Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingovia

Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

Tenhle animák s Asterixem už se moc nepovedl. Vážně slabé. A to sem na to byl i v kině...(29.7.2015)

Rozmaznaný, moderný, galský chlapec a feministické vikingské dievča. Od začiatku som očakával ich stretnutie a konečné zamilovanie. Nič nového, občas vykrádačka filmových verzií ..ale viete čo? Mne sa to do prdele páčilo.(31.12.2009)

Kdo by se netěšil na nejnovější díl Asterixe, kterého jsem jako malého přiznám se miloval. Pak už jen zamrzí, jak člověk stárne a začne lámat nad opěvovanými komixy hůl a nad animáči taktéž. Asterix a Vikingové tak pro mě byly překvapením, že se do nich rozhodl někdo s vervou opřít. Po nepodařeném německém Dobytí Ameriky jsem tedy čekal dost, a svým způsobem jsem dostal. Jsem rád, že se tvůrci vrátili k oněm vtipům kombinace současnosti a tehdejší Gálie, například taková "esemeska" vyšla řekl bych na výbornou, o to mi víc bylo líto, jak si to tvůrci zkazili úděsnou muzikou a hlavně tím, že se vykašlali na to, na čem byl Obelix tolik stavěný/bitky, Římani a spousta jiných maličkostí, kterých si člověk na první pohled ihned všimne/. Koneckonců je fakt, že tohle je naprosto jiný Asterix bez toho, čeho ho máme tak rádi. Je prostě jiný, ale i tak není natolik špatný, aby se mezi ostatními ztratil, je prostě nad očekávání slabší. --- Tak to u nás chodí. Vybereš si děvče a odtáhneš si ho za vlasy do své nory. Zeptej se své matky. Na starých zvycích není nic špatného, že Vikeo? - No to víš sice mě málem skalpoval a jak mě vlekl odřela jsem si záda, ale byl to nejštastnější den v mém životě(19.6.2007)

Neví ani mě nenapadá proč bych měl tnto film kritizovat . Byl to příběh fakt v pohodě.- bylo sice málo bytaek ale mne tov vůbec nevadí páč se do příběhu prolnula moderní konpozicer hudby.(4.11.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $22,501,596/videl v kine: 65%/(12.1.2007)

• - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)

• - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)

• - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)