Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Animovaný / Akční / Hudební / Sci-Fi

Japonsko / Francie, 2003, 68 min

Daft Punk

Olivier Gajan

Brilantní CD (a to taneční hudbu moc neposlouchám). Anime s novodobými šmouly z jiné galaxie je velmi sympatické a k tomu má i slušný příběh. Cameo Daft Punku mě opravdu pobavilo :-)).(26.8.2010)

Kdyby to trvalo 10 minut, tak by to šlo, ale aby byl videoklip dlouhej přes hodinu, do toho aby hrála pro mě vcelku jednotvárná hudba a odvíjel se prapodivnej sci-fi příběh bez jedinýho slova a skoro bez ozvučení, tak to mi přišlo dost nezajímavý, ale zase nemůžu říct, že bych se u toho nudil, jen mi to nepřišlo jako něco extra(19.4.2009)

Daft Punk není obyčejná skupina. Tihle dva pánové jsou tajemnější než Hrad v Karpatech a jejich obličeje zná možná jen CIA (a to není jisté). Rozhodně mají smysl pro humor, což je poznat i z filmu(nepřehlédnutelné cameo co mě velmi rozesmálo) , ale také jsou to výborní "muzikanti" (radši v uvozovkách, mohli by se urazit). Jejich hudba je často jako z jiné galaxie a vždy si pro své videoklipy vybírali zvláštní postupy. Jednou tam 20 postav v různých future oblecích předvádí robotické pohyby, které společně s hudbou připomínaly tanec robotů a jindy zase 3 své videoklipy vytvoří jako anime kousky jednoho snímku, v kterém se rozhodnou kritizovat (poukazovat?) na hudební svět. Později jsem zjistil, že tyto tři videoklipy jsou části něčeho většího co je nazváno Interstella 5555. Celých 68 minut zní hudba dvou géniů a obrazy japonské anime školy, které jsou naprosto podmaňující. Opravdu rozhodující je váš hudební vkus, protože anime se určitě dá "překousnout", ale nenávist k elektronické hudbě. Zkuste a uvidíte jestli vám tohle spojení hudby a barev japonského anime udělá dobře. Mě ano.(12.6.2007)

• Terva

CITÁT - Muzikanti jsou kouzelníci, to jsem vždycky říkal............. Ten všudypřítomný, vesměs se stále opakující hudební doprovod mě deptal. Tahle forma vyprávění mě moc nedala. Jediné, co dokáže na příběhu zaujmout je animace.(7.4.2015)

Pro mě dnes už legedární songy geniálního housového seskupení. Songy jako One more time, Digital love, Harder, better, faster, stronger můžu poslouchat pořád a pořád dokola, album Discovery bylo genitální, snad jejich nejlepší.(29.3.2012)

• - Ve filmu postupně zaznívají veškeré skladby z alba skupiny Daft punk "Discovery" v přesném pořadí jako na samotném albu. To je na konci filmu vysvětlené tím, že celý děj byl jen sen odehrávající se dítěti při poslechu alba Discovery. (Jantar2)

• - Ve filmu se postupně můžete dozvědět jména všech hlavních hrdinů, vyjma osamoceného astronauta, který se jmenuje Shep. (FFilipCZ)

• - Současně s premiérou filmu se uvedení dočkalo také album kapely Daft Punk "Daft Club", které mělo snímek podpořit. (Hem.m)