Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

Jeden z těch lepších animovaných filmů, který je celkem vtipný, má dobře zpracovaný námět leč díky svému určení pro velmi malé diváky mi nad hodně věcmi zůstal rozum stát. Když teda pominu Valianta a pár špatně naanimovaných postav tak se mi nejvíc líbil jednoznačně animovaný záporák, který mě svoji scénou ve sprše absolutně dostal a který má dobrého dabéra a správné záporácké rysy a tak počáteční scéna působní na animované filmy trochu děsivě.....kontroverzní počin.(20.10.2009)

Většinu tady to sice neoslovilo ale já mezi ně rozhodně nepatřím. Těch 5 si to určitě zaslouží hlavně za Všiváka. Ty jeho průpovídky mě dostaly.(26.2.2006)

• Slarque

Ten nápad měl rozhodně slušný potenciál. Ale autoři tohoto filmu ho promrhali, takže výsledná holubí variace na válečné filmy tak nějak prošumí, aniž by cokoliv z ní uvízlo v paměti. V potenciálně vtipných scénách většinou naprosto chybí smysl pro načasování. Smutné.(10.5.2008)

• Aleee89

Tak jsem se na ten film konečně podívala... No není nic moc, stejně jako třeba Strašpytlík, který mě taky zklamal. Ale oproti Strašpytlíkovi je Valiant o chlup lepší. Já nevím, ale oba tyto filmy mi připadají trochu infantilní, což možná někomu nevadí, jsou přece jenom dělány pro děti. A v tom je u mě možná ten problém, já už nejsem dítě a takové filmy mě moc neosloví. Mínusem takových filmů je i průhlednost děje, animace taková normální - dobrá, na kterou už jsme zvyklí. Ten děj mi zpočátku taky připadal divný, ale záhy jsem si zvykla a už se mi i líbil, ale pro děti mi to připadalo až trochu nevhodné, ta druhá světová válka apod. No na film se znova hned tak dívat nebudu, ale nejhorší to nebylo, nebylo to tak špatné.(27.6.2013)

• Hal_Moore

Ubohost. Rádoby další vtipný animák, snažící se svézt na popularitě současné počítačové animace, dosahující největšího boomu za posledních pět let. Vznikají nová a nová studia a ta produkují nové a nové 3D filmy, na spoustu fanoušků to však již neplatí a začínají si pečlivě vybírat, který je pro ně to pravé. Přesně tohle pocítil i Valiant, který jednoznačně propadl a o pokračování tak nemůže být řeč. Co tak slýchávám, tak jediným kladem byl hlas Ewana McGregora. Smůla pro mě, dabované filmy jsou stejnou hrozbou, jako animáky z rychlovýroben. Ale abych jen nehanil, občas byla animace oku lahodící a hudba za ty dvě hvězdy také stála. Ale nic jiného si Valiant nezaslouží. Dobře mu tak.(12.2.2007)

• - Přesto, že je film velmi krátký, trvalo přes dva roky, než ho namluvili. (HappySmile)

• - Když se Valiant v 54:50 snaží dostat do bunkru přes kanón, sundává si výstroj, ale když v 58:45 odlétá, výstroj tam už není. (maty_x)

• - Na filmu pracovalo přes 200 umělců ze 41 různých zemí. (HappySmile)