Závěrečný díl Aladinových dobrodružství ALADIN A KRÁL ZLODĚJŮ vás zavede do Agrabahu, kde se všichni jeho obyvatelé chystají na svatbu století. Ale ještě předtím, než si Aladin a krásná Jasmína řeknou své "ano", musí Aladin zastavit legendárních čtyřicet loupežníků. Ti se chystají uloupit tajemný svatební dar. Aladin a jeho přátelé - Jasmína, opička Abu, kouzelný koberec a vždy zábavný Džin - musejí čelit mnohým nebezpečím, když sledují krále zlodějů a jeho bandu loupežníků. Odhalte s nimi mnohá tajemství , pravdu o Aladinově zmizelém otci a zavítejte na nádherný mizející ostrov plný pohádkového bohatství. Humor, zábava, hry a skvělé písničky - to vše malým i velkým přináší ALADIN A KRÁL ZLODĚJŮ. (oficiální text distributora)

liberita

Pre mňa historicky výnimočný prípad pokračovania disneyovky, ktorý sa mi páčil viac než prvý diel. Tentokrát sa inšpiroval rovnako známym príbehom Tisíc a jednej noci a síce Alibabom a 40 zbojníkmi. Džin je ešte vtipnejší než predtým a myslím, že Robin Williams by mal zo svojej slovenskej verzie radosť. Piesne aj celý dej sú zaujímavejšie a pútavejšie. Farebnosťou animácie ale stále zaostáva za svojimi kolegami. ()

datel13

Na film jsem se podival nahodou, kdyz jsem shanel prvni dil a samozrejme omylem sjel ten treti (puvodne jsem ani nevedel, ze to ma vic jak jeden dil). Aladina jsem chtel po x letech videt z prekvapive intelektualnich pohnutek - autori v soucasnych post-vedeckych pseudosmerech nekdy uvadeji Aladina jako priklad tzv. orientalizmu (udajny zkresleni Orientu lidmi ze Zapadu). Takze jsem si chtel uzit peknej kreslenej orientalizmus se sexy princeznou a jurodivym džinem, co tu meta jeden frk za druhym a nektery jsou dokonce i vtipny. Nejak jsem uplne nepochopil to mnozstvi narazek na jiny Disney filmy a taky odkazy na soucasnost (ponorky, bombardery, teply pikolíci a nevim co jeste), ale je to animak pro decka a clovek to asi musi brat s nadsazkou. 70 % ()

papadoce

Disney štúdio malo v minulosti hrozne blbý zvyk urobiť ku každému úspešnému animáku ďalšie časti, ktoré už minuli kiná a mierili rovno na DVD. Vo väčšine prípadov šlo o prázdne ničím výnimočné príbehy. Aladin vsadil na komplikované rodinné záležitosti a tak okrem svadby Aliho a tej roštenky riešil ešte oživenie dávno mŕtveho Aladinovho otca. A nebol nim nik iný ako samotný Jánošík Egypta krááááľ zbojníkov. Scenáristi sa na týchto pokračovaniach museli náramne nabaliť, ale bez toho aby si kvapkali belladonnu pod jazyk takéto bludy nevymyslíš. Rozprávke kraľuje džin, ten sám zhltne aj tri hviezdy prisámvačku. To ako mení hlasy, outfity, strašná maska ten modrý týpek. A keďže to nebola ani zďaleka taká hlúposť ako napríklad pokračovanie zvonára, tak mu pri samotnom Ramzesovi tie hviezdoše dáme. ()

ScarPoul

Tretí diel Aladdina už nie je takou nemastnou, neslanou pochutinou ako jeho predchodca, hoc aj ten bol pozerateľný. The King Of Thieves rozpráva zmysluplnejší príbeh a vďaka skvelému dabingu Robina Williamsa sú aj niektoré Džinové vtipy sviežejšie a vtipnejšie. Lenže hoc po príbehovej stránke filmu nemám čo vytknúť, musím priznať, že som nebol z tohoto dobrodružstva ani spolovice tak nadšený ako z úchvatnej jednotky. Neviem či za to môže abscencia Menkenovej hudby, ale pri pozeraní tohto filmu som sa naozaj miestami nudil. Nechcem vyslovene tvrdiť, že je to zlý film. Jeho problémom, ale je, že si na ňom Disney nedal veľmi záležať, čo sa odráža aj v animácií. Rozhodne by si takáto ikona zaslúžila lepší prístup. pevné tri hviezdy. ()

Matt.Murdock

Oproti Jaffarově návratu s otřesným dabingem tento díl vrací zpět kouzlo aladinova příběhu. Hudba je perfektně zpracovaná a velice příjemná. Džinovy hlášky jsou vtipnější a přirozenější, nápad s Midasem je k nezaplacení. Rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Ani hnout, nebo se vzájemně postřílíme. ()

• Píšeň "Arabská noc" od Alana Menkena a Howarda Ashmana byla původně napsána a nahrána pro první film s Aladdinem. (LaserJet)
  • Během skladby "Pro či ne" Salukův zlatý pařát několikrát zmizí a zase se objeví. Během stejné skladby pak při záběru na poražené zloděje z dálky má bledý zloděj turban nasazený v pořádku, přesto si jej však o vteřinu později rovná. (LaserJet)
  • Během soubojů při svatbě zlodějská trojčata udělají věž a drží měsce. Horní drží červené, prostřední modré a spodní fialové. Když však Aladdin máchá holí, aby je shodil, při posledním máchnutí drží horní modré a prostřední červené měšce. (LaserJet)