Jindřich VIII. (TV film)

Henry VIII

Henrich VIII.

Velká Británie, 2003, 193 min

Báječný, báječný, senzační ! To je film dle mého gusta. Jindřich VIII. (Ray WINSTONE) zde v mládí srší charmem, vášní a energii, jakou má vladař mít. Ve stáří již potom je vypodobněn tak, jak ve všech ostatních filmech, které jsem viděla, a ve kterých vypadal stejně, jestli mu bylo 30 nebo 60. Režisér Pete TRAVIS to trefil jedinečně ! Též výběr hereček, které představovaly 6 žen Jindřicha VIII. byly vybrány výborně. Kdo četl historií tohoto anglického vladaře, tak bude nadšen. Vřele doporučuji !! Velké hvězdy tam měly menší role (David Suchet, Sean Bean,Emily Blunt, Derek Jacobi), ale to tomuto filmu přidalo "šmrnc" ( jako když do jídla přidáte tu správnou ingredienci, aby to mělo říz). Film je 2 dílný na jednom DVD, to znamená, že to trvá 194 minut, ale nebudete napětím dýchat !! To slibuji. P.S.Nedali tomuto filmu žádné ocenění ? Tak to se velmi spletli !!!(13.1.2010)

Po přečtení životopisu Jindřicha VIII. můžu říct, že se mi to moc líbilo a taky si troufám tvdit, že je to (aspoň pro mě) nejlepší zobrazení života Jindřicha VIII. a nedovedu si představit lepšího herce na Jindřicha než Ray Winstonea :-)(17.10.2010)

Vcelku shrnutí celých 4 řad Tudorů. Můj názor je, že kdyby dali do filmu zezačátku mladšího herce,tak by byl film ještě zajímavější :))(6.4.2013)

Neviem ako vyzeral Henrich VIII., ale odteraz bude mať v mojej hlave podobizeň R. Winstona. Takmer každý herec v svojej kariére túži dostať aspoň jednu úlohu, ktorá mu dokonale sadne a R. Winstone sa narodil práve pre túto. Aj keď je to tv film rozdelený na dve časti, ktorý výpravou a bojovými scénami nevyniká, vo všetkom ostatnom môže byť inšpiráciou pre kohokoľvek, kto sa rozhodne točiť historický film. Atmosféra, hudba, kostými, výborné herecké obsadenie, v ktorom mi nejde opäť nespomenúť M. Stronga, intrigy, popravy.... a nad tým všetkým nezabudnuteľný Henrich VIII. - alias Ray Winstone. Skvelá lekcia z dejepisu. Film 80%.(16.6.2010)

Jednu hvězdičku navíc nahrabošil Ray Winstone a jeho výborný herecký výkon, jinak jde jen o velmi slabě nadprůměrné historické drama. Škoda nedostatečného prostoru pro Seana Beana. 73%(1.12.2008)