Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

• Pedestrian

Velké srdce, malý pták.(6.5.2006)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +originální prostředí, animace, charaktery postaviček -předně žádná výrazná scéna, moc mírumilovné na válečný film, příběh/// Tak tohle je snad první animovaný válečný film který jsem viděl. Tedy pokud vezmu v potaz animáky posledních pár let. Největší škoda je, že tomu chybý pořádný scénář. Příběh je sice originální, ale je velice prostinký. A tak nějak zjistíte, že ani na krátké stopáži vám film nenabídne pořádný obsah. Dále pokusy o srandu jsou často dost fádní a bez pořádného nápadu nebo gradace. Když to shrnu, tak vtipné to moc není. Tedy rozhodně ne tam kde by ste to čekali. Ale jinak to ještě není tak nejhorší, technická stránka je v pohodě a stačí i na konkurenci a celkově zatím nejsem animákama přejezenej, takže beru každej./// Celkem 66%///(16.11.2007)

Úplne hlúpučká, prostá, jednoduchá a pritom tak naivne zábavná záležitosť, že počas hodinky svojho trvania vlastne ani nemá šancu začať nudiť, čo by som pri 'director's cut' asi nenapísal. Aj keď nechápem, keď mal niekto k dispozícii materál na skoro dve hodinky, prečo tú akčnosť z nadstavenej pol hodinky radšej nevopchal do toho kratšieho príbehu. Grafika postačujúca, príbeh sa dal využiť aj vo vyšších obrátkach, viem si predstaviť, že Pixar by z toho mohol spraviť senzáciu, takto ostávam len pri milučkom uspokojení animovaných chúťok. Ale chválim vnorenie sa do deja, do vojnovej situácie a niektoré vydarené postavičky, hlavne po grafickej stránke. 70%.(10.6.2008)

• Malarkey

No tak ne, že bych očekával něco světoborného, ale ani na Karcoolku podle mě toto nemělo. Nebylo to zas tak špatné, ale Karcoolka je vtipnější a zábavnější než toto. Zato, Valiant měl lepší grafické zpracování než Karcoolka, ale to nezachrání fakt, že jsem se po celý film ani jednou nezasmál. Zdálo se mi to pro děti absolutně nepochopitelné naopak pro dospělé příliš dětské.(14.6.2006)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $19,478,106Tržby Celosvetovo $61,746,888║ Na prekvapenia dosť slušne zvládnutá rozprávka, či už po animačnej, príbehovej či humornej stránke. /60%/(8.7.2007)