Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

• Kanada

Stargate: Atlantis

Hviezdna brána: Atlantída

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2004, 100x45 min

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, Rachel Luttrell, David Hewlett, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Robert Picardo, Amanda Tapping, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, Alan C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Joel Polis, Ryan W. Smith, Jana Mitsoula, Steve Schirripa, Josh Blacker, Artine Brown, Joseph May, Jason Diablo, Elias Toufexis, Lindsay Collins, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Christopher Pearce, Todd Thomson, Jason Edward Coleman, David-Paul Grove, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Scott Heindl, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Bill Dow, Scott E. Miller, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Paul Lazenby, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Sharon Taylor, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Richard Stroh, Christian Sloan, David Bloom, Sean Tyson, Aaron Craven, Terence Kelly, Robert Weiss, Sarah Deakins, Claire Rankin, Ron Selmour

Fantastické! Neveril som, že to môže byť lepšie ako SG-1, ale áno, aj moju obľúbenú SG-1 to prekonáva. Oproti svojmu staršiemu predchodcovi totižto tento seriál nemá tak kolísavú kvalitu, na väčšinu dielov sa veľmi dobre pozerá, no a zopár epizód je top v rámci sci-fi žánru. Triky prepracovanejšie, po akčnej stránke maximálna spokojnosť. Myslím si, že na seriálovú tvorbu dosť veľkolepé, Wraithi dosť dobrí záporáci a na samotných hercov si človek veľmi rýchlo zvykne. Hlavne teda Jason Momoa a Joe Flanigan boli výbornou voľbou. Veľká spokojnosť.(27.9.2014)

Větší seriálový Upgrade jsem jakteživ nezažil.(13.7.2008)

• Phobia

V SG-1 mě bavil O'Neill, v SG-Atlantis mě nebaví nikdo. Dějové schéma je sice podobné (tedy jednoduše pitomé:-)), ale zkrátka nemám motivaci ke sledování, když jsem si neoblíbila žádnou postavu (charakter Davida Hewletta má určitý potenciál, ale ne natolik, aby mě udržel u televize). Možná tomu někdy ještě dám šanci, ale bez sympatických hrdinů stěží zábavnost vystoupá nad průměr. Koukatelná oddychovka se slabým obsazením. 40%(15.6.2009)

• - Herec David Nykl, alias dr. Zelenka, se měl v seriálu objevovat jenom občas. Divákům se však zalíbil, a tak se tvůrci rozhodli, že z něj udělají právoplatnou vedlejší postavu. (artuš)

• - Protože v seriálu hraje Čech David Nykl, který pronesl několik monologů v češtině (například 4. epizodě 2. série), je český jazyk uveden společně s angličtinou jako řeč, ve které byl seriál nafilmován. (Eluap)

• - Postava českého vědce Radka Zelenky měla být v původním scénáři postavou ruského vědce. To bylo změněno poté, co v castingu uspěl David Nykl. David Nykl musel v originále změnit svůj přirozený přízvuk, aby zněl více česky. (AAnubis)