"Grog!" ..."A kde máte rum?" ..."Já dodal hrneček, vy dodáte rum."(7.6.2012)

Je úžasné vidět Vlastu Buriana s naušnicema. CITÁT - Ještě jeden křivej pohled a váš hromadnej funus je dílem několika okamžiků. Docela jsem se smál, když za kapitánem Korkoránem přijel inspektor ( Marvan ) vynadat mu, že uplul dětem, kteří přišly pozdě k molu. Když totiž schází Vlasta Burian ze schodů dolu, kopne do lahve co stojí pod zábradlim a ta přistane inspektorovi na hlavě. Kapitám Korkorán se v tomto snímku dostává do čím dál zamotanějších situací okolo přijatého titulu Korvetní. Jeho dlouhé a zábavné monology nás provázejí celým snímkem, v tom je pan Burian mistr. CITÁT - Adame, kam tohle povede ??? Udělal v Poděbradech velkej rozruch a nemůže chybět ani píseň. Kdo neviděl ať se podívá.(19.2.2011)

Hoci Burian podáva štandardný výkon a jedná sa o príjemnú komédiu, ide len o mierne nadpriemerné dielo v podaní kráľa komikov. Nie je nabitý humorom, akrobatickými kúskami, ani skvelými hláškami a bez Vlastu by možno zapadol do zabudnutia, ale postava Adama Korkorana svoje čaro má. *** 1/2(17.5.2004)

• bassator

Viděno 3x cca - 30%(13.4.2010)

Ve 30. letech i později se museli lidé v kinech řezat smíchy. Fórky, dnes už trochu omšelé, byly tehdy originální a ve filmu jich je spousta. Celkem jsem se bavila a nadprůměr dávám také s ohledem na nelehkou dobu, kdy film vznikl a kdy bylo zábavy (aspoň té filmové) hodně zapotřebí.(28.12.2013)