Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ***

  Český Lev 1 nominace: Scénář(6.9.2004)

 • Flego
  ****

  Jemná, nevinná Grétka v nacistickom programe na vytvorenie čistej rasy. Monika Hilmerová exceluje v nehostinnom príbehu, ktorý nám ukazuje inú tvár vojny, nie tú všeobecne známu. Vyzdvihol by som aj Vilmu Cibulkovú, jej výkon v postave lekárky bol až mrazivý.(7.5.2007)

 • Djkoma
  ***

  Mohl to být opravdu zajímavý a působivý snímek, ale stal se průměrným. Proč? Film nemá žádné silné momenty a ani atmosféra by se nedala nazvat zrovna jako nejpovedenější. Chtěl tvůrce říct nějakou myšlenku, z které by se mohli budoucí generace učit nebo jen chtěl natočit film o něčem co se stalo, bez ničeho hlubšího? Příběh mi nepřišel strhující ani silný, ale velmi obyčejný zasazený do neobyčejného prostředí, které se však ukázalo nečekaně nudné.(12.6.2007)

 • Aluska88
  ****

  Skvěle natočený film založený na skutečných událostech z období 2. světové války. Než jsem film zhlédla, byl mi program "Lebensborn" zcela neznámý a při popisu děje i sledování jsem stále přemýšlela nad tím, zda se to vše skutečně událo. Přišlo mi to strašně bizarní a "choré." Tento projekt skutečně existoval a byl jedním z řady fanatických nacistických ideologií na vytvoření dokonale čisté německé rasy, která by vytvořila "Nový řád" a "Novou, nezničitelnou říši." Zaujala mě především, mě dosud zcela neznámá, Monika Hilmerová, která mě svým panenským a nevinným vzhledem i přirozeným herectvím uchvátila. Pro mě jedna z nejkrásnějších hereček, jaké jsem v současném českém filmu viděla. Velká škoda, že není více v podvědomí a nedostává výraznější role. Fenomenální rovněž nacistická doktorka v podání Vilmy Cibulkové.(23.5.2012)

 • Radek99
  ****

  Zajímavý, leč trochu (akademicky) chladný film o historicky mírně opomíjené epizodě druhé světové války, je dobře, že Milan Cieslar sebral odvahu a našel peníze k natočení filmu o projektu nacistických lebensbornů. Výborná předloha Vladimíra Körnera a Vilma Cibulková v jedné z vedlejších rolí...(7.5.2007)

 • - Rodný dům hlavní hrdinky stojí v osadě Květná u Starého Města pod Sněžníkem, kostel s hřbitovem se natáčel v Nových Losinách u Jindřichova v okrese Šumperk a Zámek s rybníkem jsou Žinkovy, západně od Nepomuku. Natáčelo se také v přírodní rezervaci Slowiński Park Narodowy Leba a v bývalémkoncentračním táboře Stutthof ve Sztutowu. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Filmaři mimo jiné natáčeli roku 1999 i v okolí malé vesničky Semošice v západních Čechách. (Lynette)

 • - Hlavní postava Grétka, dívka z česko-německé rodiny pocházejících ze severovýchodních Sudet, měla totožné datum narození jako její představitelka Monika Hilmerová, a to 7. 10. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace