Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

• Malarkey

No tak ne, že bych očekával něco světoborného, ale ani na Karcoolku podle mě toto nemělo. Nebylo to zas tak špatné, ale Karcoolka je vtipnější a zábavnější než toto. Zato, Valiant měl lepší grafické zpracování než Karcoolka, ale to nezachrání fakt, že jsem se po celý film ani jednou nezasmál. Zdálo se mi to pro děti absolutně nepochopitelné naopak pro dospělé příliš dětské.(14.6.2006)

Tak ano, srovnám-li to se Shrekem, budu mít výhrady. Jenže ono to srovnávat moc nejde. Tohle je animák pro fajnšmekry co holdojou leteckejm záležitostem za druhé světové, pro děti je to až pak. Jsem si zcela jist, že to tak je. Jinak totiž běžný divák celou řadu vtipů vůbec nechytne. Již úvod s propagandistickým kino úvodníkem jasně udává tón kterým směrem se bude snímek sunou dále. RAF zde reprezentují poštovní holubi a Luftwaffe zastupují sokoli hnízdící v opevnění na pobřeží Normandie... Francouzský odpor zastupuje myší komando. Já se prostě bavil u všeho. Ať už u náboru, výcviku, rozeznávání siluet ptáků :-)) či samotné mise k enemy coast... K tomu nutno přičíst povedený český dabing a vtipné hlášky. Miálovníci válečných filmů (leteckých zejména) neváhejte. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(8.5.2011)

Úplne hlúpučká, prostá, jednoduchá a pritom tak naivne zábavná záležitosť, že počas hodinky svojho trvania vlastne ani nemá šancu začať nudiť, čo by som pri 'director's cut' asi nenapísal. Aj keď nechápem, keď mal niekto k dispozícii materál na skoro dve hodinky, prečo tú akčnosť z nadstavenej pol hodinky radšej nevopchal do toho kratšieho príbehu. Grafika postačujúca, príbeh sa dal využiť aj vo vyšších obrátkach, viem si predstaviť, že Pixar by z toho mohol spraviť senzáciu, takto ostávam len pri milučkom uspokojení animovaných chúťok. Ale chválim vnorenie sa do deja, do vojnovej situácie a niektoré vydarené postavičky, hlavne po grafickej stránke. 70%.(10.6.2008)

• Jillen

Hvězdičku za McGregora. Ovšem to platí pouze v případě originální zvukové stopy (dabingu). Jeho dokonalý hlas zachraňuje toho nudného holuba od odpadu. Dávám 20%(26.3.2006)

• Shushika

V dané stopáži 75 min se to dalo vydržet. Kdybych viděl verzi 109 min., jak je to napsáno zde v profilu, asi bych exitoval. Mou pozornost si udrželi pouze němečtí "záporní" sokoli, kteří byli docela dost propracovaní a jejich nálety na nebohé britské holuby připomínaly messerschmitty. Vtípky pro dospělé jsou bohužel mdlé (např. nástup hrdinů ve zpomaleném záběru a la Armageddon rozesměje jen toho, kdo žil posledních deset let v horách bez všech vymožeností civilizace), ty pro děti na tom nejsou o moc lépe. Proč se hergot ti malí fakani, co byli na novinářské projekci nesmáli, když to měli nadabované s Vojtou Kotkem namísto Ewana McGregora? Že by vlastně nebylo čemu se smát, nebo že by dabing zabil, co se dalo? To se až do DVD nedozvíme. Myslím, že studiím pomalu začínají docházet 3D-nápady a divákům trpělivost. Již i pětileté dítě vidí, že ve trojrozměrnosti kvalita snímku nespočívá, takže sorry, pánové z Disneye, kteří už navěky chcete točit jen 3-D, jedete špatným vlakem. Možná si časem začeneme vážit klasických animáků a jejich veselých zvířátek jako side-kicků. Kdo ví. Blbé je, že jiný než druhý a třetí rozměr už nám nezbývá.(16.8.2005)