Josefína Mutzenbacher

Kurt Nachmann

Heinz Hölscher

Gerhard Heinz

Klasika *****(25.11.2007)

70%. Po "Jak to skutečně bylo" přichází původní verze (nebo naopak, každopádně jsem tuto chronologicky první verzi viděl až po té laděné více pornograficky). Verze z roku 1970 je zhruba tak odvážná jako zhruba o třicet let mladší hollywoodský film Sexuální praktiky pozemšťanů - aneb jsou vidět prsa a zadky, ale prakticky nic víc. To "hlavní" se odehrává především v rovině dialogů a vizuálních metafor. Na své si přijdou i znalci klasické hudby (a to nemluvím jen o novém aranžmá Na krásném modrém Dunaji) a ke slovu přijde dokonce i kramářská píseň (bohužel jen v němčině - DVD navíc neobsahuje české titulky, pouze německý a český dabing). Pro honiče nic, filmoví znalci si budou rochnit u (pro porno dost netypické) struktury snímku a kamery (flashbacky, rakursy). A na závěr titulek, který mě pobavil nejvíc: potenciální čtyřka je překryta obrovským razítkem s nápisem "Zakázáno, C. a K. cenzura."(21.1.2010)

Christine Schuberth jako Pepa neurazí, ale pokračování s Rolfem Wankou je zábavnější :) Ten zdejší rádoby kult je ale film z roku 1976, takže si všímáme galerií, které tu jsou dostupné k oběma filmům. Děkuji samozřejmě všem, kteří své komentáře přesunuli tam, kam patří ;)(10.1.2010)

• Aky

Na porno je to příliš krotké a na cokoliv jiného hloupoučké.(16.3.2011)

• WANDRWALL

Mladá, nezkušená a přitom tak dychtivá přirozeného poznání. Co jí v tom mohlo zabránit? Televizní divák sotva. Ten už viděl jen výsledek. tedy jak si poradila se svými problémy.(7.9.2010)