Superman 4

Superman IV: En busca de la paz

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Akční

Velká Británie, 1987, 90 min

• PetrPan

O tomto dílu jsem léta nevěděl a mělo u toho zůstat, tohle je křečovitá kaše bez duše, nápadu a peněz na triky.(30.10.2011)

• Frajer42

Pěkně to začalo, nepěkně pokračovala a debilně končilo. Vzhledem k tomu, že jsem dal odpad i dříve viděným dílům, tak tady není ani moc o čem přemýšlet. Odpad!(5.2.2011)

Dost možná největší guilty pleasure ve známém vesmíru a zcela jistě nejzábavnější camp, který jsem viděl. Film s tak neskutečně topornými herci, hloupými dialogy, zoufalými triky a nejosmdesátkovějším záporákem, jaký lze jen myslet. Dávám pět z pěti půllitrů, které je nutno vypít před sledováním.(1.8.2015)

Množstvo výbuchov, kostýmov, lietania, akcie, jednoduchá romantika, priamočiary dej, pekelní hajzlíci (najlepší Lex Luthor Genea Hackmana), super Superman (Christopher Reeve je božský!) - proste Ú-Ž-A-S-N-É! Jasné, je to strašne hlúpe, ale nie je to tak nudne naivné ako predošlý diel, skôr komiksovo nadnesené. Škoda, že som to videl až teraz, ako desaťročný by som slintal blahom.(18.4.2009)

• eraserhead666

Síťovka na atomové bomby? No, to snad mluví za vše. Přílišná agitka? Ve své době snad byla potřeba a filmaři se tomu nevyhýbají dodnes. Ostatně, dnes působí velmi komickým dojmem, což je alespoň trochu plus. Nuclearman je strašný. Návrat Lois Lane (potažmo Margot Kidder) kvituji. Ty dvě se mi tomu moc dávat nechtějí, občas jsem se i bavil, ale nemohu jinak.(2.12.2011)