O svatební krajce (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 78 min

Na tu pohádkovou bídu...(4.1.2016)

Obsazení Milana Bahula beru jako podivnou odpověď Čechů na Vigga Mortensena coby Aragorna. Bohužel nestačí vybrat herce po čtyřicítce s delšími vlasy. (Navíc ho pak ještě oholit...)Uznávám, Bahúl není úplně špatná volba (koho tam taky od nás strčit, hm? Čenskýho?), jenže v kombinaci s Issovou je to jako pěst na oko. Nejvíc se mi líbil Pavel Kříž a Klára Jandová.(28.10.2011)

Pohádka, která neurazí, ale ani nenadchne. Klára Issová se narodila do role princezen a panenek Marií, takže v tomhle ohledu se dá mluvit o úspěchu. Milan Bahúl se naopak hodí do rolí záporáků a rozpolcených mužů, moudrý, přestárlý princ není úplně jeho šálek kávy. A jaký lepší kontrast ke kráse Kláry Issové, jež se chová zpupně a rozmařile, bychom mohli nalézt v podobě ošklivého osudu, než Radka Holuba? :-)(26.1.2016)

Příjemně jiná pohádka, v níž vlastně není zlo - jen smůla a osud, jenž se hlavní hrdinka v kouzelném podání Kláry Issové pokusí změnit. Vadilo mi vlastně jen obsazení Milana Bahúla, který se mi pro roli zdál až příliš starý, a Pavla Kříže, který se mi nezdál vůbec. Všichni ostatní byli dobří až více než dobří a scénář Ireny Pavlové se díkybohu obešel bez krkolomných zvratů a ukřičených situací.(2.1.2016)

Už od úvodu příjemně zaujme herecké obsazení - Božidara Turzonovová, Klára Issová, Klára Jandová. Role Osudu je zajímavým nápadem a Radek Holub ho ztvárnil skvěle, stejně jako Pavel Kříž stavitele nebo Pavel Landovský sklepmistra. Kladem je právě špatný Svatavin osud, ale mohl být ve scénáři rozveden hbitěji, vtipněji.(28.10.2011)