Barbie v Louskáčku

Barbie v Luskáčikovi

Animovaný / Rodinný

USA, 2001, 76 min

Owen Hurley

Zkuste hlídat tři malé holčičky přes noc. Všechny jsou hyperaktivní, takže šance na jejich unavení je nulová. Na druhou stranu všechny milují Barbie. Logické řešení? Maraton Barbie filmů. Tenhle a Labutí jezero považuji za nejlepší snímky z tohoto světa panenek. A že jsem jich viděla víc, než by mi bylo milo...(24.8.2012)

Novodobá historie filmů s Barbie naštěstí přechází první pokusy z let 80. a 90. a začíná až touto kouzelnou variací na klasický balet P. I. Čajkovského Louskáček na motivy Louskáčka a Myšího krále podle E. T. A. Hoffmanna. Je tu zajímavé rámcové vyprávění s poučením a samozřejmě ten nejideálnější první krok k vybudování impéria s filmovou tváří panenky Barbie. Ta tu vystupuje jako Klárka / Cukrlátková princeznička a zároveň jako ona sama. Vypráví celý příběh své malé sestřičce Shelley a díky jejich lekci v baletní hodině je tu příležitost pro celý vánoční příběh. Osobně jsem sice po prvním shlédnutí váhala, ale s postupnou znalostí všech filmů musím hodnotit výborně. I na mojí malou neteř působí nejmagičtěji právě filmy s klasickou hudbou a s primabalerínou baletu NY Marií Kowroski.(3.2.2009)

Panenka Barbie v animovaném zpracování baletu Louskáček(24.5.2004)

Celkom slušná variácia s dobrou hudbou a podarenou animáciou. Dosť možno aj najlepší Barbie film.(13.9.2014)

Pohádkové zpracování klasického baletu Louskáček s pěknými baletními vstupy a působivě zpracovaným děje pro malé baletky.(13.8.2007)