• Japonsko

• Japonsko

あずみ

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2003, 142 min

Ak chcete získať orgazmy, poprípade zvláštny druh erekcie, tak jednoznačne je tento film správna voľba...(11.3.2017)

Skvělá samurajská řezanice. Pět mladých vrahů se vydává za posláním - Zabít tři mocné muže, kteří svými ambicemi znemožňují mír v Japonsku. V závěrečné bitvě poznáte jak má vypadat "1 proti 100" i když je to spíš "jedna proti dvěma stům"... :-) spousta krve, výrazných postav, nádherných záběrů a typické žánrové stylizace (která nemusí každému sednout). Sympatická orientální kráska a spousta mečů a několik scén, které opravdu patří k nezapomenutelným (poslední test, přepadení vesnice, závěrečná bitva).(26.11.2004)

Hrdinové mi byli místy poněkud protivní a jejich poslání od začátku do konce úplně volné. A protože Aya Ueto není můj typ, její úhrnem asi tři výrazy se mi okoukaly po čertech rychle. Za záporáky ale dávám velkou červenou jedničku. Na film Sajiki brothers nebo Bijomaru Mogami bych se podívala mnohem, mnohem raději.(21.5.2010)

Nerozumím bojovému umění a není to ani můj šálek kávy, proto můžu vycházet jen ze svého laického pohledu a z dojmu, který ve srovnání například v Tygrem a drakem nebo Hrdinou na mě tenhle film neudělal. Stále se mluví o "poslání", ale já stejně postrádám hlubší smysl a to jak akcí, které se staly, tak i těch, které se nestaly. Asi v tom moc hledám logiku a znalci jistě namítnou, že srovnávám nesrovnatelné, ale spolehnu-li se jen na svůj pocit, kromě těch poetických a silných okamžiků výrazných především díky děvence v hlavní roli, mě tenhle film nenadchl zdaleka tolik, co výše citované filmy.(15.4.2005)

• Isherwood

Spousta běhání po lese, katana souboje s poněkud divně dávkovanými cákanci krve, závěrečné akční inferno odehrávající se v narychlo nalakovaných dřevotřískových kulisách... Samurajské filmy byly vždy hlavně o cti. Tohleto je spektákl podle klasického moderního střihu, který je emocionálně chladný jak psí čumák, jelikož taková hromada postav vás rozhodně zajímat nebude. A samotná Azumi na to nemá!(11.8.2005)

• - Jednoho z protivníků Azumi (Aya Ueto) v závěrečné bitvě hraje herní vývojář Hideo Kojima, známý především sérií Metal Gear Solid. Ten se původně jenom přišel podívat na natáčení, avšak dostal i příležitost se ho zůčastnit. (Raztubyl)