poster

Oliver!

 • Velká Británie

  Oliver!

Muzikál / Krimi / Drama / Rodinný

Velká Británie, 1968, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ***

  Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Výprava, Hudba - M, Zvuk + 6 nominací: Herec HR - Ron Moody, Herec VR - Jack Wild, Kamera, Kostýmy, Střih, Scénář - A(9.3.2004)

 • T2
  ***

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $37,402,877Tržby Celosvetovo $40,000,000║ Muzikálové úseky fajn ostatné zas sú dosť rozťahané, minutáž dosť objemná na to aby dokázala naplno pútať. /60%/(22.1.2010)

 • Zazie
  ****

  Úplně normální filmový muzikál 60. let. Což myslím jako pochvalu.(6.4.2012)

 • golfista
  ***

  Pět Oscarů ?! ... Snad ty vedlejší, ale film a režii - to snad ne ... Muzikály moc nemusím, ale když jsou kvalitní a hudba s písničkama je jakýmsi přechodem od jedné zápletky ke druhé, pak si je dokážu i vychutnat ("Sound of Music", "My Fair Lady", z těch novějších "Chicago" a "Moulin Rouge"). Tady se ale hlavní osnova příběhu odehrává právě při písničkách a mezi tím je pouze "vata". Herecké výkony (především malého Olivera) jsou velmi nevýrazné a mdlé (někteří zase až moc "divadelně" přehrávají). Oliverů Twistů už tu bylo dost a dost - no a tenhle mě zkrátka zklamal.(23.11.2004)

 • curunir
  ****

  Muzikály nikdy neboli a nebudú mojou šálkou kávy (nehovoriac o tom, že ju vôbec nepijem) a zväčša sa k nim dostanem len skrze dobré referencie, prípadne pre záujem o niektorého z tvorcov. Tu to boli režisér, jeho synovec - menovec hlavného hrdinu (keďže približne poznám jeho herecké kvality, dalo sa tušiť, že ostane len pri ,,normálnom" hraní bez spevu), 5 Oscarov, najlepší film ´68. Z môjho nezasväteného hľadiska sa jedná skôr o priemerný kúsok, po všetkých filmárskych stránkach len lepší štandard tej doby. Ani samotné choreografie neboli zväčša ničím iným len 100 krát videným neškodným nadskakovaním a iným tralalákaním, niekedy dokonca bez výraznejšieho opodstatnenia (viz. pieseň ,,Kto kúpi to nádherné ráno" v ktorej príde rad aj na pochod vojenskej gardy). Reed rozhodne nebol žiaden nímand a zaujímavým by tiež bolo pozrieť si, ako by vedel príbeh previesť do klasického dramatického filmu. Griffithova mikrorola bola skutočnou ozdobou. (221. hodnotenie, 28. komentár k filmu)(12.2.2013)

 • - Jedná se o film kompletně natočený ve studiu, i když některé lokace byly postaveny v otevřené krajině. (MrCreosote)

 • - Muzikálové číslo "Who Will Buy" se natáčelo celkem 6 týdnů. Samotný Carol Reed byl navíc pověstný svým puntičkářstvím, takže některé záběry nechal opakovat až šedesátkrát. (MrCreosote)

 • - Oliver! byl už před filmovým zpracováním uveden jako muzikál na Broadwayi a v Londýně. (MrCreosote)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace