• paascha
  ****

  Program Lebensborn byl jednou z těch pochopitelnějších věcí, které se tehdy děly. Mystika, magie, zrod nové rasy, škoda, že nebyl kladen větší důraz na tuto stránku celé věci, ale na druhou stranu o tom nikdo nic moc neví, takže by to nakonec nestálo za nic:-)(10.8.2009)

 • sud
  *****

  V době, kdy česká kinematigrafie skomírá, musí na scénu přijít tvůrci ze staré školy. V tomto případě se na post scénáristy po letech vrátil Vladimír Körner. Působivý baladický příběh dívky, která se nevědomky dostane do programu Der Lebensborn (továrny na áríjce) a vzplanutí lásky vůči židovskému chlapci. Svojí syrovostí připomíná severské balady, či sovětská válečná dramata. Milan Cieslar je jedním z nejschopnějších režisérů součastnosti, jehož talent může být více využíván pro kina, pro TV je ho škoda. Monika Hilmerová je naprosto přirozená, nordicky namaskovaný Karel Dobrý dokáže čarovat i pohledem, Michal Sieczkowski výborný a Vilma Cibulková dechberoucí. Vladimír Körner našel v poslední době v Milanu Cieslarovi pro zfilmování svých drsných balad toho pravého.(7.5.2007)

 • Gemini
  ****

  Ojedinělý filmový náhled do nacistického projektu Lebensborn. Monika Hilmerová hraje skvěle, ale můj obdiv si zasloužila především Vilma Cibulková. Její Schefarztin jako by vypadla z propagandistického filmu. A vůbec scénář jako celek je velice vydařený.(28.3.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Hlavní postava Grétka, dívka z česko-německé rodiny pocházejících ze severovýchodních Sudet, měla totožné datum narození jako její představitelka Monika Hilmerová, a to 7. 10. (Lynette)

 • - Ukázat nahé tělo v milostné scéně představitelka hlavní role Monika Hilmerová striktně odmítla, a tak se musela sehnat dublérka. (hippyman)

 • - Filmaři mimo jiné natáčeli roku 1999 i v okolí malé vesničky Semošice v západních Čechách. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace