Návrat

Return, The

Drama / Mysteriózní / Thriller

Rusko, 2003, 105 min

Zlatý Lev(21.12.2005)

90% - Film, při kterém se člověk ani na chvilku nenudí. Stále je na co koukat. Příroda, počasí, famózní herecké výkony, a hlavně dokonale přesvědčivě se odehrávající příběh, jež je snímán mimořádně citlivou kamerou. Od filmu jsem očekával mnoho, a nebyl jsem zklamán. Takže za pět :o)(12.1.2006)

Kurrevsky silný film, bez akcie, bez briskných dialógov, avšak s nádherne natočeným ľudským príbehom dvoch chlapcov, ktorí excelovali svojimi hereckými výkonmi. Film, ktorý sa oplatí sledovať až do posledného titulku. Minimálne za ten čas sa treba zamyslieť nad Zvjagincevovým dielom a zahĺbiť sa do myšlienok .... lebo o tom ten film bol - premýšľaj a prežívaj !!!(15.1.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $504,256Tržby Celosvetovo $4,409,831(11.2.2010)

Velmi silný a velmi uvěřitelný příběh o cestě v čistě materiálním i metaforickém smyslu slova, jako cesty jednoho člověka k druhému. Láska nemusí mít jen tu uhlazenou, ukníkanou podobu s uslzeným "mám tě rád". Oba dětští herci byli výborní, mírně iritující hudba k ponuré atmosféře sedla jako vosa na meloun. Člověk si uvědomí, jakou má kliku, když má to, co má.(27.3.2013)