Oliver!

Oliver!

Muzikál / Krimi / Drama / Rodinný

Velká Británie, 1968, 153 min

Jedna navíc za Shani Wallis a um-ca-ca v závěru. :)(19.12.2015)

Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Výprava, Hudba - M, Zvuk + 6 nominací: Herec HR - Ron Moody, Herec VR - Jack Wild, Kamera, Kostýmy, Střih, Scénář - A(9.3.2004)

Velkolepě zfilmované klasické britské lit.dílo. Příjemné..(28.6.2013)

Pět Oscarů ?! ... Snad ty vedlejší, ale film a režii - to snad ne ... Muzikály moc nemusím, ale když jsou kvalitní a hudba s písničkama je jakýmsi přechodem od jedné zápletky ke druhé, pak si je dokážu i vychutnat ("Sound of Music", "My Fair Lady", z těch novějších "Chicago" a "Moulin Rouge"). Tady se ale hlavní osnova příběhu odehrává právě při písničkách a mezi tím je pouze "vata". Herecké výkony (především malého Olivera) jsou velmi nevýrazné a mdlé (někteří zase až moc "divadelně" přehrávají). Oliverů Twistů už tu bylo dost a dost - no a tenhle mě zkrátka zklamal.(23.11.2004)

Úplně normální filmový muzikál 60. let. Což myslím jako pochvalu.(6.4.2012)

• - Náročné zkoušky hlavních herců i komparzu probíhaly již půl roku před samotným natáčením. (Olík)

• - Oliver! byl už před filmovým zpracováním uveden jako muzikál na Broadwayi a v Londýně. (MrCreosote)

• - Jedná se o film kompletně natočený ve studiu, i když některé lokace byly postaveny v otevřené krajině. (MrCreosote)