Hoci Burian podáva štandardný výkon a jedná sa o príjemnú komédiu, ide len o mierne nadpriemerné dielo v podaní kráľa komikov. Nie je nabitý humorom, akrobatickými kúskami, ani skvelými hláškami a bez Vlastu by možno zapadol do zabudnutia, ale postava Adama Korkorana svoje čaro má. *** 1/2(17.5.2004)

• nascendi

Zámer vidieť všetky filmy s obľúbeným Vlastom Burianom prináša so sebou aj nepríjemné prekvapenia v podobe filmov, ako je tento. Skromné záblesky vtipu sa strácali v temnotách nudy, trápnosti a úbohých hereckých výkonov, u ktorých som mal dojem, že hercom nikto nepovedal, že sa už nakrúca zvukový film. Ani som ho nedokázal dopozerať do konca. Paradoxne ma z celého filmu najviac prekvapili Burianove vyšportované, svalnaté nohy. A to je na film dosť málo.(29.10.2011)

"Máte vy vůbec tušení vod jakejch předků jsem já zadek ??" ;)(2.5.2015)

Burian je perfektní, jeho pozdější ale i některé dřívější filmy jsou skvělé 4-5*. Ale tady se to tolik nepovedlo. Jo člověk se pobavil, ale nic nečekaného se nedělo, nic závratného, extra vtipného. Ale myslím si, že to jde docela jasně vidět na samotném procentuálním průměrném hodnocení. Radši si pusťte Ducháčka.(16.7.2012)

• Anderton

Samozrejme sa môžme baviť o tom, že sa jedná o komédiu z ranných zvukových dôb a nebolo ešte jednoduché prísť s niečím tak revolučným, aby to bolo vtipné aj pre ďalšie a ďalšie generácie. Jedná sa (čo iné...) o zámenu osôb. Burian hrá extrémneho blbca, možno aj najväčšieho vo svojej kariére, ale tí, ktorí mu na jeho lesť skočia, sú ešte blbší. Prečo nie sú schopní prísť ani pri najjednoznačnejších náznakoch, že sa jedná o podvodníka, je logika, ktorá sa v danom období asi málo v scenároch riešila. Obyčajný človek chcel na chvíľu patriť medzi horných desať tisíc, ale ku šťastiu prišiel inde, medzi svojimi.(30.12.2015)

• - Premiéra proběhla 24. srpna 1934 v kinech Adria a Světozor. (Cucina_Rc)

• - Když kapitán Korkorán (Vlasta Burian) mluví o topičovi na parníku Primátor Dittrich, říká: "Kdyby tam dal o lopatku víc, tak to vybouchne jak František Josef, a to byl nějakej parník!" Mluví o katastrofě pražského parníku, kterému vybuchl kotel u Palackého nábřeží 19. května 1898. Při neštěstí zahynuli tři lidé. (Stejšn)

• - Korkorán (Vlasta Burian) hlásí inspektorovi (Jaroslav Marvan), že je na 48. stupni večerníkovém (severní šířka) a 23. stupni poledníkovém (východní délka). Takové místo se ale nachází na hranicích Ukrajiny a Rumunska. (rakovnik)