Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingovia

Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

Asterix, Obelix a Zničehonix se zde zničehonic objevili a podnikají dobrodružství do země Vikingů, kteří se chtějí naučit strachem vznášet. Jsem prostě na pohádky, takže za čtyři.(29.5.2007)

• Hal_Moore

Tak tvůrci dokázali zprznit jedny z mých největších dětských hrdinů, a to způsobem nevídaným. Nejen, že nechtěně upustili od vtipné formy, nejen, že opakují dokola stále viděné. Oni museli do filmu zakomponovat moderní prvky, aby na film přišlo co nejvíce teenagerů - trance, moderní písničky, mobilopták.. Pár scén je sice vtipných (příchod do tábora Římanů, dále pak.. Tak pardon, jen jedna scéna si může dovolit o sobě prohlašovat, že je vtipná). Jinak je film zcela kýčovitý a zcela jednoznačně namířený na mladší publikum - to byly i filmy předchozí, ale ty alespoň nekašlaly na diváky dospělejší. Asterix a Vikingové se tedy stává dalším zklamáním a zařazuje se mezi ostatní tuctové, neoriginální a celkově špatně provedené animáky roku 20006. Aspoň, že film nic moc nevydělal.(7.8.2007)

Rozmaznaný, moderný, galský chlapec a feministické vikingské dievča. Od začiatku som očakával ich stretnutie a konečné zamilovanie. Nič nového, občas vykrádačka filmových verzií ..ale viete čo? Mne sa to do prdele páčilo.(31.12.2009)

• Němi

Tohle není průser jen jako animák s Asterixem, ale i jako současný animák.(18.9.2008)

Priznám sa, čakal som trochu viac. Ale okrem 2D som si aspoň zaspomínal na detsky jednoduché animáky môjho detstva. Prostoduchá zábavka s nie veľmi uveriteľnou zápletkou, ale má to tú barbarskú atmosféru, ten humor, tých hrdinov... Zaujímavá hra s tieňami. Nedávno som videl Asterixove stretnutie s Indiánmi (ASTERIX DOBÝVA AMERIKU) a toto stretko s Vikingami bolo rozhodne vydarenejšie...(20.12.2009)

• - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)

• - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)

• - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)