Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

• Kanada

Stargate: Atlantis

Hviezdna brána: Atlantída

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2004, 100x45 min

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, Rachel Luttrell, David Hewlett, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Robert Picardo, Amanda Tapping, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Joel Polis, Ryan W. Smith, Jana Mitsoula, Steve Schirripa, Josh Blacker, Artine Brown, Joseph May, Jason Diablo, Elias Toufexis, Lindsay Collins, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Christopher Pearce, Todd Thomson, Jason Edward Coleman, David-Paul Grove, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Scott Heindl, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Bill Dow, Scott E. Miller, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Paul Lazenby, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Sharon Taylor, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Richard Stroh, Christian Sloan, David Bloom, Sean Tyson, Aaron Craven, Terence Kelly, Robert Weiss, Sarah Deakins, Claire Rankin, Ron Selmour, Carmen Moore, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Geoff Redknap, Johnny Cuthbert, Michael Puttonen, Matthew Walker

Toliko oddychovka a zabíječ času, který se mě osobně zdá atraktivnější než SG-1, neb se odehrává kompletně mimo zem, technické provedení je také o dost lepšejší, a který má zajímavější a hlavně zábavnější postavy - obzvláště v podobě McKaye, Becketta a Zelenky. Brutální likvidace na konci 3. a začátkem 4. série mi však sympatické už nejsou vůbec (BTW z Weirové se konečně mohla stát zajímavější postava, přišlo mě to jako promrhaný potenciál). 65% - hodně tomu pomáhá povrchní slabost pro televizní kanadskou provenienci, sci-fi braky všeobecně a ignorace 5. série, která je naprosto neslaná nemastná.(17.9.2009)

Možná je to trochu inteligentnější než původní Stargate, ale tým SG-1 mám prostě raději... Za čecha v týmu a Jasona Momoa 4 hvězdy:-D(15.12.2008)

Fantastické! Neveril som, že to môže byť lepšie ako SG-1, ale áno, aj moju obľúbenú SG-1 to prekonáva. Oproti svojmu staršiemu predchodcovi totižto tento seriál nemá tak kolísavú kvalitu, na väčšinu dielov sa veľmi dobre pozerá, no a zopár epizód je top v rámci sci-fi žánru. Triky prepracovanejšie, po akčnej stránke maximálna spokojnosť. Myslím si, že na seriálovú tvorbu dosť veľkolepé, Wraithi dosť dobrí záporáci a na samotných hercov si človek veľmi rýchlo zvykne. Hlavne teda Jason Momoa a Joe Flanigan boli výbornou voľbou. Veľká spokojnosť.(27.9.2014)

V podstatě "bratříček" SG-1. Opět nespočet výborných vtipů a hlášek, které jsou aspoň pro mě nezapomenutelné. Celý koncept mě uchvátil natolik, že jsem se na každý díl těšil a přemýšlel o tom, co se tentokrát stane a na bájné Atlantidě objeví. V druhé sérii příchod Ronona tomu ještě přidal a měli jsme zde "druhého" Teal'ca, ale řekněme si na rovinu, Teal'c je prostě Teal'c - Indeed. Postupem času se zde začne objevovat český věděc Radek Zelenka, který je schopný konkurovat i samotnému R. McCayovi. Jeho české hlášky, vtipy jsou výborné a pro mě to byla opravdu oblíbená postava. Bohužel i zde jsem se dočkal v podstatě neukončené série( stejně jako u SGU) a osud celé Atlantidy je otevřen.95%(15.3.2014)

Je mi lito, ze to musim rict, ale nastuce prekonal mistra.. Je jeste o neco lepsi nez SG-1. Sice mi tam chybi postava typu "Jack", ale Rodney je naprosto novy druh hrdiny, ktery se mi libi. Davam 5* a kdyby slo vic, dal bych...(17.2.2006)

• - Herec Christopher Heyerdahl si v seriálu zahrál hned dvě role. První je postava Athosiana Hallinga, druhou je pak Wraith, se kterým se setkal Sheppard v epizodě Commnon Ground a nyní se objevuje ve 4. sérii. (artuš)

• - Všechny Wraithské královny hraje jedna jediná herečka a to Andee Frizzell. (artuš)

• - Produkce vlastní dva "puddle jumpery". Jeden je uzavřený a používá se při natáčení na lokacích. Druhý je otevřený a v něm se točí interiéry. (SG-1)