Barbie v Louskáčku (video film)

Barbie in the Nutcracker

• SK název

Barbie v Luskáčikovi

Animovaný / Rodinný

USA, 2001, 76 min

Panenka Barbie v animovaném zpracování baletu Louskáček(24.5.2004)

Novodobá historie filmů s Barbie naštěstí přechází první pokusy z let 80. a 90. a začíná až touto kouzelnou variací na klasický balet P. I. Čajkovského Louskáček na motivy Louskáčka a Myšího krále podle E. T. A. Hoffmanna. Je tu zajímavé rámcové vyprávění s poučením a samozřejmě ten nejideálnější první krok k vybudování impéria s filmovou tváří panenky Barbie. Ta tu vystupuje jako Klárka / Cukrlátková princeznička a zároveň jako ona sama. Vypráví celý příběh své malé sestřičce Shelley a díky jejich lekci v baletní hodině je tu příležitost pro celý vánoční příběh. Osobně jsem sice po prvním shlédnutí váhala, ale s postupnou znalostí všech filmů musím hodnotit výborně. I na mojí malou neteř působí nejmagičtěji právě filmy s klasickou hudbou a s primabalerínou baletu NY Marií Kowroski.(3.2.2009)

Zkuste hlídat tři malé holčičky přes noc. Všechny jsou hyperaktivní, takže šance na jejich unavení je nulová. Na druhou stranu všechny milují Barbie. Logické řešení? Maraton Barbie filmů. Tenhle a Labutí jezero považuji za nejlepší snímky z tohoto světa panenek. A že jsem jich viděla víc, než by mi bylo milo...(24.8.2012)

Nemůžu uvěřit, že mě to bavilo! Hned se stydim xD(23.9.2012)

tož špaténka to vyloženě není, 3 hvězdičky hlavně proto, že balet z duše nemusím, ale bavilo mě to :o)(4.12.2008)

Nehorázně mi vadí ten plakát -.-" vůbec nevystihuje film. Nikdy jsem nebyla nějaká fanynka Barbie, ale filmy mám ráda, možná se mi nelíbí to zpívání tam, ale tady byl ten děj velmi zajímavý a líbí se mi jak je film zpracován, je to jako něco mezi animovaným a hraným filmem, takové zvláštní a to mám hrozně ráda a k příběhu jako tenhle to krásně sedí. Dávám 4* jelikož se mi to nelíbí jako jiné "díly".(30.4.2011)

Pohádkové zpracování klasického baletu Louskáček s pěknými baletními vstupy a působivě zpracovaným děje pro malé baletky.(13.8.2007)

• andulasafarova

Opravdu slabší díl, on ten Louskáček je takové dřevo, no...(9.8.2012)

(Opět hodnotím v rámci žánru animovaný film pro holčičky). Jak v Louskáčkovi, tak v Labutím jezeře mě zaujalo, jak tvůrci propojili nově pojatý příběh s původním baletem. Růžové, naivní, ale neškodné, milé a místy i velmi zábavné!(27.4.2009)

• sarfian

Velmi slabučký a nudný príbeh, navyše v baletovom podaní, čo nemusím. Animácia tiež na slabej úrovni, čo bi mi až tak nevadilo ak by bol príbeh živší a mal nejaký spád. VIDENÉ 1x(27.10.2011)

Pohádky s Barbie byly mé dětství, které neskončilo ve 12 jako u dnešních dětí. Kdykoliv se ráda podívám na Barbie a její příběhy. Vlastně na všechny pohádky. Normálně bych asi nedala tak vysoké hodnocení, ale tento film má pro mě srdeční hodnotu. Dokázal mě vždy okouzlit magičností míst, kterými Barbie prochází, půvabností hudby a baletu, ale především mě vždycky okouzloval statečností a srdečností louskáčka. Barbie v louskáčku pro mě bude vždycky nádhernou vzpomínkou na dětství. Protože takhle to má být. :)(27.10.2012)

Moc pěkně provedená pohádka pro holčičky. 75 %(7.11.2009)

Velmi pěkné zpracování baletu Louskáček. Příběh je zajímavý a docela napínavý i když baletní vložky ho samozřejmě zpomalují. Postavy mají dost času na vybudování vzájemných vztahů. Líbí se mi otevřený nejednoznačný konec. Taky oceňuju, že je tam nulový výskyt zvířecích mazlíčků, kteří jsou v některých Barbie filmech neskutečně otravní. Je to první Barbie animák, z dřevních dob, je nutné počítat s tím, že kvalita animace je nic moc.(29.6.2013)

• Pythonator

Miluju balet a miluju Barbie. Věřím však, že bárbíny i balet jsou pro děti vysoce škodlivé. Ze všech Matelovských Barbie úžasných filmů (respektive sranců) je tento první natočený asi nejhnusnější. Minimálně co se animace týče. Prostě primitivnost až hrůza.(27.4.2014)