poster

O svatební krajce (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 78 min

 • Vědma
  ***

  Na tu pohádkovou bídu...(4.1.2016)

 • Elyssea
  ***

  Obsazení Milana Bahula beru jako podivnou odpověď Čechů na Vigga Mortensena coby Aragorna. Bohužel nestačí vybrat herce po čtyřicítce s delšími vlasy. (Navíc ho pak ještě oholit...)Uznávám, Bahúl není úplně špatná volba (koho tam taky od nás strčit, hm? Čenskýho?), jenže v kombinaci s Issovou je to jako pěst na oko. Nejvíc se mi líbil Pavel Kříž a Klára Jandová.(28.10.2011)

 • claudel
  ***

  Pohádka, která neurazí, ale ani nenadchne. Klára Issová se narodila do role princezen a panenek Marií, takže v tomhle ohledu se dá mluvit o úspěchu. Milan Bahúl se naopak hodí do rolí záporáků a rozpolcených mužů, moudrý, přestárlý princ není úplně jeho šálek kávy. A jaký lepší kontrast ke kráse Kláry Issové, jež se chová zpupně a rozmařile, bychom mohli nalézt v podobě ošklivého osudu, než Radka Holuba? :-)(26.1.2016)

 • D.Moore
  ****

  Příjemně jiná pohádka, v níž vlastně není zlo - jen smůla a osud, jenž se hlavní hrdinka v kouzelném podání Kláry Issové pokusí změnit. Vadilo mi vlastně jen obsazení Milana Bahúla, který se mi pro roli zdál až příliš starý, a Pavla Kříže, který se mi nezdál vůbec. Všichni ostatní byli dobří až více než dobří a scénář Ireny Pavlové se díkybohu obešel bez krkolomných zvratů a ukřičených situací.(2.1.2016)

 • triatlet
  ***

  Už od úvodu příjemně zaujme herecké obsazení - Božidara Turzonovová, Klára Issová, Klára Jandová. Role Osudu je zajímavým nápadem a Radek Holub ho ztvárnil skvěle, stejně jako Pavel Kříž stavitele nebo Pavel Landovský sklepmistra. Kladem je právě špatný Svatavin osud, ale mohl být ve scénáři rozveden hbitěji, vtipněji.(28.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace