Jak chutná smrt

Krimi / Drama / Thriller / Psychologický

Česko, 1995, 88 min

Zvláštní, mně se tento příběh líbil. Nejen jako příběh, ale i celé filmové zpracování. Tedy téměř celé. Byla totiž místa, kde byla doprovodná hudba tak hlasitá, že to nešlo jinak, než ji prostě ztlumit. Vyloženě mě překvapilo, že se mi poprve líbil Marek Vašut. Možná to bylo tím, že nehrál zápornou postavu. Řekl bych, že film dobře vystihuje problémy, které se u velmi zámožných vrstev obyvatelstva mohou v té či jiné podobě vyskytnout. Bylo docela jasně vidět, že bohatství samo o sobě ještě není zárukou šťastného života. (čtvrtek 19.11.2009)(19.11.2009)

• paascha

Kdyby to nebylo tak strašně televizní a kdyby tam nehrál toporný Kukura a tehdy ještě trochu štíhlá a celkem ještě pohledná Christová, snad by se na to dalo i dívat.(5.9.2013)

Pokus o český thriller. Tohle téma neumíme, to je všeobecně známo. Navíc natočeno v překotných devadesátých letech. Vždy, když jsem viděl v "akci" Marka Vašuta, vzpoměl jsem si na seriál "Detektiv Martin Tomsa". Nutno podotknout, že tohle je lepší než zmíněný seriál. Asi i díky ne zcela využitému výbornému námětu...(17.12.2009)

Scénář : Milan Cieslar, Jon Jorlim a Dušan Kukal. Kamera : Petr Hojda. Hudba : Zbyněk Matějů a Tichá dohoda. Ve filmu hraje Marek Vašut jako poručík Morton. Průměrný český thriller.(5.6.2011)

Zajímavý námět, ale trošku moc hollywoodsky zpracované.(16.6.2002)