Kačer Howard

Howard the Duck

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

Škoda, že si na tohle už dneska málokdo vzpomene. Onehdá jsem to viděl skoro po patnácti letech a musím říct, že se mi to líbilo možná ještě víc, jak tehdy. Hlavně všecky ty drobnůstky v Howardově světě a vůbec Howard sám. Nádhera. Úžasná scifi komedie, která sice v dnešní záplavě superakčních trikových filmů neobstojí, ale pořád má co nabídnout. A určitě to nejsou jen bezduchý klišé.(6.12.2005)

• Lacike

Nevedel som co od toho mam ocakavat. Bal som sa, ze to bude detska blbina. Prekvapivo nie je. Howard sa sprava cely cas dospelo a je to velky sympatak. Po boku ma neskutocne sexy Lea Thompson a chemia medzi nimi dvoma je perfektna. Aj to dobrodruzstvo plne velkolepych akcnych scen na ktorych vidno, ze to bolo drahe je celkom zaujimave. Takze som uvazoval aj o tretej hviezdicke. Bohuzial film neustale zrazala do hladin trapnosti detinsky sa spravajuca postava Tima Robbinsa. Bez neho by to bola zabavna sci-fikomedia typu Men In Black. 5/10.(17.5.2016)

Howard na mě působil, ač nechtěně, vždy trochu strašidelně.(5.6.2008)

Výborně natočený film mého dětství. Film má spád , vtip a o kvalitě speciálních efektů ani nemluvě. Sice to byl ve své době propadák, ale mě se líbí čím dál tím víc. Dokonce jsem nedávno četla, že se uvažuje o pokračování......no na to jsem zvědavá.(2.2.2007)

CITÁT - Ve všech těch Galaxiích může existovat cokoliv......... Marvel vytasil svého kačera. Dal mu kalhoty, jméno Howard a přenesl jej z Marschingtonu na Marsu do Clevelandu na Zemi. Kupodivu se s touto situací kačer Howard vyrovnal rychleji než místní "nahé" opice. CITÁT - Hele, vypadají hladově. Dejte jim banán.......... Plno vtipných hlášek, gegů a komických situací. Dobrý hudební doprovod a supr hlavní herečka Lea Thompson. Například její erotická scéna mě dostala do kolen a kačerovi dokonce i postavila. Postavila pírka na hlavě. CITÁT - To je zvrácenost!!!........Howard mi okamžitě přirostl k srdci - je silně ironický, nemá rád vajíčka a miluje pivo. CITÁT - Dáme si třikrát pivo!!!........ A aby to nebylo až tak moc romantické, objeví sa na planetě zvané Země ještě jeden mimozemšťan. Je to záporák, nemá rád pivo a miluje vajíčka. Závěrečná hudební šou je prostě krásná a píseň Howard of The Duck je pěkná. CITÁT - To nebylo špatný na kačera z Vesmíru........(23.8.2014)

• - Kačer Howard se po letech vrátil na plátna kin ve filmu Strážci Galaxie (2014), kde se objevil v potitulkové scéně spolu se Sběratelem. (Mattij)

• - Lea Thompson všechny písně ve filmu nazpívala sama. (Terva)

• - Howardův autor využil postavu kačeřího cizince v cizí zemi především k novému pohledu na náš svět, k parodiím a satirám. (Rodriguez)