Báječná komedie. Výborný MENŠÍK, JANŽUROVÁ září, Marie DRAHOKOUPILOVÁ prudce elegantní (i co se výkonu týče), nezvyklý námět a přesto se snad v životě mohl stát. Prostě úžasné. Tento film by měl být ve "Zlatém fondu českých filmů".(17.10.2007)

Komedie lechtivá, o chtěném i nechtěném početí. Klasická situační řachanda, jejíž cennou devizou je skvělé herecké obsazení, ale zároveň jí sráží nekomplikovanost a čitelnost zápletky. Nebylo to špatné, ale přece jen jsem se chvílemi ostentativně nudil...60%(6.7.2011)

Prekvapujúco vysoké hodnotenie ma zlákalo k sledovaniu tohto jednoduchého, takmer anekdotického príbehu o kľukatých cestách pri napĺňaní túžby po potomkovi a najmä dedičovi. Źáner komédie potvrdzovali iba scénky medzi Vladimírom Menšíkom a Ivou Janžurovou. Inak to bola pomerne tuctová zábava, ktorá nenudila, ale ani nenadchla. Taká, maximálne trojhviezdičková zábava.(30.1.2012)

kratke, vtipne, vystizne a vynikajici ... rozhodne nepravem opomijeny film, ktery sem jen nahodou (a z nudy) chytil v TV(26.4.2011)

Když r. Ivo Novák zemřel, televice CT dávala na jeho připomenutí tenhle film. Pro mě filmové překvapení, lahůdka, díky V.Menšíkovi a I.Janžurové, ale především na počátku byl i dobrý scenář. Vše musí šlapat dohromady, tedy scenář, režijní vedení, vhodní herci, a pak se dílo podaří.(9.8.2010)