Báječně zamotaná komedie o jedné velké lidské touze. Krásný příběh s vynikající českou hereckou společností a příjemným koncem, ve kterém všem hříšníkům rádi odpustíme a všichni zúčastnění dosáhnou radosti a štěstí.(18.1.2014)

Bohužel málo reprízovaný. Doporučil bych jej do Zlatého fondu českých filmů.(2.1.2011)

Herecký koncert Vladimíra Menšíka, Ivy Janžurové a Iljy Prachaře v humoresce podle Menšíkova vlastního námětu se skvostnou pointou. Co je člověk ochoten udělat pro rodinné štěstí a pro peníze.(22.6.2010)

Diskrétní inseminační komedie v televizním provedení a ukázka, jak s malým rozpočtem udělat velký film, založený na drobném nápadu ANEB ...kam chodívají lékaři. Scénaristicky vypointovaný příběh se zvládnutým dramatickým obloukem i samozřejmě geniální herectví udržují přes předvídatelnost děje napětí. -"Maminka ti posílá podvlíkačky." -"Jako bych tě strojila do rakve. Nezapomeň na nás, tatínku. A né, aby ses nám tam, ty dobytku, zamiloval." ... Příklad profesní cti drobného řemeslníka: -"Já jsem poctivej člověk, já musím nejdřív vykonat dílo ... Rád bych byl do večera doma, musím ještě zalejvat kedlubny."(4.1.2012)

Vtipná letní hříčka, která neomrzí. Vyznačuje se perfektním hereckým obsazením, disponuje originální zápletkou - a stejně originálním rozuzlením.(26.6.2012)