Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

• Shushika

V dané stopáži 75 min se to dalo vydržet. Kdybych viděl verzi 109 min., jak je to napsáno zde v profilu, asi bych exitoval. Mou pozornost si udrželi pouze němečtí "záporní" sokoli, kteří byli docela dost propracovaní a jejich nálety na nebohé britské holuby připomínaly messerschmitty. Vtípky pro dospělé jsou bohužel mdlé (např. nástup hrdinů ve zpomaleném záběru a la Armageddon rozesměje jen toho, kdo žil posledních deset let v horách bez všech vymožeností civilizace), ty pro děti na tom nejsou o moc lépe. Proč se hergot ti malí fakani, co byli na novinářské projekci nesmáli, když to měli nadabované s Vojtou Kotkem namísto Ewana McGregora? Že by vlastně nebylo čemu se smát, nebo že by dabing zabil, co se dalo? To se až do DVD nedozvíme. Myslím, že studiím pomalu začínají docházet 3D-nápady a divákům trpělivost. Již i pětileté dítě vidí, že ve trojrozměrnosti kvalita snímku nespočívá, takže sorry, pánové z Disneye, kteří už navěky chcete točit jen 3-D, jedete špatným vlakem. Možná si časem začeneme vážit klasických animáků a jejich veselých zvířátek jako side-kicků. Kdo ví. Blbé je, že jiný než druhý a třetí rozměr už nám nezbývá.(16.8.2005)

• Jillen

Hvězdičku za McGregora. Ovšem to platí pouze v případě originální zvukové stopy (dabingu). Jeho dokonalý hlas zachraňuje toho nudného holuba od odpadu. Dávám 20%(26.3.2006)

Tak u toho jsem se hodně bavil... A plivu protivníkovi do tváře....ááá ééééch.(25.3.2009)

• Easykk

Co k tomu napsat...takhle špatných jsem viděl jen málo animáků.(12.10.2009)

Příjemná jednohubka s přijatelně vlasteneckým poselstvím, ale bohužel i s polovinou gagů z kategorie fekálních. Když si ale představím režisérskou verzi, která sahá skoro ke dvěma hodinám, jímá mě hrůza.(21.8.2006)

• - Když se Valiant v 54:50 snaží dostat do bunkru přes kanón, sundává si výstroj, ale když v 58:45 odlétá, výstroj tam už není. (maty_x)

• - Přesto, že je film velmi krátký, trvalo přes dva roky, než ho namluvili. (HappySmile)

• - Na filmu pracovalo přes 200 umělců ze 41 různých zemí. (HappySmile)