Náhodný turista
-
Accidental Tourist, The
Drama / Romantický
USA, 1988, 116 min
Režie:
Lawrence KasdanHudba:
John WilliamsPlakáty
Obsah
-
Hlavní postavou je Macon Leary, který se živí psaním příruček pro obchodníky, kteří neradi cestují, jsou zvyklí na určitý způsob života a chtějí se všude cítit jako doma. Po návratu z jedné cesty mu manželka Sára oznámí, že se hodlá rozvést. Vadí jí Maconova pasivita a uzavřenost, která je mnohem výraznější od chvíle, kdy tragicky zahynul jejich dvanáctiletý syn Ethan. Protože žena odešla, musí před další cestou svěřit svého psa Edwarda do útulku. Po návratu mu cvičitelka Muriel, která se o psa starala, nabídne své služby. Edward je totiž značně nevychovaný pes. Macon odmítne, ale když si kvůli němu zlomí nohu a sestře Rose, kam se musí na čas nastěhovat, způsobí pes další nepříjemnosti, nakonec Muriel přece jen zavolá. Poněkud excentrická dívka začne s výcvikem a současně se snaží vytáhnout ulity uzavřeného Macona. Ten se sice brání, ale nakonec skončí v její posteli a přes nesouhlas sourozenců se k dívce nastěhuje.
Na svatbě svého vydavatele Juliena a své sestry Rose setká s bývalou manželkou Sárou, která se k němu chce vrátit. Macon po dlouhém váhání Muriel opustí, ale život se Sárou nefunguje. Cesta do Francie za materiály nové turistické příručky Maconovi poskytne čas pořádně si vše promyslet a konečně se rozhodnout, co si chce počít se svým životem. (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (30)
-
Jayem
Nie žeby to bolo až také zlé ale je to tak strašne nezáživne natočené že viac ako ** dať nemôžem.(10.3.2012)
-
Johny_MH
Davisová exceluje.(18.5.2003)
-
DANAT
Nemecky nazov: Die Reisen des Mr. Leary(5.3.2008)
-
david666
Příjemná romantika s příchutí dramatu, které vévodí skvělá G.Davis.(29.9.2009)
-
Svadbos
Jemne napísaná, extrémne verná adaptácia románu Anny Tylerovej. Film sa môže niekomu zdať príliš pomalý a kľudný, ale odmena je istá.(12.9.2011)
-
kvetazal
Muriel.(15.2.2010)
-
snufec
BAFTA 1 nominace: Adaptovaný scénář(22.4.2011)
-
BOURQUE
Jednoduchý film, čo má v sebe silný príbeh. Človek (muž), ktorý prichádza o všetko, spozná niekoho, kto ho dokáže dostať späť do „normálneho“ života. Samozrejme sa jedná o ženu, ktorú vo filme stvárni Geena Davis. Geena sa tak dobre stotožnila s postavou, že za svoje výkony dostala vytúženú zlatú sošku (ja osobne taktiež súhlasím). Keď raz na to budete mať čas, podívajte sa na to a zistíte, že v živote sa musíme radovať z každej jednej malej vecičky. Osobné hodnotenie: 80% (****)(11.5.2011)
-
revere
Nejprve se mi zdálo, že bude stačit přečíst oficiální text distributora, prohlédnout si poster a zhlédnout poslední tři minuty filmu. Nakonec nelituji, že jsem si - i po prvních dvou krocích - pustil film od začátku. Ze Sáry Learyové v podání Kathleen Turnerové už trochu vykukuje budoucí Barbora Roseová, ale působí na mne přesvědčivě. Přesvědčil mne ostatně celý příběh. Možná i proto, že jsem ho už trochu znal a to bohudík, a vlastně i bohužel, nejen z propagačních materiálů distribuce. Raději se vyvarujte obojího: jak podobné životní zkušenosti, tak i těch propagačních materiálů. Ale film bych doporučil.(8.7.2011)
-
JK.89
Kéž by existovala příručka pro život.(19.11.2011)