Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingovia

Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

Rozmaznaný, moderný, galský chlapec a feministické vikingské dievča. Od začiatku som očakával ich stretnutie a konečné zamilovanie. Nič nového, občas vykrádačka filmových verzií ..ale viete čo? Mne sa to do prdele páčilo.(31.12.2009)

neoriginální příběh zachraňují podařené vtípky a popkulturní odkazy.(27.1.2008)

Teda pokud to mám brát jako adaptaci komiksu Asterix a Normani,atk je to ubohé,ale když to beru jako libovolný snímek,tak to jde...(11.2.2008)

Nikdy som nepatril ku nadšeným obdivovateľom týchto kreslených Galských hrdinov. Skôr si už vychutnám filmové spracovanie s G.Depardieu a Ch.Clavierom v úlohách Obelixa a Asterixa. No zopár animovaných častí som mal tiež možnosť vidieť. A toto ich zatiaľ posledné dobrodružstvo s Vikingami sa mi zdalo celkom dobré. Určite som nebol sklamaný. ***(29.2.2008)

Je pravda, že disneyovké moralizování mohlo být vynecháno. Důkaz že to funguje i bez nich sou staré díly. Ale zlobit se na ně že nám tam nedali nějaké ty legionáře, to je hloupost. Ani v některém komixu není ani zmínka o Římě. Což je dobře a je vidět že se snaží aby nezabředli do stereotypu. Uderzo (nyní už jen jeho společník Goscinny) se snaží podat stejnou věc jinak a musím říct že jim to vychází. Ale co se týče filmu, nikterak nepřekvapil, ale ani nějak nepropadl. Dokazuje to, že duch starých animáků je dávno za sedmero horami : /(17.2.2008)

• - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)

• - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)

• - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)