Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

• Kanada

Stargate: Atlantis

Hviezdna brána: Atlantída

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2004, 100x45 min

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, Rachel Luttrell, David Hewlett, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Robert Picardo, Amanda Tapping, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, Alan C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Joel Polis, Ryan W. Smith, Jana Mitsoula, Steve Schirripa, Josh Blacker, Artine Brown, Joseph May, Jason Diablo, Elias Toufexis, Lindsay Collins, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Christopher Pearce, Todd Thomson, Jason Edward Coleman, David-Paul Grove, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Scott Heindl, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Bill Dow, Scott E. Miller, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Paul Lazenby, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Sharon Taylor, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Richard Stroh, Christian Sloan, David Bloom, Sean Tyson, Aaron Craven, Terence Kelly, Robert Weiss, Sarah Deakins, Claire Rankin, Ron Selmour, Carmen Moore

Stein Myhrstad

Moje náklonost k tomuto seriálu byla původně nulová. Ba spíš záporná. Když jsem se dozvěděla, že se od HB oddělila vlastní větev sledující jiný příběh s jinými hrdiny, nadávala jsem a prohlásila, že se dívat nebudu. Když tam není SG1, není to HB. Ale kamarád mě vyvedl z omylu. Když se dozvěděl, že jsem neviděla pilotní díl, pustil mi ho po doučování derivací. A ten dvoudíl mě nadchl. Joe je děsný (i když trochu arogantní) fešák, dr. Weir je také sympatická a nejlepší ze všech je Rodney. Jeho hlášky mohu poslouchat pořád. Později je sestava doplněna o dr. Zelenku, kterého každý Čech miluje. Hlavně díky němu je nutností původní dabing. Ronona Dexe mám ráda, protože se s nikým nemazlí. Žádné dlouhé kecy a vyjednávání. Rovnou dá pěstí a je to. Dokonce i Teylu, kteoru jsem dlouho nemohla vystát, jsem začala mít ráda. Akorát by nemusela furt mlít o svém lidu. Co se týče Wraithů, to jsou opravdu pořádní nepřátelé, ze kterých jde strach (a zbožnuju Todda). Proti nim působí Goauldi (i Anubis) jako vyšňoření panáci k smíchu. K oblíbeným postavám bych ještě přidala poručíka Forda, plk. Caldwella a mého nejoblíbenějšího- dr. Becketta (s tím jeho roztomilým přízvukem :-). Jsem ráda, že jsem překonala svou předpojatost, protože ted mi přijde SG1 jako předpotopní tým v porovnání s týmem Sheperda. Efekty jsou navíc také dobré stejně jako hudba, takže určo nejlepší seriál.(29.10.2008)

Tak dokoukáno všech 5. řad no a celkově se mi to moc líbilo, slušně pokračování SG-1. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že nebyl využitý potenciál tohoto seriálu. Už se těším na závěrečné filmy. Jinak dr.Zelenka bomba! :D A samozřejmě Rodney!(2.2.2009)

Kdysi jsem byl toho názoru, že bez O´Neila to nebude ono. Ale ono je to jiné ono. Paráda. Jen to ukončení bylo smutné.(24.5.2015)

V podstatě "bratříček" SG-1. Opět nespočet výborných vtipů a hlášek, které jsou aspoň pro mě nezapomenutelné. Celý koncept mě uchvátil natolik, že jsem se na každý díl těšil a přemýšlel o tom, co se tentokrát stane a na bájné Atlantidě objeví. V druhé sérii příchod Ronona tomu ještě přidal a měli jsme zde "druhého" Teal'ca, ale řekněme si na rovinu, Teal'c je prostě Teal'c - Indeed. Postupem času se zde začne objevovat český věděc Radek Zelenka, který je schopný konkurovat i samotnému R. McCayovi. Jeho české hlášky, vtipy jsou výborné a pro mě to byla opravdu oblíbená postava. Bohužel i zde jsem se dočkal v podstatě neukončené série( stejně jako u SGU) a osud celé Atlantidy je otevřen.95%(15.3.2014)

• Phobia

V SG-1 mě bavil O'Neill, v SG-Atlantis mě nebaví nikdo. Dějové schéma je sice podobné (tedy jednoduše pitomé:-)), ale zkrátka nemám motivaci ke sledování, když jsem si neoblíbila žádnou postavu (charakter Davida Hewletta má určitý potenciál, ale ne natolik, aby mě udržel u televize). Možná tomu někdy ještě dám šanci, ale bez sympatických hrdinů stěží zábavnost vystoupá nad průměr. Koukatelná oddychovka se slabým obsazením. 40%(15.6.2009)