Zvon Lukáš (TV film)

Jitka Němcová

Karel Šiktanc

Petr Hapka

Boris Machytka

původně mi přišlo,že je tam na můj vkus moc rudé barvy,ale nakonec jsem musela uznat,že se spoustou bílé a nebo naopak tmavé krásně kontrastovala....exteriéry byly mňamózní,příběh měl zvláštní náladu a Jan Dolanský si ten buben a bič evidentně vychutnal...já taky :-)(8.12.2013)

Poměrně zvláštní pohádka o zakletí, které potkalo hodnou dívku místo zlé hraběnky, když si místo ní oblékla šaty ušité z plachetek patřící paní Bouřce. Naštěstí je poblíž hodný kluk Lukáš, který se ji vydá zachránit. A co s tím má společného zvon jménem také Lukáš momentálně nezvonící, to prostě nevím, protože jsem jeho roli nepochopil. Hezké exteriéry i solidní výprava a hudba zachraňují podivný příběh s poetickými či symbolickými místy, které jsou pro děti nesrozumitelné. Rozhodně tuto pohádku nezatracuji, místy byla slušně strašidelná, bouřka v ní byla velmi dobrá a celé to docela hezky vypadalo.(12.8.2015)

• netahlo

Zenam by se fakt melo zakazat rezirovat! Agnieszka Holland necht promine, ona je cestnou vyjimkou(7.12.2013)

• Jezinka.Jezinka

Pionýrský šátek, že by se na tom s přehledem oběsila celá třída a kolik problémů z toho vzešlo. Ta epizoda se strašáky mi připomíná hru, co jsem měla na svém telefonu.(22.9.2012)

• blackrain

Zvláštní pohádkový příběh. Potěšili mě zpěváci v epizodních rolích a také mě potěšilo místo natáčení, protože se točilo i u jezírka v Prokopském údolí, což je bývalý zatopený lom. Jen jsem si říkala, jestli tam bude Jan Dolanský mlátit do toho bubnu na skále, tak určitě sletí dolů do vody. Nepřála bych mu to. V létě z té skály skáčou někteří odvážlivci.(2.12.2013)