Procházka v oblacích

Walk in the Clouds, A

Prechádzka v oblakoch

Drama / Romantický

USA / Mexiko, 1995, 98 min

„Mám priority...“ – „Aké priority, čo za priority, rodina je priorita!“ Nádhera. Archívne čiernobiele zábery naberú na farbe a Keanu Reeves schádza z lode... Manželka oňho nejaví práve najväčší záujem a tak odchádza do šíreho sveta predávať čokoládu. Na zaprášených cestách necestách sa spozná s pôvabnou - ale smoliarskou - Taliankou Aitanou Sánchezovou-Gijónovou, ktorá má problém, s ktorým jej on, ako dobrá duša, pomôže. Musí na jeden deň pred prísnym otcom (Giancarlo Giannini) hrať jej manžela, ktorý ju ráno opustí, lebo je tehotná. Situácia sa však vyvinie typicky romantickým smerom, pochopiteľne. Čo je už typické menej, sú realistické retrospektívy z vojnového pola a kvalitné herecké obsadenie, ktorému dominuje nádherne žoviálna legenda menom Anthony Quinn. Snímka dýcha zvláštnou magickou atmosférou starých čias a hrozna.(25.10.2004)

Pre mňa tak trochu romantická klasika. Neohúri scenárom, ale sympatickí herci, občasný humor, ako aj pomerne silné finále všetko vynahradia...(1.5.2010)

Skvělá režie by si zasloužila lepší a hlavně záživnější scénář. Z hereckého hlediska byl Keanu Reeves dobrou volbou a stal se významným tahounem utahaného děje.(23.2.2009)

Velmi pěkný romantický film, nádherná ústřední dvojice, žena, kterou by chtěl potkat každý chlap a muž, o kterém sní každá žena. Příběh je celkem obyčejný,ale přesto se na to dost dobře kouká, už kvůli kameře, hudbě a výborným hercům.(7.9.2005)

• danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - cena (1) - *Nejlepší hudba - Maurice Jarre(12.12.2008)