Bláznivá vánoční dovolená bratrance Edieho

(TV film)
  • USA Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure (více)

Když se bratranec Eddie ve Vánočních prázdninách připojil k rodině Clarka Griswolda, film se stal jedním rázem prázdninovým pojmem. Takovým, že by podle názoru mnohých již tento domov neměl bratranec Eddie nikdy opouštět. Randy Quaid opět v roli drsného, ale milého Eddieho, a Miriam Flynn se vrací coby jeho žena v dalších potrhlých komických výstupech. Vánoce byly vždy pro Eddieho a jeho rodinu zkouškou schopnosti přežít. A začne to platit ještě mnohem víc, když obdrží zaplacenou cestu po Jižním Tichomoří a po ztroskotání lodi skončí na zapadlém ostrůvku. V této báječné taškařici se spojili Fred Willard, Ed Asner a Eric Idle, aby sebe a vás jaksepatří pobavili. To sice neznamená mnoho zábavy pro Eddieho, ale přinejmenším skvělou podívanou pro jeho fanoušky. Každopádně jsou tu vánoční prázdniny, které stojí zato! (oficiální text distributora)

Jaro.Krafcik

22.Deň filmového adventného kalendára. Čo by to bol za kalendár ak by tam neboli všetky farby. Teraz film z nižších čísel. Sériu Vacation mám veľmi rad. Možno si aj pozriem vianočné prázdniny. Lebo sú to klasiky. Vôbec som nevedel že existuje aj film o bratrancovi Eddiemu. A fakt ide o podpriemerné pokračovanie kde už tvorcovia chceli iba ťažiť peniaze. Aspoň to bolo také krátke. 2* ()

Johny203

Kto čaká nové Vianočné prázdniny, bude sklamaný, a kto čaká dobrý Vianočný film, asi tiež. Po krátkom úvode na prekrásnom, zasneženom, Americkom predmestí, sa dej presunie na tropický ostrov, čo je samo o sebe dosť antiVianočné. Atmosféra najkrajších sviatkov roku je teda fuč nieje  to však také zlé ako napovedá hodnotenie a film celkom rýchlo ubieha. Pôvodná Audrey (Prázdniny v Amerike) vyzerá skvelo, rozhodne nie na to že mala blízko pred štyridsiatkou. ()

megacik odpad!

Chcel som si pozrieť tento film, či je to fakt také zlé, ako sa tu píše. Bohužiaľ je to zlé, veľmi zlé. Eddieho mohla hrať kľudne aj tá opica, čo vo filme účinkuje, a nevidel by som rozdiel. Strýko Nick tam tiež nemusel byť. V originálnych vianočných prázdninách(VP) boli otravní traja dedkovia a tri babky a dohromady to bolo vtipné. Tu je jeden otravný (pre diváka otravný) dedo Nick a samozrejme Eddie. Aj ten chudák pes je nejaký prispatý a blbý(aký pán, taký pes), oproti psovi v originálnych VP. Veľmi zábavný tento film nie je, ale nejaká vtipná scénka sa určite nájde. Vo filme je aj vela nelogických vecí, veľa nezrovnalostí....napr. Eddieho rodina nemá veľa peňazí, myslím, že majú aj exekúciu na dome, skoro nikto nepracuje, ale aj tak je ich dom ozdobený výzdobou a svetlami za nemalé peniaze. Čistá voda strieka zo spodu záchodovej misy.... Ďalej čln sa im na fest zasekne medzi dve bralá a keď sa z neho všetci dostanú na ostrov, čln zázračne odpláva. Tiež, more je v okolí ostrova rozbúrené, ale lietadlo v pohode pristane a zaparkuje v polmetrovej vode so skalami, a popri metrových vlnách pookolí. Keď Eddie hodí oštep, ozve sa sloní rev....na ostrove, haha. Eddie sa viackrát rozhliada na vrchole ostrova, a ani tak si nevšimne hotel, ktorý je vraj na opačnej strane ostrova, toto je úplný nonsens. A úplne tupý Eddie, s IQ nižším ako opica(aspoň tak to vo filme prezentujú) v pohode na prvý krát pristane s lietadlom a potom ešte s lietadlom pravidelne lieta......Chcel som dať aspoň jednu hviezdu, ale potom som si uvedomil, ako veľmi parazituje tento film na pôvodných VP(názvom, Eddiem, atmosférou vianoc, vianočnými piesňami, vianočnou výzdobou....), a za toto parazitovanie dávam tomuto filmu 5% ()

AgentMarvel125

Perfektna oddychovka aj ked nezrovnatelna s Vianocnymi prazdninami Grisvoldovcov z roku 1989. Napriek tomu je tu zopar veci, co mi trosku prekazaju... V slovenskom dabingu dabuje Zuzka Porubjakova sasternicu Paige, coz som sice strasne stastna lebo mam Zuzku rada - ale zaroven dabuje aj Trish, spoluziacku ich syna Tretieho. Musim uznat, ze hpoci je to dvojrola Zuzana to zvlada perfekne, aj tak to vsak posobi trosku komicky ... ()

StarsFan

Blbost, blbost a ještě jednou blbost. Třeba jen ten "dokonalý" závěr... Letadlo jako by náhodou přistane na pustém ostrově, kde pilot jako by náhodou najde trosečníky a rozhodne se je odvést domů... Během cesty zkolabuje, ale nikdo se nemusí bát, vždyť táta rodiny, kterýho zatím vyhodili z každý práce, přece dokáže letadlo navést až na letiště a přistát. Tak už na něj čeká navigační věž, která ani nepozná, že letadlo, který Eddie řídí, je hydroplán. Eddie samozřejmě přistane, všechny zachrání a ještě si otevře vlastní pilotní společnost... brrr... dlouho jsem uvažovala jestli to měla být parodie, ale mám takovej divnej pocit, že to někdo myslel vážně. ()