poster

Dech života

 • anglický

  The Living Daylights

 • slovenský

  Dych života

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie / USA, 1987, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Škrtí rukami a stehnami.“ – „James, to je tvoj typ.“ Od Iana Fleminga som nikdy nič nečítal (nie, že by som sa tým chválil) a bondovky som nikdy nepokladal za svoj zvlášť obľúbený pod-žáner. Niektoré sa mi páčili viac, iné menej a u niektorých slávnych som sa tváril, že sa mi páčia, aby som plával s prúdom. Každopádne, dobrý akčný film, okorenený exotickými výpravami po celom svete (a k tomu špionáž, silácke dialógy, alkohol a ženy) je dobrá vec – ak sa vydarí. DYCH ŽIVOTA ma okrem dobrého Timothyho Daltona (v poradí štvrtého agent 007 – po Connerym, Mooreovi a Austrálčanovi Lazenbym a pred Brosnanom a Craigom) zaskočil „bratislavským fenoménom“, prostredníctvom ktorého sa do univerza agenta Jej Veličenstva prepašovala riadna dávka (nechceného? Vysoko pravdepodobne.) kuriózneho humoru (laserom prepílené auto VB, nápisy v slovenčine, hláška roka „Ty somár sprostý.“). Takže celkom podarená zábava s potrebným trademark (Q, M, slečna Moneypennyová) a silným hereckým obsadením (Rhys-Davies, Krabbé a tiež tradične vtipný Joe Don Baker, ktorý mimochodom hral aj v neskorších bondovkách ZLATÉ OKO a ZAJTRAJŠOK NIKDY NEZOMIERA, ale už inú postavu). P.S. Jedná sa o tretiu zo štyroch (LEN PRE TVOJE OČI/1981, CHOBOTNIČKA/1983, VYHLIADKA NA SMRŤ/1985 a POVOLENIE ZABÍJAŤ/1989) bondovku britského režiséra Johna Glena.(9.11.2008)

 • Gilmour93
  ****

  Jelikož pohyb Rogera Moorea už připomínal lenochoda s arterosklerózou na cestě do jídelny domova důchodců, vytasili se producenti se staronovou volbou zvanou Timothy Dalton a ten i přes image učitele tance úplně nezklamal. V Living Daylights se především soustředil na agentskou práci, přestal honit každou sukni a u té jediné, co uhnal, horko těžko toleroval její někdy až přehnanou naivitu. Svižná bondovka se symbolickým hozením klíčů od cely Usámovi a s ukázkou vlivu nadměrného solení silnic na československé Lady ve službách VB..(25.10.2010)

 • troufalka
  ***

  Nic naplat, nejlepší Bond je pro mne Sean Connery.(15.3.2014)

 • Stegr
  ****

  75% - Překvapivě kvalitní bondovka...(14.9.2007)

 • HAL
  ****

  Vcelku solidní a neurážející Bondovka... která ovšem k největším klasikám série rozhodně nepatří. Dalton se snaží a daří se mu udržet fasádu cool agenta dost pevně na to, aby dal rychle zapomenout na přestárlého a nepříliš drsného Moora, ale kromě toho je toto Bondovka vlastně průměrná. Pobaví... a vyšumí. 7/10(7.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace