Tehdy pro mě téměř neznámý mladý herec Vojta Kotek zazářil jako kometa a předvedl, že v něm dřímá velký talent. Toho hajzlíka zahrál na výbornou. Po dlouhé době jsem mohla vidět v TV herečku Jorgu Kotrbovou. Hrála matku odsouzeného učitele. Nemyslím si, že se učitel osm dní po propuštění z vězeňské nemocnice oběsil sám v celé plné spoluvězňů. Že by všichni tak tvrdě spali? Určitě mu někdo k to mu pomohl. To se ale můžu jenom domnívat.(9.12.2009)

Že si to pedofilové v kriminálech často odskáčou je známou věcí, nicméně tenhle příběh, jak se později ukáže, je přeci jenom v něčem jiný. Jde především o vyšetřování toho, kdo a proč útok na pedofila spáchal a v retrospektivách se ukazuje, jak to se vztahem učitele a žáka bylo. Postavené na výborných hereckých výkonech zejména Roberta Jaškówa a Jany Janěkové ml. a nevadil mi ani jan Hrušínský, ačkoliv ho nemám příliš rád. Tohle se ČT povedlo. 80%(29.11.2013)

Velice dobry televizni film, ktery zaujme dobrym scenarem, neokoukanym hereckym obsazenim a vezenskou atmosferou.(21.2.2011)

Film nabízí to co má a to slušně natočené krimi s dobrými hereckými výkony i vydařenou technickou stránkou. Nenalezl jsem tedy důvod, proč mu nedat plný počet, když v žádném z těchto ohledů nepokulhává.(24.9.2012)

• lennyd

Nešťastnou náhodou je ve škole zabit mladý chlapec, a z činu je obviněn jeho učitel. Ten svoji vinu nepopírá, a tak je odsouzen na mnoho let do vězení. Jenže během vyšetřování vyjde na veřejnost jeh vztah s mrtvým chlapcem, a jak je známo, odsouzený pedofil to ve vězení nemá jednoduché. Nedlouho po jeho uvěznění se jej jeden ze spoluvězňů pokusí zabít. A jen vězeňská psycholožka a policejní vyšetřovatel mohou zabránit dokonání činu... Z tohoto filmu mám docela rozporuplné pocity - na jedné straně se mi docela i líbil - na české poměry jde o film rozhodně originální (vyjmenujte alespoň tři _české_ filmy z vězeňského prostředí), navíc zápletka není nikterak hloupá. Na druhé straně režisér dělá s diváků trochu blbce - každou maličkost jim pečlivě vysvětluje (jakoby nestačil oficiální text distributora, který popisuje film do posledního detaily), a ani po herecké stránce mi film moc nevyhovoval (vůbec mi zde nesedl Jan Hrušínský - navíc jeho vyšetřování je docela hloupé, a samo odhalení toho, kdo za vším stojí je jedno z nejstupidnějších v historii filmu (Jak víte že to přežil? Já přece neřekl že to přežil)..(15.4.2011)

• - Při rozhovoru v časopise Ona Dnes ze dne 1. září 2014 se Veronika Kubařová, která na filmu spolupracovala, uvedla, že se ve filmu  nakonec neobjeví, její záběry byly vystřiženy. (Radar)

• - Věznice, kde se odehrává valná část filmu, je vazební věznice Ruzyně. (rakovnik)