poster

Pon

 • korejština

 • anglický

  Phone

Horor

Jižní Korea, 2002, 100 min

Režie:

Byeong-ki Ahn
 • Lhurgoyf
  ***

  Očividná štylizácia do podoby Kruhu filmu len prospela. To, čo neprospieva, je príližná rozťahanosť prvej časti filmu a tak nejak absenica *hutnej* atmosféry. Na tomto filme je ale výnimočná jedna vec - herectvo mladého, asi 6 ročného dievčatka menom Seo-woo Eun. Táto "zlatá holčička" stvárňuje postavu posadnutú duchom, a zvládla to doslova dokonale. Až tak dobre, že hravo strčí do vačku Lindu Blair z Exorcistu. Niečo úžasné.(24.6.2004)

 • Adrian
  ***

  Najsilnejším pozitívom filmu je mladá herečka Seo-woo Eun, ktorá dokáže v priebehu sekundy na tvári vykúzliť zmenu z nevinného anjelského pohľadu na sršiace zlo v očiach, z ktorého ide hrôza už len pri letnom náhľade. Slabinou filmou je príbeh, resp. časť hlavného dejového motívu, ktorý je ľahko odhadnuteľný v prvej polovici filmu s inak početnými a veľmi umne strihovo vloženými flashbackmi. Vo výsledku ide o mierne nadpriemernú kombináciu hororu z thrillerom. 3,5*(29.12.2004)

 • zelvopyr
  ****

  Korejci toho chtějí hrozně moc najednou. Tady to úplně na sto procent nevyšlo. Množství flashbacků je značně přes míru (odhaduji tak 30?) a ničí orientaci, budování děje sklouzne z příjemně silné duchařiny do melodramatické skoro až břečky. Úplně nesmyslný je uvádějící, ale zavádějící děj se zneužíváním dětí. Jako v Asii mnohokrát, ubrat na třetinu hysterické přehrávání a "romantiku" a film by byl stravitelný i pro západ. Můj vkus je poznamenaný, takže docela OK.(9.2.2013)

 • tombac
  ****

  V první polovině je to opravdu jakostní duchařina s pár podařenými lekačkami, ale posléze se film změní v detektivní melodrama, které dost ubírá filmu na mrazivosti. Naštěstí situaci zachraňuje "ďábelsky" dobře hrající dětská herečka a skvělá finální scéna. Ty vypoulené oči a neuvěřitelně dlouhé vlasy jsou neskutečně působivé. To napětí plynoucí z dlouhého nervózního čekání na moment, kdy se babice konečně přestane upejpat a udeří, je sžíravé.. Phone je pro mě nadprůměrný korejský duchařský horror, který však nedosahuje děsivé intenzity Ju-Onů a některých Ringů. Rozhodně je však o kousek lepší než podobný Chakushin ari (One Missed Call).(24.8.2005)

 • oli.G
  ****

  Vyrovná sa JU-ONom? No, možno keby som si tretinu zorného poľa väčšinu času nezakrýval vankúšom... Rozhodne to však fungovalo. Od ľakačiek, ktorým patrí prvá polovica snímky, až po s blížiacim sa koncom čoraz strhujúcejší, fantastickým finále zakončený príbeh o naivnej láske a temnom tajomstve, ktorý dominuje druhej polke. A tá malá je neuveriteľná...(31.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace