Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

No, animák velice nadějný, ovšem svůj potenciál nevyužil a spíš to vypadalo na lacinou pohádku bez většího napětí. Tudíž konec byl předem čitelný a příběh ničím nepřekvapil.(2.1.2013)

Vitajte vo vtáčom svete ! Je II. svetová vojna. Letka britských poštových holubov na strane spojeneckých síl bojuje proti nepriateľským sokolom. Malý holub Valiant sa chce stať letcom a prihlási sa na nábor. Odrazu dostanú nováčikovia úlohu skontaktovať sa s francúzskym myšacím odbojom. Ich misia zásadným spôsobom ovplyvní celú vojnu... Mne sa táto trojrozmerná animácia vcelku páčila, bolo to svižné, malo to britský humor a množstvo odkazov na slávne filmy ako Armageddon, Delá z Navarone alebo Jamesa Bonda.(8.5.2007)

Tak nevím.. Když tu tak koukám na ta nízká hodnocení, říkám si, že už jsem o tom svaťáku měla fakt hodně vymytej mozek, ale nemůžu si pomoct, líbilo se mi to MOC a rada pro budoucí maturanty: den před dnem D neexistuje lepší film:)(27.5.2007)

• Petoss1

Skutočne len pre najmenších a varovanie pre dospelých, toto si doma bez detí nepúšťajte! 45%(9.7.2009)

• Kryton

Těžký průšvih na obzoru. Valiant je totiž po animační stránce průměrný a po scénaristické podprůměrný. Vtipný také není. Tohle rozhodně není vrchol evropské animace.(28.11.2008)