poster

Nebe

 • Velká Británie

  Heaven

 • Německo

  Heaven

 • Francie

  Heaven

 • Slovensko

  Nebo

Drama / Thriller / Krimi / Romantický

Velká Británie / Německo / Itálie / Francie / USA, 2002, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ***

  Mistrná psychologická drobnokresba, díky které Tykwer jako obvykle otvírá nejniternější kouty lidské duše, tentokrát vychází poněkud vniveč díky absenci hutnějšího děje a poněkud rozporuplnému morálnímu vyústění. Jednoduchý a mnohokrát omletý příběh na téma zločinu a trestu se bohužel v druhé polovině stává značně odosobněnou záležitostí, neboť téma viny je odsunuto úplně mimo a Tykwer se věnuje pouze vtahu dvou úplně odlišných lidí. Sice mistrovsky, jenomže schovat morálku za nádherné kamerové leporelo a fantastický casting? Bohužel(23.12.2005)

 • Aluska88
  ****

  A půl. Občas se najdou filmy, s jejichž hodnocením jsem na rozpacích. Skvělý scénář a excelentní výkony Cate Blanchett a Giovanni Ribise, kterým to spolu dokonale pasovalo. Jak již bylo řečeno o jednom filmu. Tento film je mlčenlivý, ale přitom zároveň obrovsky výmluvný. .(18.9.2007)

 • Jhershaw
  ****

  Vynikající po technické stránce (režie, kamera, hudba), skvělé herecké výkony, zajímavý příběh... jen je to možná až příliš "pomalé". Krásný zážitek. 90%(16.3.2005)

 • nunka
  ****

  Formálne výborne zvládnutý príbeh vlastniaci rukopis a srdce Kieslowského. Zo spôsobu, akým je film natočený cítiť skutočne zručné režijné remeslo. Nedokážem odhadnúť ako by sa s filmovým spracovaním popasoval sám Kieslowski, no je jasné, že Tykwer tomu absolutne neublížil a nič neodflákol. Stimuloval obrazom, zvukom, prácou s tichom, herecky...a z Heaven ku mne prišiel neuveriteľný pokoj a sugestívna myšlienka. Neriešim či by to s ústrednou dvojicou reálne naozaj tak mohlo byť, svoj svet jednoducho odtrhli od reality a ja som im to ako divák verila...Tykwer točiť vie a šancu, ktorú dostal využil uspokojivo.(10.6.2010)

 • castor
  ****

  Velmi zajímavý a netradičný projekt Toma Tykwera, se zoufalou Cate Blanchett, unikající nástrahám života, který jí vezme vinou drogového bosse manžela a náhoda zamotá její plány – a zemřou tak čtyři nevinní lidé. Tykwer (po France Potente) opět vhání svou ženskou hrdinku do kolotoče lásky, snu, smrti, náhody, víry.. osudu? Skutečná realita je však jiná, z šedi města se přesouváme na prosluněný italský venkov až ke (silně) snovému finále. Emoční záležitost, obrazově velice zdařilá, bez zbytečných slov, nevěrohodná a dobře vykalkulovaná, přesto pokojně krásná!!(18.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace