• Marthos
  ***

  Uprostřed letní sezóny roku 1934 triumfoval na filmových plátnech Vlasta Burian v lázeňské veselohře podle námětu Emila Artura Longena. Společnost Elektafilm pak do pozice režiséra jmenovala Miroslava Cikána, který byl tehdy plný ideálů a nových nápadů. Burian se tak opět představil v klasické "uniformované" prášilovské roli. Děj se odehrává v atraktivním prostředí poděbradských lázní, kde titulní hrdina způsobí rozruch mezi znuděnými hotelovými hosty a svým nekonvenčním chováním si získá jejich přízeň a pozornost. Vše neodvratně směřuje k velkému skandálu, který má však pro všechny zúčastněné zcela jiné následky. Vedle stabilních Burianových partnerů v čele s Čeňkem Šléglem a Jaroslavem Marvanem si určitý prostor, vymezený scénářem, vydobyla také neprávem opomíjená Milada Smolíková, tradiční představitelka komických lidových figurek, a vycházející hvězda vinohradského jeviště Jiřina Štěpničková, která se dokázala prosadit v tak trochu netypické roli jednoho z lázeňských hostů. Film je v celkovém pohledu jistě příjemnou vzpomínkou na zlatý věk českého lázeňství, včetně dnes již unikátních záběrů nejznámějších poděbradských scenérií, ale bezesporu tvoří jeden ze slabších článků Burianovy nepříliš rozsáhlé filmografie.(4.10.2008)

 • NinonL
  ****

  Ve 30. letech i později se museli lidé v kinech řezat smíchy. Fórky, dnes už trochu omšelé, byly tehdy originální a ve filmu jich je spousta. Celkem jsem se bavila a nadprůměr dávám také s ohledem na nelehkou dobu, kdy film vznikl a kdy bylo zábavy (aspoň té filmové) hodně zapotřebí.(28.12.2013)

 • ABLABLABLA
  ***

  Burian je perfektní, jeho pozdější ale i některé dřívější filmy jsou skvělé 4-5*. Ale tady se to tolik nepovedlo. Jo člověk se pobavil, ale nic nečekaného se nedělo, nic závratného, extra vtipného. Ale myslím si, že to jde docela jasně vidět na samotném procentuálním průměrném hodnocení. Radši si pusťte Ducháčka.(16.7.2012)

 • PetrPan
  ***

  Průměrná komedie s Králem komiků, má své kouzlo, ale prostě postrádá ten šmrnc, které většina jiných titulů s Burianem má(23.3.2005)

 • fantoci
  ***

  Tenhle film s Vlastou Burianem patří k těm slabším.(20.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace