Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

Tak u toho jsem se hodně bavil... A plivu protivníkovi do tváře....ááá ééééch.(25.3.2009)

Kladná parodie na válečné filmy, kde malý vojáček zachrání velkou věc. To není tak zajímavé. Zajímavé je sledovat, jak zvířata stylizují do lidí, kdežto opačný postup je naopak skličující a zahanbující - pro člověka samozřejmě, i když není vůbec jasné proč, vždyť zvířata jsou ve své přirozenosti čistější, pravdivější než lidé. Možná nadávkou by mělo být spíše přirovnání k člověku než ke zvířeti. Takže "navlíknout" na člověka zvířecí vlastnosti je jednodušší, než vtipně přetransformovat zvířecí tedy přesněji ptačí chování v lidské. V tomto filmu se to celkem podařilo.(3.8.2011)

• Allien.9

Tak tenhle holub mi k srdci skutečně nepřirostl... A to ani přes zajímavé a originální propojení s naším (lidským) světem.(4.5.2008)

Tak tenhle film si zaslouží jen 3* a to muže být za to rád. Fakt že toto se nepovedlo a má u mě velké mínus(7.4.2010)

Valiant je naprostá animovaná oddychovka. Žádné velké očekávání se od toho nečekalo, narozdíl od třeba Shreka nebo Doby ledové, ale rozhodně to nebyla žádná nuda. Děj se odehrává ve druhé světové válce a pojednává o letce poštovních holubů, kteří jsou vysláni na nebezpečnou misi do okupované Francie střežené nejedním sokolem. Právě období války mě přinutilo se na Valianta podívat, protože animák z druhé světové? Proč ne. Rychlému průběhu napomáhá také doba něco přes hodinu, takže jsem tady žádné prodlevy nenašel. Možná trochu neprávem odsouzený film, ale přiznejme si to, zmínění Shrek a Doba ledová hrají přece jen jinou ligu. Ale tak nízké hodnocení si to podle mě nezaslouží.(20.2.2011)