Barbie v Louskáčku (video film)

Barbie in the Nutcracker

Barbie v Luskáčikovi

Animovaný / Rodinný

USA, 2001, 76 min

Owen Hurley

Novodobá historie filmů s Barbie naštěstí přechází první pokusy z let 80. a 90. a začíná až touto kouzelnou variací na klasický balet P. I. Čajkovského Louskáček na motivy Louskáčka a Myšího krále podle E. T. A. Hoffmanna. Je tu zajímavé rámcové vyprávění s poučením a samozřejmě ten nejideálnější první krok k vybudování impéria s filmovou tváří panenky Barbie. Ta tu vystupuje jako Klárka / Cukrlátková princeznička a zároveň jako ona sama. Vypráví celý příběh své malé sestřičce Shelley a díky jejich lekci v baletní hodině je tu příležitost pro celý vánoční příběh. Osobně jsem sice po prvním shlédnutí váhala, ale s postupnou znalostí všech filmů musím hodnotit výborně. I na mojí malou neteř působí nejmagičtěji právě filmy s klasickou hudbou a s primabalerínou baletu NY Marií Kowroski.(3.2.2009)

Nehorázně mi vadí ten plakát -.-" vůbec nevystihuje film. Nikdy jsem nebyla nějaká fanynka Barbie, ale filmy mám ráda, možná se mi nelíbí to zpívání tam, ale tady byl ten děj velmi zajímavý a líbí se mi jak je film zpracován, je to jako něco mezi animovaným a hraným filmem, takové zvláštní a to mám hrozně ráda a k příběhu jako tenhle to krásně sedí. Dávám 4* jelikož se mi to nelíbí jako jiné "díly".(30.4.2011)

(Opět hodnotím v rámci žánru animovaný film pro holčičky). Jak v Louskáčkovi, tak v Labutím jezeře mě zaujalo, jak tvůrci propojili nově pojatý příběh s původním baletem. Růžové, naivní, ale neškodné, milé a místy i velmi zábavné!(27.4.2009)