Že si film o pornu užiju zrovna já, mi bylo jasné, jen ten konec se z dost husté depky nemusel přesouvat někam úplně jinam, působí to jako pěst na oko. Jinak ale spokojenost.(11.2.2008)

Člověk by nikdy neřekl, jak může být pohled do zákulisí pornografické branže 70.let tak zábavný. Druhý velký film P.T.Andersona i přes dlouhou tříhodinovou stopáž působí tak celistvým dojmem, bez sebemenšího dějového zaškobrtnutí, že před Andersonem smekám. Vynalézavá kamera, neodolatelně cynický humor a perfektní soundtrack dělají pak z tohoto filmu maximální zážitek. Uznání zaslouží i Mark Wahlberg, který svoji první velkou hereckou příležitost chytil pořádně za pačesy. A Burt Reynolds jako režisér, snažící přinést do porna trocha toho umění, asi nikdy jindy lepší roli nehrál.(17.7.2002)

Velice příjemně chytrý (pojem "chytrý film" je dokonce s Anderesonovými filmy nyní v jistých diskurzech používán jako terminus technicus) a zábavný film, který táhne vynalézavá režie (nekonečně dlouhé kamerové jízdy hravě předčí slavný průjezd restaurací ze Scorseseho Mafiánů), pestrý dobový soundtrack a opravdu zábavné, silné herecké výkony. Z té poslední kategorie je třeba vypíchnout hlavně Juliane Moore, která svou mateřským komplexem zmítanou pornohvězdu vystřihla brilantně, otcovského Burta Reynoldse a samozřejmě Wahlberga, kterého jinde nemusím, ale do role sedmnáctiletého hřebečka, kterému dal osud do vínku sice jedinou, ale pořádnou devízu, sedl přesně. Zbylé role snad s výjimkou Rollergirl Heather Graham jsou pak už určeny především pro pobavení, resp. podtržení tragičtějších podtónů příběhu (Macyho Little Bill). Anderosnova prvotina tedy boduje téměř na všech frontách, vytahuje taky řadu silných scén (které si nezadají s deštěm žab v Magnolii) - za všechny ona tragická sekvence podbarvená táhlým duněním zvonů. Pátou hvězdu si však schovám na další projekci, trochu mě totiž nesedla dvou a půl hodinová stopáž. A to navzdory úžasné poslední scéně ;-) "Jsem hvězda. jsem hvězda, jsem hvězda!" 80%(5.11.2007)

Scénář: Paul Thomas Anderson .. P. T. Anderson je jeden z mála tvůrců, u kterých je mi až líto, že jejich filmografie obsahuje tak málo produktů. Jedná se totiž o velmi chytrého scénáristy, který má každou scénu promyšlenou, pevně posazenou do děje a zároveň zručného režiséra, který pak s přehledem kočíruje velkou spoustu postav v kamerově dlouhých, obsahově náročných pasážích, plných děje a žádného střihu - tak, jak to mám rád. Samotný Dirk Diggler jako hlavní postava filmu vzniknul sice o několik let dříve, ale své nádobíčko ukázal až v Boogie Night. A jeho následný kariérní vzestup a pád je určitě zajímavý. Stopáž sice může na první pohled odrazovat, ale kdo zná Andersenův slavnější/lepší snímek Magnolia, určitě ví, že se nebude ani jednu minutu nudit! Zachycená atmosféra uvolněné doby a počátků porno průmyslu je bezchybná, režie je doslova famózní a vše umocňuje bohaté obsazení, na pár výjimek shodné s Magnolii, plné úžasných hereckých výkonů. Boogie Night jsem si rozhodně užil! Přesto, na absolutní hodnocení - nemůžu si pomoci, jako u božské Magnolia ten zážitek není - mi zde stále malinko chybí! 90%.(6.6.2006)

Paul Thomas Anderson a jeho první úder a ihned knock out všech soupeřů. Kvalitní snímek stavějící na příjemném scénáři, který si z něčeho jako je sex, drogy nebo pornografie dělá víc legraci než se za ně stydí. Nadhled ve snímku je patrný a je první velkou metou Marka Walhberga na cestě mezi elitu Hollywoodu. PT Anderson krom svých režisérských kvalit, také ukazuje jak si umí vybrat herce. Marka Walhberga znaly jen milovnice pánských katalogů se spodním prádlem. Philipa Seymoura Hoffmana možná neznal vůbec nikdo a William H. Macey zde započal svou "hvězdnou" kariéru vedlejších rolí. Další a další jako třeba Heather Graham, Alfred Molina nebo Julianne Moore můžou poděkovat právě PT Andersonovi za tento hit. Film ukazuje svět pornografie a všechny salonní triky lidí, co v této branži chtěli uspět. Žádný film o tomto ožehavém tématu nebyl tak lehce natočený, příjemný a ani v jedné scéně neurážející diváka.(22.12.2006)