poster

Bronzová koruna (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 55 min

 • Narciska
  ****

  Je několik druhů pohádek - fantasy a homurné a dobrodružné a hrdinské a nevím jaké. Mezi nimi nejradši mám pohádky romantické (a pak hrdinské), tj. pohádky o lásce, jež musí projít mnoha nelehkými zkouškami než dojde naplnění. A romantickým pohádkám určitě vévodí tato, a to svoji originálností. Nejedná se o nejlepší pohádku, co jsem kdy viděla, ale je tak neobyklá a její vývoj tak nejistý, že celou dobu zůstává pro pohádky (jež se vyznašují šťastným koncem) netypická otázka, kam že se to celé vyvine? Chválím také velmi lidské výkony a charaktery, jež jsou silné i křehké současně.(20.2.2016)

 • triatlet
  **

  Díky duchařskému motivu v podání dvojice Jiřina Jirásková a Vladimír Dlouhý se dostaví i krapet pohádkovosti.(24.11.2012)

 • Alfie
  ****

  Vladimír Dlouhý je všude kde se objeví skvělý.(4.4.2006)

 • Tommassi3
  ***

  "Tak vás sťali ??" - "Princi, vy nespíte ??" - "A proč nemáte hlavu pod paží ??" - "Ale to jsou jen pověry.." ;)(29.10.2014)

 • otík
  ***

  Průměrná pohádka s očekávaným vyvrcholením zasazená do exteriérů s dramatickou hudbou netypickou pro pohádky. Chvílemi se výrazně hraje na vážnou notu, pak přijdou duchové Jirásková a Dlouhý, zlotřilý Kanyza vezme otěže do svých rukou a pak přijde dramatické vyvrcholení. Moc pohádkové to nebylo, spíše dramatický příběh s pohádkovým koncem. Totální průměr. Hudba: Ladislav Simon(22.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace