Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

• Pedestrian

Velké srdce, malý pták.(6.5.2006)

Valiant je naprostá animovaná oddychovka. Žádné velké očekávání se od toho nečekalo, narozdíl od třeba Shreka nebo Doby ledové, ale rozhodně to nebyla žádná nuda. Děj se odehrává ve druhé světové válce a pojednává o letce poštovních holubů, kteří jsou vysláni na nebezpečnou misi do okupované Francie střežené nejedním sokolem. Právě období války mě přinutilo se na Valianta podívat, protože animák z druhé světové? Proč ne. Rychlému průběhu napomáhá také doba něco přes hodinu, takže jsem tady žádné prodlevy nenašel. Možná trochu neprávem odsouzený film, ale přiznejme si to, zmínění Shrek a Doba ledová hrají přece jen jinou ligu. Ale tak nízké hodnocení si to podle mě nezaslouží.(20.2.2011)

OBSAH: Dej filmu sa odohráva počas druhej svetovej vojny, kde nezanedbateľnú úlohu zohrali aj zvieratá. Valiant je malý, ale odvážny holub z anglického vidieka, ktorý sa postupne stáva členom elitnej bojovej jednotky poštových holubov. KOMENTÁR: Film nás môže konfrontovať s viacerými vlastnosťami - pozitívnymi, ktoré vyzdvihuje (napríklad optimizmus, odvaha, usilovnosť, obetavosť, boj za slobodu), ale aj negatívnymi, z ktorých sa vysmieva (napríklad pýcha, lenivosť). Ďalej treba pochváliť kvalitnú animáciu, peknú hudbu, zaujímavý dej a v neposlednom rade výborný český dabing. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(20.6.2008)

• Aleee89

Tak jsem se na ten film konečně podívala... No není nic moc, stejně jako třeba Strašpytlík, který mě taky zklamal. Ale oproti Strašpytlíkovi je Valiant o chlup lepší. Já nevím, ale oba tyto filmy mi připadají trochu infantilní, což možná někomu nevadí, jsou přece jenom dělány pro děti. A v tom je u mě možná ten problém, já už nejsem dítě a takové filmy mě moc neosloví. Mínusem takových filmů je i průhlednost děje, animace taková normální - dobrá, na kterou už jsme zvyklí. Ten děj mi zpočátku taky připadal divný, ale záhy jsem si zvykla a už se mi i líbil, ale pro děti mi to připadalo až trochu nevhodné, ta druhá světová válka apod. No na film se znova hned tak dívat nebudu, ale nejhorší to nebylo, nebylo to tak špatné.(27.6.2013)

• moviesfan

Bohužel jsem se nedočkal téměř ničeho, co bych mohl pochválit. Nebudu se o tom rozepisovat. Nelíbilo se mi to. Hodnocení: 20%(3.12.2007)

• - Na filmu pracovalo přes 200 umělců ze 41 různých zemí. (HappySmile)

• - Přesto, že je film velmi krátký, trvalo přes dva roky, než ho namluvili. (HappySmile)

• - Když se Valiant v 54:50 snaží dostat do bunkru přes kanón, sundává si výstroj, ale když v 58:45 odlétá, výstroj tam už není. (maty_x)