poster

Oliver!

 • Velká Británie

  Oliver!

Muzikál / Krimi / Drama / Rodinný

Velká Británie, 1968, 153 min

Režie:

Carol Reed

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Scénář:

Vernon Harris

Kamera:

Oswald Morris

Hudba:

Johnny Green

Producenti:

John Woolf

Střih:

Ralph Kemplen

Scénografie:

John Box

Kostýmy:

Phyllis Dalton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  ****

  Klasický šedesátkový muzikál se všemi přednostmi a neduhy, které k němu patří. Zpracování od velkolepé výpravy (film byl komplet natočen v ateliérech) přes kostýmy až po práci se stočlenným komparzem bere dech, k záporům patří hlavní hrdina v podání nevýrazného Marka Lestera, který celý snímek projde pouze s udiveným výrazem a pootevřenou pusou značící zřejmě mírnou mentální retardaci. Obsazen byl nejspíš kvůli své andělské tvářičce. Všechno ale vynahrazují herci ve vedlejších rolích - zejména neuvěřitelný Ron Moody, jehož Fagin je i přes svou pitvořivost živoucí postavou a jeho sóla i společný zpěv se svými svěřenci patří k vrcholům tohoto muzikálu. Problém nastává, když se protagonisté snaží vyzpívat ze svých pocitů, které nám jsou stejně dávno jasné a pouze zdržují děj. I tak se jedná o příjemnou záležitost, vedle níž působí i notně slavnější Za zvuků hudby jako nudná a sentimentální slátanina.(31.1.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Oskarový muzikál zpracovávající životní osudy Olivera Twista. Některá muzikálová čísla jsou jak hudebně tak choreograficky výborná, jiná slabší ale délka je zbytečně přetažená.(26.8.2012)

 • joehot
  ****

  Jedna navíc za Shani Wallis a um-ca-ca v závěru. :)(19.12.2015)

 • Houdini
  ***

  Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Výprava, Hudba - M, Zvuk + 6 nominací: Herec HR - Ron Moody, Herec VR - Jack Wild, Kamera, Kostýmy, Střih, Scénář - A(9.3.2004)

 • pivo
  ****

  Muzikály mám rád a Oliver! je podľa mňa jeden z tých lepších. Herecké výkony sa mi páčili, hlavne Fagin a Bill Sikes boli dobrí. Oliver Twist bol taký, aký býva vždy, čiže pekný malý chlapec, ale ako postava je nezaujímavý. Rovnako aj jeho spev, nechápem prečo ho nechali predabovať dievčaťom (!). Kým som to nezistil, tak som myslel, že si asi zobral o niekoľko čísel menšie slipy. Oveľa lepší je Artful Dodger, tak herecky ako aj hlasovo. To hlavné na muzikáloch, čiže pesničky sú vynikajúce, napr. „I`d do anything”, „Who will buy” a ďalšie. Davové scény z niektorých pesničiek, často aj 8-minútových, sú úchvatné a hravo prekonajú čokoľvek aj z dnešných muzikálov. O to viac zamrzí, že keď sa nespieva je film oveľa pomalší a nudnejší, hlavne druhá polovica, v ktorej je len zopár piesní. Napriek tomu je to aj tak nadpriemerný muzikál. 85%(27.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace