poster

Oliver!

 • Velká Británie

  Oliver!

Muzikál / Krimi / Drama / Rodinný

Velká Británie, 1968, 153 min

Režie:

Carol Reed

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Scénář:

Vernon Harris

Kamera:

Oswald Morris

Hudba:

Johnny Green

Producenti:

John Woolf

Střih:

Ralph Kemplen

Kostýmy:

Phyllis Dalton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zazie
  ****

  Úplně normální filmový muzikál 60. let. Což myslím jako pochvalu.(6.4.2012)

 • MrCreosote
  ****

  Klasický šedesátkový muzikál se všemi přednostmi a neduhy, které k němu patří. Zpracování od velkolepé výpravy (film byl komplet natočen v ateliérech) přes kostýmy až po práci se stočlenným komparzem bere dech, k záporům patří hlavní hrdina v podání nevýrazného Marka Lestera, který celý snímek projde pouze s udiveným výrazem a pootevřenou pusou značící zřejmě mírnou mentální retardaci. Obsazen byl nejspíš kvůli své andělské tvářičce. Všechno ale vynahrazují herci ve vedlejších rolích - zejména neuvěřitelný Ron Moody, jehož Fagin je i přes svou pitvořivost živoucí postavou a jeho sóla i společný zpěv se svými svěřenci patří k vrcholům tohoto muzikálu. Problém nastává, když se protagonisté snaží vyzpívat ze svých pocitů, které nám jsou stejně dávno jasné a pouze zdržují děj. I tak se jedná o příjemnou záležitost, vedle níž působí i notně slavnější Za zvuků hudby jako nudná a sentimentální slátanina.(31.1.2012)

 • berg.12
  ****

  Tady se zpívá opravdu hodně a muzikál je zajímavý právě tím, že hudební výstupy nejsou jen "vatou". Ale nejspíš je to tím, že jde o přenesení úspěšného Broadwayského muzikálu na filmové plátno. Tomu by odpovídala i relativní obtížnost některých pěveckých míst. Film ale v žádném případě nerezignuje na dramatickou linku, naopak, Oscary za herecké výkony si nejspíš zasloužil a je odvyprávěn velmi poctivě. Proto i ta délka. Oscara si zasloužila i výprava. Ta je vskutku velkolepá a oproti některým scénám vypadá (rovněž londýnská) "My Fair Lady" jako ochotnický papundekl. Oproti tomu, jako muzikál je to trochu prkenné, strnulé a choreografie poněkud kostrbatá. Osobně nemám k látce nijak vřelý vztah, že by mi v hlavě utkvěla nějaká melodie, to také ne, ale pro anglo-americké publikum znamená Dickens asi hodně. Proto nejspíš ten Oscar.(24.8.2006)

 • joehot
  ****

  Jedna navíc za Shani Wallis a um-ca-ca v závěru. :)(19.12.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Oskarový muzikál zpracovávající životní osudy Olivera Twista. Některá muzikálová čísla jsou jak hudebně tak choreograficky výborná, jiná slabší ale délka je zbytečně přetažená.(26.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace