hercum, naprosto giganticky hvezdny herecky obsazeni. Potesil me Reilly a hlavne Thomas Jane, kterej je fakt perfektni, fajn je taky zarlivej William Macy, vecne hledajici styl Don Cheadle, zfetovanej Molina, uchylnej Luis Guzman a priteplalej obtloustlej Seymour Hoffman a naprosto dokonala je hlavni ctyrka. Burt Reynolds predvadi fakt oskarovej vykon, Wahlberg je taky paradni, i kdyz uz predved i lepsi vykony a Julianne Moore snad nezklame nikdy, tady navic ukaze kozy. To takova Heather Graham je odvaznejsi, ta se ukaze cela. Celou dobu jsem se u filmu fakt skvele bavil a ke konci mi hrdinu bylo skoro az lito, takze jasnejch 5*.(23.2.2008)

Andersone, že ti není hanba! Technické finesy (dlouhé nepřerušované záběry, švenky a jiné vymoženosti) i feeling (výtečná dobová atmosféra, obstojné mapování chodu organizace, důraz na dobové detaily) jako vypadnuvší z filmů Martina Scorseseho. Jen ty dramatické situace ti nejdou ani za mák, budování napětí na malém prostorou ti nic neříká a varovně vztyčený moralizující prstíček hrozí ke konci více než by bylo zdrávo. Tahle variace na klasický vzestup a pád se vyznačuje hrubě přepálenou stopáží a mozaikovitou strukturou, která se v závěru rozpadá jako domeček z karet. Alespoň, že ta herecká smetánka dokáže přeřadit na porno výkony, i když je tak otravně typově obsazená, že o jakékoliv postavě nebudete ani na moment pochybovat.(6.10.2006)

• - V Jižní Koreji bylo zakázáno film promítat. (HOODY)

• - Závěrečný motivační monolog Eddieho (Mark Wahlberg) před zrcadlem vykazuje určitou podobnost, téměř až paroduje, jiný slavný závěrečný monolog postavy Roberta De Nira ve filmu Zuřící býk (1980). (Aere)

• - Věta z úst Williama H. Macyho "Moje žena má prdel v jeho čurákovi" byla přeřeknutím. Měla znít "Moje žena má čuráka ve svý prdeli". P. T. Andersonovi to přišlo vtipné a ve filmu to nechal. (Kulmon)