Laskavý divák promine (TV seriál)

Drama / Historický / Životopisný

Česko, 1994, 5x70 min

Jaroslav Dudek

Ivo Pelant

Alois Nožička

Vladimír Dlouhý, Ilja Racek, Zuzana Bydžovská, Petr Nárožný, Ivan Trojan, Miroslav Vladyka, Josef Somr, Dana Morávková, Karel Augusta, Otakar Brousek st., Kateřina Brožová, Zdeněk Dušek, Ladislav Frej st., Libuše Geprtová, Petr Haničinec, Jiří Havel, Libuše Havelková, Roman Hemala, Lukáš Hlavica, Eva Horká, Karel Hovorka ml., Rudolf Hrušínský ml., Ivan Hruška, Martina Hudečková, Eva Jakoubková, Leoš Kaltofen, Jaroslav Kepka, Dalimil Klapka, Jiří Knot, Petr Kostka, Věra Kubánková, David Matásek, Jaromír Meduna, Růžena Merunková, Ladislav Mrkvička, Pavlína Mourková, Jiří Němeček, Petr Pelzer, Pavel Pípal, Jiří Pomeje, Bronislav Poloczek, Simona Postlerová, David Prachař, Ladislav Potměšil, Jana Preissová, Magda Reifová, Ivan Richter, Boris Rösner, Otto Rošetzký, Petr Rychlý, Jiří Schmitzer, Svatopluk Skopal, Břetislav Slováček, Jitka Smutná, Kamila Špráchalová, Simona Stašová, Jan Šťastný, Milan Stehlík, Věra Tichánková, Pavel Trávníček, Klára Pollertová-Trojanová, Marcel Vašinka, Josef Velda, Oldřich Velen, Josef Větrovec, Oldřich Vlach, Lenka Vlasáková, Rudolf Vodrážka, Lucie Vondráčková, Jana Vychodilová, Jiří Zahajský, Zdeněk Žák, Pavel Zedníček, Veronika Žilková, Stanislav Zindulka, Martin Zounar, Lucie Kožinová, Ondřej Vetchý, Jiří Hruška, Vladislav Beneš, Karel Polišenský, Jan Morávek, Klára Lidová

Jedna z labutích písní kdysi tak výborné české televizní tvorby. Lidský a zasvěcený pohled na čítankového autora, od kterého vlastně málokdo četl víc než Povídky malostranské (výborné). Osobně mám sice raději Vávrův nedoceněný film Příběh lásky a cti, ale toto zase zabírá mnohem větší škálu témat i času Nerudova života. Výborní představitelé - jak Vladimír Dlouhý, tak Ilja Racek.(3.5.2016)

• Paity

Vladimír Dlouhý mi svým herectvím nikdy neseděl a to ani když hrál v Arabele. Skoro mě tam vyloženě točil... a teď skočil na Nerudu...(19.6.2013)

"Něco ti řeknu, Janku.. Ty budeš jednou velký básník !! Ne, nic neřikej !! To já poznám.. Ale lidé tě nebudou číst.."(14.6.2014)

Dal bych šest, kdyby to šlo. Pátá za Dlouhého, šestá za čtvrtý díl.(5.7.2014)

Pro mne veliké překvapení. Výkon Vladimíra Dlouhého by se dal i do kamene tesat, Racek také nezklamal, ale hlavně mne dostaly perfektní dialogy , kdy jediná věta pronesená Dlouhým-Nerudou nepostrádala význam, či rovnou dva. Neruda byl člověk z masa a kostí, komplikovaný člověk, jeho peripetie jsou však vyprávěné velice poutavě. Vše ostaní skvěle vystihl komentář kolegy Sportovce. 90%(20.11.2011)