Kačer Howard

Howard the Duck

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

Škoda, že si na tohle už dneska málokdo vzpomene. Onehdá jsem to viděl skoro po patnácti letech a musím říct, že se mi to líbilo možná ještě víc, jak tehdy. Hlavně všecky ty drobnůstky v Howardově světě a vůbec Howard sám. Nádhera. Úžasná scifi komedie, která sice v dnešní záplavě superakčních trikových filmů neobstojí, ale pořád má co nabídnout. A určitě to nejsou jen bezduchý klišé.(6.12.2005)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $16,295,774Tržby Celosvetovo $37,962,774║ Trošku poslabší rozbeh a až prílišnú tmavosť miest kde sa dej odohráva, neskôr vymení svižní uletení dej plný tých najrôznejších príbehových trapasov poprepletaný cez rôzne žánre, vrátane horrorového nádychu, trikovo zvládnuté celkom na úrovni, filmu citeľne chýba o niečo zručnejší režisér, toto by pasovalo tak akurát pre Richarda Donnera. /60%/(5.1.2006)

• paascha

Kdysi, v době VHS video půjčoven, to bylo fajn. Dnes už to nezvládám(24.12.2010)

Co dodat tahle šílenost ani po letech neztratila nic ze svého kouzla. Po omšelých kopií se teda konečně i u nás objevil tenhle film na dvd a s dabingem. Kačer se náhodou dostane ze své kačeří planety na tu naší ,ale jak se ukazuje neztrácí hlavu a s pomocí mladé zpěvačky se snaží dostat zpátky domů. Což samozřejmě nebude snadné kde kdo chce kačera pro sebe či ho jen prostě zabít. Místy je to zábavné pak se to zase víc ubírá do scifi /hororu. Jsou tu skvělé hlášky i dobré triky.(23.8.2008)

V podstatě absolutně nechápu, proč byl film takový propadák. Dobře, některé scény jsou fakt přetažený, ale Howard je sympaťák ve všech směrech a celkově má, díky němu, film strašně pohodovou atmosféru. Přelomové dílo to není, ale totální kravina hodná zapomnění taky ne. Prostě taková nenáročná pohodovka...(22.5.2003)