Bronzová koruna (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 55 min

• wosho

Katastrofa. Námět by se hodil spíše na tragédii, než na pohádku. Kam zmizela ona česká hřejivost, humor, či pouhá hrůza?(25.11.2010)

Dle mého jedna z těch nejlepších pohádek porevolučního období, zvláště Vladimír Dlouhý a Jan Kanyza jsou dobří. Navíc dobrý scénář, co s postavami pracuje jako s lidmi. A Kanyzův kníže byl prostě skvělý záporák. "Ještě někdo chce pochybovat o pravdivosti mých slov?" Podobná pohádka: Zelený rytíř.(21.11.2010)

Taková ta obyčejná televizní pohádka s minimem kulis a komparsu, ve které ale vyčnívá dvojice Dlouhý + Jirásková v rolích duchů.(28.9.2016)

Pohádka, kde jsou duchové a není to slaboduchá duchařina. Duchové mají grády, eleganci a vtip. Princezna je krásná, zoufalá, nešťastná a při tom všem není hysterická a nepřehrává. Snad ještě kdyby měla z jízdy na koni omlácenej zadek. Princ je ve své dětské roli taky dobrý. Flashbacky dělaly příběh zajímavější, než kdyby to bylo podáno formou přímočarého vyprávění. A věta: "Začínáš mě nesmírně unavovat tím, jak máš pořád pravdu", je opravdu ze života.(18.11.2012)

Průměrná pohádka s očekávaným vyvrcholením zasazená do exteriérů s dramatickou hudbou netypickou pro pohádky. Chvílemi se výrazně hraje na vážnou notu, pak přijdou duchové Jirásková a Dlouhý, zlotřilý Kanyza vezme otěže do svých rukou a pak přijde dramatické vyvrcholení. Moc pohádkové to nebylo, spíše dramatický příběh s pohádkovým koncem. Totální průměr. Hudba: Ladislav Simon(22.11.2010)