Co se děje v trávě (TV seriál)

• Itálie

Lilliput-put

Animovaný / Rodinný

Itálie, 1980, 13x6 min

Bruno Bozzetto

Komentáře uživatelů k TV seriálu (43)

Řeknu vám to otevřeně - pokud jste tento úžasný seriál neviděli, tak jste marně žili. :-) Každá epizoda je o sisyfovském snažení nějakého hmyzu. Je tu kobylka, snažící se všemi myslitelnými prostředky přeskočit balvan. Červ, vytrvale bojující s nevysvětlitelnými záplavami svého útulného bytečku v květináči. Blecha, která čeká na nástupišti (u patníku) a zas a znovu mešká dopravní prostředek (psa). Je to nepopsatelná sranda, protože každá postavička disponuje stejně bohatou škálou výrazů a emocí jako zoufalá veverka z Doby ledové. 100%(10.1.2008)

Jeden z těch mých TOP 10 Večerníčkových a zároveň moje veliké dětství, všechny ty kouzelné postavičky byli tak úžasně až téměř do mrtě vykreslené, navíc s opravdu skvělou animací. I když jsem to naposledy viděl někdy v útlém mládí, tak to na mě už tenkrát zanechalo opravdu silný dojem a nevšední zážitek. Jen si už nevzpomínám, jestli jsem to tenkrát vůbec viděl s nějakým dab.. Teď po letech co jsem se k tomuto desetidílnému animáku znova dopátral a dostal, a dokonce jej i sehnal, také v uvozovkách jen v orig. tedy v Italštině, a jen žasnu nad těmi rychlými monology mezi všemi těmi postavičkami. To je holt Italština no. Dále bych ale vyzdvihl, opravdu vynikající hudební složku, nechci říct že přímo geniální, ale kdybyste mě třeba o půlnoci probudili za zvuku této hudby, možná že byste se divili, že bych na vás z fleku vypálil no ano jasně to je ze seriálu "Lilliput-put". Ten začátek s titulky a s báječnou lehce zapamatovatelnou hudbou byl prostě kouzelný. Stejně jako tři nejkouzelnější epizody, které u mě bodovali byli hned ta první s Červíkem a s tím jeho zeleným jablkem ve kterém bydlel, ale také ta s Hlemýžděm a nebo ta s dotěrným Komárem, který nemohl poklidně spát poněvadž pán v domě silně chrápal, tak to vyřešil tak že mu sklenicí zaspal ústa a sám si na ní pak ustlal ! Ale sám ten komár to byl týpek, animátoři jej a nejen jej vykreslili skutečně brilantně. Dlouhé nohy, pak nic a pak jen dlouhý nos. Jednoznačně za pět, takovéto věci se už dnes až na vyjímky prostě netočí, a to nejen u nás.(13.2.2007)

Jeden z nejlegračnějších a dodnes jeden z mých nejoblíbeněších večerníčků. Dodnes vzpomínám na komára, který nemohl usnout, protože ho rušili čmeláci-vrtulníci a chrápající tlouštík, na termita, který si před každým obědem zatančil rituální tanec, během kterého mu jeho vyhlédnutou porci dřeva někdo odnesl/sežral, na housenku, jejíž útulné doupě každý den zaplavila voda (hádejte z čeho:), na blechu jedoucí na psech na pláž.....(16.12.2003)

Tak tenhle večerníček byl pro mě jako malého jednoznačným šampiónem mezi všemi. V těsném závěsu za ním byl "Jen počkej, zajíci!" a z našich večerníčků se ho drželi jen "Maxipes Fík" a "Králíci z klobouku". Jednoduchou, ale povedenou animací udělané vtipné grotesky ze života hmyzu, výborné i po své hudební a zvukové stránce. Seriál, kterému se mohou navíc zasmát jak děti tak dospělí. Kterému jinému se to povede? Termit rulez. KONEČNĚ K VIDĚNÍ!(29.3.2005)

Výborný seriál.Nejvíce se mi líbil ten díl s kobylkami, které o sobě nevěděly a vyskakovaly opakovaně současně na nějaký kámen z opačné strany a vždy se hlavami srazily, aniž by tušily, oč jde .(22.12.2003)

Moc krásný večerníček, vždy neskutečně pobavil a animace nadchne i po letech.(11.8.2009)

jak jsem mohl zapomenout na tuhle italskou pecku s famózní hudbou a jednoduchými příběhy ze života havěti všeho druhu?! PORTENTOSO, FANTASTICO! 90%(19.3.2008)

Taková BLECHA co chce jen stoponout psíka na výlet na pláž opravdu nemá lehký život. A co teprve ČERVÍK vypadnuvší ze svého luxusního 3+1 jabka!(24.11.2006)

Večerníček, na který jsem úplně zapomněl - ale když jsem si znovu pustil pár dílů na Youtube, zjistil jsem, že to vlastně znám...(3.9.2008)

Po létech jsem to znovu objevil a smál jsem se zas ( no spíš už jen usmíval:), některé epizody jsou o fous slabší, ale jako celek je to prostě fantastické.(4.11.2011)

Jeden z mála nečeských večerníčků. Obstál na výbornou.(6.8.2011)

Netradiční večerníček v naprosto skvělém animovaném provedení. Celé je to bez mluvení a doprovází skvělá hudba. Škoda, že se tolik už nevysílá.(6.1.2010)

naprosto famozní večerníček. mé dětství se vrací. A ty kobylky:-)(16.9.2008)

....já taky ;)(13.9.2010)

Seriál Co se děje v trávě byl u nás uveden poprvé někdy na konci osmdesátých let v rámci Večerníčku. Jedná se o grotesky z říše hmyzu. Skvělá animace a nápadité gagy baví celou rodinu. Osobně mým nejoblíbenějším dílem byl ten věnovaný termitům.(9.3.2008)

Episoda s termitem je nepřekonatelná! "Jaba galamba, jaba galamba! Hu-u hu-u huuuuu!"(21.12.2009)

Luxusní večerníček, italové jsou prostě dokonalí :-D.(13.9.2010)

tenhle večerníček jsem jako dítě milovala. vynikající hudba, skvěle ztvárněné postavičky a vtipně podané strázně z jejich života.(29.8.2009)

Možná jsem infantilní, ale tenhle seriál si pamatuji z dětství a vím, že jsme se na něj dívaly i s mamkou. A oběma se nám to moc líbilo. V hlavě mi utkvěl jediný díl - Beruška. Pamatuji si, jak čarovala, a my jsme ji pak dokonce napodobovaly. Čímž chci vlastně říct, že byť je to seriál animovaný a určený pro děti, i dospělí se u něj pobaví...:-)(27.1.2012)

JABAKALAMBA:-))(25.6.2011)

<< předchozí 1 2 3