Keď majú všetci v ruke zbraň, niekto musí zomrieť. Napínavý príbeh o zúrivosti v ľudských dušiach. Začalo sa to troma výstrelmi. Helen Hardingová sa náhle v noci prebudila a zbadala svojho žiarlivého manžela Warrena s pištoľou v ruke, stojaceho nad mŕtvolou jeho obchodného partnera Justina. Warren tvrdí, že to nevedel, ale Helen mu to, rovnako ako nespokojný detektív v najlepších rokoch Tyler a jeho mladý kolega Agee, neverila, a tak ho opustila. Prijala miesto asistentky u výstredného počítačového magnáta Nortona Morgana. Toho pre zmenu opustil jeho bývalý poddajný a verný asistent Tennel, ktorý začne pracovať vo videopožičovni, kde sa zaľúbi do prostorekej kleptomanky Annabel Leeovej, Osudy všetkých sa začnú nebezpečne prepletať a je jasné, že niekto zomrie. (oficiální text distributora)

Dale

Nápad je zaujímavý, no dalo sa z neho vyťažiť oveľa viac. Mohla to byť parádna, iróniou prešpikovaná freska ľudských osudov a toho, akí magori majú v USA prístup k zbraniam a ako to potom môže skončiť. Úvod bol sľubný, Jeff Daniels je hlavným ťahúňom filmu a jeho príbeh mi prišiel najzaujímavejší, ale príbehy postáv, ktoré stvárňovali policajt Forster, právnik Braugher, gay Schwimmer a pracovník videopožičovne Brolin ma príliš nezaujali a absolútne zbytočná bola postava programátora Sinisa. Ale potešil aj Ribisi v úlohe magora, akých si strihol už viackrát a veľmi mu tieto úlohy pristanú. 50% ()

dezert

To je tak, když si někdo hraje na na Tarantina a k tomu se snaží přidat uměle vyfabrikovanou "message" na závěr. Ale když jste špatnej vypravěč a svůj příběh obsadíte jenom hysterickýma figurkama, jejichž osudy jsou vám buřt, tak vám nepomůže ani x popkulturních odkazů a kupa známých tváří v hlavních rolích. ()

Fiftis

Celkom zaujímavá a podarená komédia plná super hereckých hviezd. Neviem ako sa mi film mohol tak dlho vyhýbať a nenarazil som naň ani cez VHS, ktoré som si často na prelome tisícročia požičiaval z videopožičovní. V snímke excelujú hviezdy Gary Sinise v role psychopata, Jeff Daniels v netradične vážnej role, Josh Brolin rovnako v netradičnej polohe nadržaného puberťáka na rozdiel od drsného zabijaka ako ho poznáme dnes.. a tiež skvelý a vtipný David Schwimmer, ktorý hrá nechutného buzika, navyše v interracial vzťahu. Ako komédia to naozaj ujde a aj si zastrieľame. ()

hans500

Ač ne dokonalý film, rozhodně zajímavý, obsahuje myšlenku, jen se zpracováním je to poněkud horší, režijně průměrné a místy možná zbytečně pomalé, ale na druhou stranu všichni herci předvadějí velmi dobré výkony (přičemž Gary Sinise a Giovanni Ribisi si své role viditelně užili, škoda že měli málo prostoru). Tento film se těžko hodnotí, prozatím jsou to 3,5* zaokrouhleno směrem nahoru a případné další zhlédnutí rozhodne. ()