poster

Jindřich VIII. (TV film)

 • Velká Británie

  Henry VIII

 • Slovensko

  Henrich VIII.

Drama

Velká Británie, 2003, 193 min

 • Langy10
  ***

  Byl to takový průměrný film :)( 3 hvězdy(21.6.2010)

 • Želik
  ****

  Veľmi dobré herecké obsadenie. Ray Winstone spĺňa moju predstavu Henricha VIII. do bodky.(17.6.2010)

 • m.krudenc
  **

  Průměrné televizní zpracování ,které jakž takž zachraňuje herecké obsazení...v tomto případě bych spíše hlasoval pro seriál Tudorovci. Anglické dějiny jsou velmi zajímavé. Je to ale poučná podívaná.(2.5.2015)

 • Faidra
  ****

  Černým koněm britské historické podívané je herecké obsazení. Helen Bonham-Carterová v roli Anny Boleynové, David "Poirot" Suchet coby kardinál Wolsey nebo Sean Bean (Robert Aske) zaručují solidní podívanou, nad nimi všemi se ale vpravdě královsky tyčí Ray Winstone. Nejenže odpovídá i typově (dost vzácný jev), ale podává všechny stránky Jindřichovy nejednoduché osobnosti - mocného krále, ctižádostivého muže, pozorného milence, bezohledného manžela, stárnoucího paranoidního tyrana - s přesvědčivostí, jež bere divákům dech, většině jeho manželek srdce a dvěma z nich hlavu.(23.7.2007)

 • Morholt
  ****

  Jestliže po Tudorovcích měl v mých očích Jindřich VIII. Meyersovu tvář, po shlédnutí této dvoudílné televizní inscenace se Jindřichem stal Ray Winstone. Poměrně věrný a komplexní pohled na celou JIndřichovu vládu, snažící se ukázat jeho povahové vlastnosti v jednotlivích údobích jeho života. To se do určité míry povedlo, ale bohužel na úkor jeho politických činů, což je velká škoda. Navíc chyběla řada historických osobností, z nichž mi nejvíce chyběl Thomas More. I tak se ale pochopitelně jedná o nadprůměr, ať už díky citlivé režii nebo samotným aktérům, kdy kromě Winstonea excelovala řada dalších velkých jmen. 85%(22.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace