Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingovia

Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

Asterixe mám rád a u tohohle jsme se s kámošema náhodou zagebili.(18.2.2007)

Videl jsem sice zatim jen ukazky, ale uz ted tusim, ze to bude spica. 2D animace je zpatky s temi nejuzasnejsimi francouzskymi hrdiny vsech dob... Miluju Obelixe :))))) Tak, aktualizace. Jednoznacne nejvtipnejsi Asterix, co se dostal na platna. Tvurci se drzeli klasiky, i kdyz komixovou predlohu Asterix a Normane prizpusobili momentalnim trendum. Urcite se nebojte na to zajit, me boli branice jeste ted. A davejte si bacha na Esemesku ;). Jinak co se zpracovani tyce, za pouziti nejnovejsich technologii dobre zpracovana 2D animace, vsimnete si toho hlavne pri hre stinu, treba kdyz Asterix sedi s Obelixem pred domem a jsou ve stinu strechy, jen jim presahuji nosy, ktere jsou nasvetleny. Proste parada...opravdu pastva pro oci. A dabing je taky skvele zvladnuty, Pavel Travnicek a Ota Jirak se sesli skvele. Kdybych mohl, dam jeste premiovou hvezdicku.(31.7.2006)

Je pravda, že disneyovké moralizování mohlo být vynecháno. Důkaz že to funguje i bez nich sou staré díly. Ale zlobit se na ně že nám tam nedali nějaké ty legionáře, to je hloupost. Ani v některém komixu není ani zmínka o Římě. Což je dobře a je vidět že se snaží aby nezabředli do stereotypu. Uderzo (nyní už jen jeho společník Goscinny) se snaží podat stejnou věc jinak a musím říct že jim to vychází. Ale co se týče filmu, nikterak nepřekvapil, ale ani nějak nepropadl. Dokazuje to, že duch starých animáků je dávno za sedmero horami : /(17.2.2008)

Po těch dvou hraných dílech sem si už celkem zvyk na Depardieho a Claviera a tak mi chvilku trvalo než sem se přeorientoval na animovanýho Asterixe a Obelixe. Nicméně se nejedná stejně o žádnej převratnej díl. Je to vcelku normální asterix s několika povedenýma fórkama a s průměrným příběhem. Ale díky kratší stopáři to ani moc nevadí a zabaví to slušně,ale už sem viděl daleko lepší díly(12.8.2007)

• Slarque

Tenhle boj musel Asterix prohrát. Vikingové ho totiž napadli ze zálohy, obsadili pozice režisérů a film pod jejich vedením postrádá švih a vtip starších animovaných filmů s hrdinnými Galy. Pokud mi jako nejlepší vtip přišlo použití jakési popové verze rockyovského hitu Eye of the Tiger při scéně tréninku Zničehonixe, je v nepořádku buď film nebo já. :((17.5.2011)

• - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)

• - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)

• - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)