poster

Superman 4

 • Velká Británie

  Superman IV: The Quest for Peace

 • Velká Británie

  Superman IV: En busca de la paz

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Akční

Velká Británie, 1987, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  *

  Jo, ten film natočila Furie. Promiň, Kal´ele. První polovina možná obsahuje několik koukatelných scén a sem tam dokonce probleskne i ta nostalgie, jenomže... zbytek je příšerný. Nuclear Man, který má ve slovníku pouhé ARRRGHHH; akční scény k pláči; americký patos bijící do očí... Třikrát ne a třetí díl je oproti tomuhle oscarový snímek. P.S. Tak jsem je viděl všechny :-P. UPDATE: Upravuji hodnocení na alespoň jednu hvězdu, čistě z úcty k pláštěnce.(5.4.2011)

 • choze
  **

  K tomuto filmu se vztahuje hromada zajímavostí a kuriozit. V prvé řadě se prakticky kompletně změnil producent a štáb. Čtyřku jako jedinou neprodukovalo duo Salkind/Spengler, nýbrž jiný proslulý a úspěšný producentský tým (bohužel proslulý a úspěšný v poněkud jiné lize) a sice Menahem Golan a Yoram Globus a jejich fabrika na akční béčka Cannon Films. Rozpočet byl tím pádem nejnižší ze všech dílů (36 milionů, zatímco první dva stály po 55) a později byl ještě brutálně skrouhnut na "pouhých" 17 milionů. To mělo za následek mj. odchod trikařského týmu, co dělal první 3 díly a SUPERGIRL a zrecyklování řady trikových scén z předchozích filmů. Z ekonomických důvodů se také natočila drtivá většina externích záběrů v Anglii, protože Golan a Globus odmítli natáčet v New Yorku. Producenti se zpočátku také snažili angažovat oba původní režiséry Richarda Donnera (S) a Richarda Lestera (S2,S3), ale oba odmítli a nahradil je akční řemeslník Sidney J. Furie, který rok předtím natočil hitovku ŽELEZNÝ OREL (takže o létání v oblacích věděl svoje). Příliš nadšený z nabídky na čtyřku nebyl ani Christopher Reeve, který se po třetím díle nechal slyšet, že podle něj už není kam jít v sérii dál a který nakonec přijal s podmínkou, že mu pak studio bude financovat jeho vlastní projekt. Reeve se také spolu se scenáristy Konnerem a Rosenthalem, kteří nahradili scenáristy předchozích tří dílů Davida a Leslie Newmana, podílel na námětu filmu. Kdo hotový film viděl, toho asi nepřekvapí, že vzdor velmi nízkému rozpočtu si nevydělal ani na náklady (utržil 15,5 milionu). Komerční krach pak vedl jednak k zavrhnutí plánovaného pátého SUPERMANA alias NEW SUPERMANA (producenti pro něj chtěli použít třičtvrtě hodiny materiálu vystřiženého ze čtyřky a Reeve v něm neměl hrát, ale měl ho napsat a režírovat) a druhak ke skrečování celovečeráku o Spider-Manovi. Takové škody. A málem bych zapomněl, že je to jediný díl v sérii s podtitulem.(28.1.2006)

 • PetrPan
  *

  O tomto dílu jsem léta nevěděl a mělo u toho zůstat, tohle je křečovitá kaše bez duše, nápadu a peněz na triky.(30.10.2011)

 • xxmartinxx
  **

  No... Superman zažil i lepší chvilky. Legendární první a mírně nepovedený druhý díl bych mohl vidět i dnes, ale na trojku a čtyřku se už nikdy nepodívám. Je zajímavé, že i tenhle díl má všechno, co předchozí, ale nějak to prostě nefunguje. Hlavně příšerné triky a nehrající herci film kazí, co jen můžou. Superman narovnávající Americkou vlajku na měsíci je asi nejúsměvnější část, ale jinak je film víceméně k smíchu celý.(13.12.2009)

 • st.ranger
  odpad!

  I na rok 1987 muselo tohle být něco příšerného, když se podařilo tak elegantně smazat téměř existenci posledního filmu s Christopherem Reevem v červených spodkách. Opravdu málokdo si na tento odporný závěr jedné éry vzpomene. Těžko říct, kde s kritikou začít. Přehnaná vážnost, naprosto příšerné triky nebo celková infantilita? Nehledě na tunu opravdových hloupostí, jako je magický polibek, který maže vzpomínky nebo Supermanova škodolibost pouštět za letu Lois. Ale co třeba rekonstrukce čínské zdi nebo žádné následky pro obyčejného člověka, když se bez vybavení ocitne ve vesmíru? Nehledě na vlas posledního Kryptoňana, který sice unese těžké závaží, avšak s lehkostí je přestřižen kleštěma. Asi největší urážkou je ovšem protivník Nuclearman a jakákoliv scéna s ním.(9.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace