Pro mě rozhodně zajímavá krimi, postavena na pravdivém základu, kdy se v koncentračních táborech Třetí říše tiskly falešné librové bankovky, jejichž nasazení v původně plánovaném rozsahu by pro Británii znamenalo obrovské ekonomické problémy. Martin Růžek hraje opravdu přesvědčivě, plán je prostý, ale funkční, ovšem vsadil na špatné parťáky.(16.8.2011)

Miroslav Cikán se s filmovým světem rozloučil výborně obsazenou kriminálkou, které tedy napětí rozhodně nechybí. Obzvlášť skvělý je Martin Růžek, jemuž jsem na konci chtě nechtě držel palce, ačkoliv jsem věděl, že to (mně ani jemu) nebude nic platné. Vynikající je i Luckého hudba.(4.3.2012)

• gudaulin

Dobově schématická kriminálka o po zásluze potrestané chamtivosti, která už dnes může zaujmout pouze silným hereckým obsazením. Především Martin Růžek si tady střihnul s přesvědčivostí sobě vlastní jednoho ze svých typických grázlíků a intrikánů. Celkový dojem: 40 %.(29.9.2014)

Slušná krimi s výborným obsazením.(14.8.2011)

Konec 50. let byl v českém filmu ve znamení civilního realismu (zde prostředí stavby, Tuzexu apod.) kombinovanému se suverenními kameramanskými kousky (zde V. Huňky) a hudbou skladatelů první třídy (Štěpán Lucký pracující i s dobovou dřevní elektronikou). Forma detektivky je do značné míry záminkou k částečnému rozkrývání rodinných vztahů (manželé Ráž a Vránová, její otec Růžek), vykreslení vyšetřování se mi zdá přeci jen takovým přílepkem.(15.8.2011)