Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

• Kanada

Stargate: Atlantis

Hviezdna brána: Atlantída

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2004 - 2009, 71 h 51 min (Minutáž: 100x45 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Amanda Tapping, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Joel Polis, Ryan W. Smith, Jana Mitsoula, Steve Schirripa, Josh Blacker, Artine Brown, Joseph May, Jason Diablo, Elias Toufexis, Lindsay Collins, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Christopher Pearce, Todd Thomson, Jason Edward Coleman, David-Paul Grove, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Scott Heindl, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Bill Dow, Scott E. Miller, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Paul Lazenby, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Sharon Taylor, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Richard Stroh, Christian Sloan, David Bloom, Sean Tyson, Aaron Craven, Terence Kelly, Robert Weiss, Sarah Deakins, Claire Rankin, Ron Selmour, Carmen Moore, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Geoff Redknap, Johnny Cuthbert, Michael Puttonen, Matthew Walker, Jeremy Jones, Megan Leitch, Christian Bocher, Kirby Morrow, Daniel Bacon, Courtenay J. Stevens, Gary Jones, Peter Flemming, Craig Veroni, Simon Longmore, Shane Meier, Alan Scarfe, Richard Ian Cox, Paul Magel, Melia McClure, Laura Mennell, Brenda McDonald, Mark Burgess, Leanne Adachi, Brendan Gall, David McNally, Peter Woodward, Jay Brazeau, David Bloom, Sonja Bennett, Kirby Morrow (a.z.), Robert Patrick (a.z.), James Lafazanos (a.z.), Allison Hossack (a.z.), Dan Payne (a.z.), Robert Davi (a.z.), Joseph May (a.z.), Erin Chambers (a.z.), Colin Corrigan (a.z.), Jason Diablo (a.z.), Paul Magel (a.z.), Trevor Devall (vyp.), Connor Trinneer (vyp.), Tamlyn Tomita

Jde o mírně horší počin než originál, ale přesto je to výborný spin-off skvělého seriálu. Bohužel ale základní děj postupuje velmi zvolna (a vlastně si nejsem úplně jistý, jaká je vůbec hlavní zápletka) a herci a postavy nejsou tak charakterní a charismatické, zvláště ženy (i když po příchodu Kaylee z Firefly a Samanthy se situace změnila) - ...Pokud mě něco ve filmové/seriálové branži skutečně mohutně baví a mám na to vždy chuť a náladu za všech okolností, pak je to Hvězdná brána, i když je pravda, že ke konci seriál už docela ztrácí dech a ne příliš propracované postavy se začínají citelně okoukávat, tak moc, že si nejsem jistý svými čtyřmi hvězdičkami (a to jsem v průběhu druhé série velmi vážně uvažoval o pěti).(27.1.2006)

Důstojné pokráčování/odnož SG-1 S chutí jsem se koukal poprvé a s nadšením podruhé. Naprosto odzbrojující Shepardovu hlášku když je zajatý na Wraitské lodi a mluví s nastrčenou vyzvědačkou ohledně " jeho strachu z klaunů kteří jezdí ve svých Volkswagenech" nezapomenu do smrti.:) Za mě 93%(10.8.2012)

Výborný spinoff, který suverénně srovnal mateřskou Stargate. Hlavně ke konci. Bohužel i tento seriál bude ukončen. Velká škoda , jelikož nabízí stále plno příběhů. Zelenka rulezzz!(3.9.2007)

Nová séria Hviezdnej brány má recht, má dynamiku a sviežosť. Všetko, čo mala pôvodná sága, sa obohatilo novým výtvarným zmýšlaním. Jeden z mála sci-fi seriálov, na ktoré sa viem pozerať.(25.12.2008)

Toliko oddychovka a zabíječ času, který se mě osobně zdá atraktivnější než SG-1, neb se odehrává kompletně mimo zem, technické provedení je také o dost lepšejší, a který má zajímavější a hlavně zábavnější postavy - obzvláště v podobě McKaye, Becketta a Zelenky. Brutální likvidace na konci 3. a začátkem 4. série mi však sympatické už nejsou vůbec (BTW z Weirové se konečně mohla stát zajímavější postava, přišlo mě to jako promrhaný potenciál). 65% - hodně tomu pomáhá povrchní slabost pro televizní kanadskou provenienci, sci-fi braky všeobecně a ignorace 5. série, která je naprosto neslaná nemastná.(17.9.2009)

• - Řeč Asgarda Hermioda jsou ve skutečnosti anglické věty mluvené pozpátku. (AAnubis)

• - Kasíno, které navštíví John Sheppard a wraith v epizodě 5x19 - Vegas, je kasíno Montecito, ze seriálu Las Vegas. (Sony1994)

• - Paul McGillion (dr. Carson Beckett) si před seriálem Stargate: Atlantis zahrál i v původním seriálu Stargate SG-1. Objevil se jako mladý Ernest Littlefield v 11. epizodě 1. série. (AAnubis)