poster

Bronzová koruna (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 55 min

 • Alfie
  ****

  Vladimír Dlouhý je všude kde se objeví skvělý.(4.4.2006)

 • Tommassi3
  ***

  "Tak vás sťali ??" - "Princi, vy nespíte ??" - "A proč nemáte hlavu pod paží ??" - "Ale to jsou jen pověry.." ;)(29.10.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Pohádka, kde jsou duchové a není to slaboduchá duchařina. Duchové mají grády, eleganci a vtip. Princezna je krásná, zoufalá, nešťastná a při tom všem není hysterická a nepřehrává. Snad ještě kdyby měla z jízdy na koni omlácenej zadek. Princ je ve své dětské roli taky dobrý. Flashbacky dělaly příběh zajímavější, než kdyby to bylo podáno formou přímočarého vyprávění. A věta: "Začínáš mě nesmírně unavovat tím, jak máš pořád pravdu", je opravdu ze života.(18.11.2012)

 • wosho
  *

  Katastrofa. Námět by se hodil spíše na tragédii, než na pohádku. Kam zmizela ona česká hřejivost, humor, či pouhá hrůza?(25.11.2010)

 • Narciska
  ****

  Je několik druhů pohádek - fantasy a homurné a dobrodružné a hrdinské a nevím jaké. Mezi nimi nejradši mám pohádky romantické (a pak hrdinské), tj. pohádky o lásce, jež musí projít mnoha nelehkými zkouškami než dojde naplnění. A romantickým pohádkám určitě vévodí tato, a to svoji originálností. Nejedná se o nejlepší pohádku, co jsem kdy viděla, ale je tak neobyklá a její vývoj tak nejistý, že celou dobu zůstává pro pohádky (jež se vyznašují šťastným koncem) netypická otázka, kam že se to celé vyvine? Chválím také velmi lidské výkony a charaktery, jež jsou silné i křehké současně.(20.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace