Ještě dozvuk šedesátých let, který se nějak propasíroval skrze cenzuru. Komedie sice nenáročná, ale chybu nemající.(19.12.2010)

Prekvapujúco vysoké hodnotenie ma zlákalo k sledovaniu tohto jednoduchého, takmer anekdotického príbehu o kľukatých cestách pri napĺňaní túžby po potomkovi a najmä dedičovi. Źáner komédie potvrdzovali iba scénky medzi Vladimírom Menšíkom a Ivou Janžurovou. Inak to bola pomerne tuctová zábava, ktorá nenudila, ale ani nenadchla. Taká, maximálne trojhviezdičková zábava.(30.1.2012)

Báječně zamotaná komedie o jedné velké lidské touze. Krásný příběh s vynikající českou hereckou společností a příjemným koncem, ve kterém všem hříšníkům rádi odpustíme a všichni zúčastnění dosáhnou radosti a štěstí.(18.1.2014)

Komedie lechtivá, o chtěném i nechtěném početí. Klasická situační řachanda, jejíž cennou devizou je skvělé herecké obsazení, ale zároveň jí sráží nekomplikovanost a čitelnost zápletky. Nebylo to špatné, ale přece jen jsem se chvílemi ostentativně nudil...60%(6.7.2011)

Příjemná smíchová relaxace. Pobaví, potěší a rozhodně neurazí.(4.1.2015)