poster

Asterix a Vikingové

 • Francie

  Astérix et les Vikings

 • Dánsko

  Asterix og vikingerne

  (Dánsko)
 • slovenský

  Asterix a Vikingovia

 • anglický

  Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  *

  Kdybyste komukoli dali jakýchkoliv pět dílů kresleného Asterixe včetně Asterixe a Vikingů a zeptali se ho, který mu stylem přijde nejvíce vybočující z řady, vsadím se, že jmenuje právě tento. Příběhy tohoto malého Gala jsem v dětství milovala víc než jakoukoliv jinou pohádku a některé díly bych možná ještě dnes uměla citovat od první do poslední minuty zpaměti, ale tohle je skutečně slabota. Běžní Asterixové si s odkazy na kulturu hráli, takže pokud jste si nějaký díl pustili jako děti, mohlo se stát, že všechny ty narážky ("mamá veslovala za Oxford a papá zase za Cambridge") nepochytíte. Jenže právě v tom spojení infantility s "dospěláckou" inteligencí spočívala Asterixova síla. Tady hravost zmizela a místo ní tu máte poštovního holuba s názvem eSeMeSka, metrosexuální hocha a švédskou Ikeu. Té (nepříliš vtipné) poplatnosti době a modernosti je nakonec hodně škoda, protože naděje tohoto Asterixe na nějakou životnost v dějinách času (kterému dítěti za dvacet let dojde, co slovo SMS znamená?) se pohybuje v uzavřeném intervalu nula, nula.(11.12.2010)

 • Brouk
  ***

  Zmlsán Pixarovskými lahůdkami jsem usedl a shlédl Asterixe a víte co jsem zjistil? Miluji klasiku, miluji Asterixe, co naplat a žehnám klasice a příjemné nedokonalosti...(20.2.2007)

 • genetique
  ***

  S veľkými ťažkosťami sa séria o známej Galskej dvojici aspoň priblíži k svojim staromiléniovým predchodcom a už len využívajú staré triky a vtipy, ktoré už sú dávno opozerané. Aj keď príbeh je milý, poučný ako má byť, potešilo len pár dobrých futuristických gagov, ktoré fakt sedeli. Ale klasická anime ma takmer vôbec nesklamala, naopak, klasika tentoraz prebila novodobé výdobytky. 65%.(12.12.2006)

 • Skejpr
  **

  Silné Zklamání. Na Asterixovi sem vyrostl a "Asterix a Normani" je můj velmi oblíbený díl. Potenciál předlohy (a Asterixovský potenciál obecně) však zůstává zcela nevyužit. Trapné taneční scény (zlatá tancující zvířátka!!) a minimum vtipů činí Asterixe zcela nevýrazným, průměrným, a zaměnitelným aniovaným filmem. V záplavě Disneyovské produkce zcela splývajícím.(10.12.2006)

 • prome
  *****

  Abych pravdu rekl tak asterixe proste zeru ......modernizace filmu prospela a jde o temer dokonalou zabavu pro vsechny generace ktere chytne a az do konce nepusti a ta grafika je proste gooood proste uz se k asterixum hodi(22.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace