Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

• Kanada

Stargate: Atlantis

Hviezdna brána: Atlantída

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2004, 100x45 min

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, Rachel Luttrell, David Hewlett, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Robert Picardo, Amanda Tapping, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Joel Polis, Ryan W. Smith, Jana Mitsoula, Steve Schirripa, Josh Blacker, Artine Brown, Joseph May, Jason Diablo, Elias Toufexis, Lindsay Collins, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Christopher Pearce, Todd Thomson, Jason Edward Coleman, David-Paul Grove, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Scott Heindl, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Bill Dow, Scott E. Miller, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Paul Lazenby, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Sharon Taylor, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Richard Stroh, Christian Sloan, David Bloom, Sean Tyson, Aaron Craven, Terence Kelly, Robert Weiss, Sarah Deakins, Claire Rankin, Ron Selmour, Carmen Moore
  • LiVentura

Za toho našeho "Zelenku".!! Malý ostrůvek v moři anglosaského světa... :-())(22.9.2010)

Kvalit původní SG-1 to v žádném případě nemůže dosáhnout,to ať se na mě nikdo kdo viděl všechny řady nezlobí.Kdo viděl pár dílů,možná tak může hodnotit.Hlavně tu chybí pořádná hlavní postava jako byl Jack O´Neill (dvě LL).Jediný kdo to zachraňuje je Rodney McKay,ale ten už byl osvěčeným prudičem s Sg-1,tak jen utvrzuje ve svých kvalitách.Jedna hvězdička je samozřejmě za Radka Zelenku a jeho české hlášky.Wraithové jsou trapnou náhraškou Goauldů a pozdější antičtí replikátoři to také nevytrhnou.Jednoznačným osvěžením ve 4.řadě je plukovník Carterová.Závěrem: 1.řada **,2.řada ***.3.řada ***.4.řada ****.5.řada **** Závěr seriálu vynikající...už se těším na další Stargate film.(5.5.2007)

Když se širým vesmírem rozlehne hřejivé "I'm trying, doprdele" musí pookřát srdce nejednoho sci-fi fanouška. Bohužel, postava Dr. Zelenky je to jediné trochu osvěžující na tomhle seriálu a její kouzlo navíc zmizí spolu s dabingem. Místo aby Atlantis rozvinul Stargate téma trochu jiným směrem, pouze a jen prefabrikovaně kopíruje SG-1 (mění se pouze složení týmu a nepřítel). Navíc s vesměs nezajímavými (až otravnými) postavami a ubíjející představou galaxie, kde veškerý život probíhá ve středověkých vesnicích uprostřed borovicových lesů. Stargate Atlantis tak dvě řady přesluhuje a ke konci už opravdu zoufale mele z posledního, přesto by ode mě bylo trochu pokrytecké odstřelit něco, čeho jsem dobrovolně viděl 100 epizod. Jen doufám, že "Universe" trochu spraví reputaci. PS: marně(22.1.2006)

Větší seriálový Upgrade jsem jakteživ nezažil.(13.7.2008)

První sezóna mě rozhodně dostala. Nečekal jsem, že by mě bokovka SG-1 ještě mohla něčím překvapit. Jenže stalo se a i přes pár slabších dílů, hlavně v první polovině si mě ATLANTIS dokázala získat. Dobré nápady, v kombinaci se skvělými hereckými výkony (hlavně David Hewlett jako Rodney valí) a hlavně s nabouchaným finále mě přimělo vkročit do sezóny druhé. Ta má už slabších dílů přece jen víc a ani obvykle kvalitní dvoj-epizody nejsou tak dobré jako ty z první řady. Wraithové zůstávají pořád stejní a začínají nudit a ta Genniská banda taky. Alespoň dostává víc prostoru hláškující Doktor Zelenka v podání výborného Davida Nykla. K třetí řadě jsem šel už s menšími obavami a o to byl pro mě výsledek lepší. Má všeho víc. Prohlubuje týmové vztahy (někdy trochu kostrbatě, ale snaha se počítá) rozvijí záporné postavy, představuje nové (staré) a navíc v ní hostuje i starý dobrý O'Neill. A závěrečný díl patří těm nejlepším. Sezóna čtvrtá se rozbíhá opravdu skvěle. První díly mají spád a jsou opravdu napínavé. Pak to tak trochu přejde do starých kolejí, kde se slabší a lepší epizody střídají až zase do prostředního dvojdílu, jehož závěr patří znovu k tomu nelepšímu. Pak zase následuje pár průměrných dílů až do crossoveru s Teal'cem, který jako by nastartoval skvělou závěrečnou etapu. Dvojdíl Kindred (hlavně jeho druhá část) a The Last Man (kde se město koupe v písku) byli opravdu výborným uzavřením téhle řady. Pátá a poslední řada se povedla. Hodně dobrých dílů je proskládáno díly slabšími (mám pocit, že ty tu byli jen proto, aby zase dostal prostor Dr. Beckett), dočkali jsme se i jedné takové té "klasické SG-1 epizody", kdy se na orbitě ukázal alternativní Daidalos a nakonec i stého a posledního dílu STARGATE: ATLANTIS. Co se týče závěru můsím tvůrce pochválit. CSI vsuvka z Las Vegas byla mnohem lepší než jsem čekal a finále naplnilo má očekávání, škoda jen že se tam neukázal O'Neill, ale co už. Tak zase sbohem dalšímu bránovému seriálu a zrovna když jsem si na něj zvykl.(22.10.2007)