Josefína Mutzenbacher

Erotický / Komedie

Rakousko / Západní Německo, 1970, 89 min

Kurt Nachmann

• Subjektiv

Strašlivý film, v kterém omylem tu a tam prosvítá cosi jako sociální kritika, jež se ovšem do roku 1970 příliš nehodí. Ono frivolní, rozpustilé, lehce komediální ladění snímku ztrácí svůj cíl v podobě již neexistující formy šosáctví pod nóbl krustou "valčíkové a Prátrové" Vídně 19. století. Jinými, žel zprofanovanými slovy řečeno: "Je samo sobě účelem." Spíše než erotické vzrušení přináší zkrušení. Silná *.(20.10.2009)

Klasika *****(25.11.2007)

Taková bezelstná oplzlůstka s rozkošnou představitelkou hlavní role a spoustou rozkošných neduhů erotického žánru té doby :) V podstatě hrozně vtipná věcička, akorát mě mrzí, že jsem měl jako Jozefínu Mutzenbacherovou celou dobu zafixovaný úplně jíiný film. Holt je jich víc... Jo, a ten český dabing tomu dodává korunu :D Nic to bohužel nemění na tom, že jsem od toho čekal něco ÚPLNĚ jiného(26.1.2010)

Christine Schuberth jako Pepa neurazí, ale pokračování s Rolfem Wankou je zábavnější :) Ten zdejší rádoby kult je ale film z roku 1976, takže si všímáme galerií, které tu jsou dostupné k oběma filmům. Děkuji samozřejmě všem, kteří své komentáře přesunuli tam, kam patří ;)(10.1.2010)

• WANDRWALL

Mladá, nezkušená a přitom tak dychtivá přirozeného poznání. Co jí v tom mohlo zabránit? Televizní divák sotva. Ten už viděl jen výsledek. tedy jak si poradila se svými problémy.(7.9.2010)

70%. Po "Jak to skutečně bylo" přichází původní verze (nebo naopak, každopádně jsem tuto chronologicky první verzi viděl až po té laděné více pornograficky). Verze z roku 1970 je zhruba tak odvážná jako zhruba o třicet let mladší hollywoodský film Sexuální praktiky pozemšťanů - aneb jsou vidět prsa a zadky, ale prakticky nic víc. To "hlavní" se odehrává především v rovině dialogů a vizuálních metafor. Na své si přijdou i znalci klasické hudby (a to nemluvím jen o novém aranžmá Na krásném modrém Dunaji) a ke slovu přijde dokonce i kramářská píseň (bohužel jen v němčině - DVD navíc neobsahuje české titulky, pouze německý a český dabing). Pro honiče nic, filmoví znalci si budou rochnit u (pro porno dost netypické) struktury snímku a kamery (flashbacky, rakursy). A na závěr titulek, který mě pobavil nejvíc: potenciální čtyřka je překryta obrovským razítkem s nápisem "Zakázáno, C. a K. cenzura."(21.1.2010)

• Aky

Na porno je to příliš krotké a na cokoliv jiného hloupoučké.(16.3.2011)

kraaaasa... vyborne na pobavenie..amaterske, svizne..good(13.12.2006)

• anderson

Vážení znalci :-) pozrite si diskusiu, tam nájdete link toho porna o ktorom tu všetci básnite. Tu na ČSFD je iba tento ľahký "eroťák". Tú "pravú" JOSEFINE totiž stvárnila PATRICIA RHOMBERG. (10.11.2006)(10.11.2006)

Nově vytvořený unikátní žánr, posuďte sami, napadlo by někoho z vás vytvořit pornokomedii, jejíž kouzlo spočívá především v dabingu?(5.2.2006)

júúúúj(9.11.2013)

Klasika. Kam se hrabou ty dnešní silikony!(11.2.2009)

• Sfinkter

Nuda, ani ikona porna mě nemůže oslovit, když je z doby bronzové.(27.1.2008)

Jooo!!! Jozefínu jsme sledovali na vejšce a každej se z toho prostě málem potrhával smíchy. Jistě, nejedná se o žádný režisérský majstrštich, jedná se o porno :o). Porno, které musíte vidět s českým dabingem! Jozefína, to je něco jako Forrest, jen v trošku lechtivějším odvětví. Hlášky tipu: "A jak si to dělala, jak?" nebo : "Pojď, zasunu ti tam svoji svědcenou svíci" nemájí konkurenci. Celý film je doprovázen naprosto boží a stylovou hudbou, která tomu všemu dodává patřičné grády. Sradovější péčko nebylo nikdy natočeno ( a to jsem jich už pááááár viděl :o))(8.11.2008)

Jo na tuhle vhs si taky dost dobře vzpomínám. :-) Jeden z prvních porno snímků co jsem viděl. Později už to bylo spíše na zasmání. Tak nějak nevim, je to klasifikováno jako erotický, ale do erotiky to má hodně daleko. :-) Ale co, když už to tady je...(19.9.2011)

• vincent

Klasika je klasika! Je to relatívne sranda a "herci" vyzerajú ľudsky ;). Čo je pri porne plus :)).(17.8.2005)

Ani něžné pohlaví nezůstává stranou filmových klasik tohoto "oboru". A že tohle je nějaká klasika...:-)(9.1.2007)

Absolutní kult, který nesmí chybět v žádné kolekci pořádného sběratele porna. "Jenom špičku?"(24.2.2006)

Tak toto je naprostá klasika všech klasik - porno tak krásně naivní a blbé, až je vlastně super a skoro by se na něj dalo dívat i tak, bez potřeby sledovat výstřiky kněží, uhlířů, vojáků a biedermeyerské smetánky :)(16.4.2012)

• Paity

Západní Německo mělo svou Josefínu Mutzenbacher, my o 15 později objevili svou Dolly Buster (resp. objevili jí Němci). Obé už dnes končí v propadlišti porno-dějin.(17.10.2012)

<< předchozí 1 2