Kačer Howard

Howard the Duck

Dobrodružný / Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1986, 110 min

• choze

K téhle prapodivné comicsové relikvii z 80. let jsem se dostal teprve nedávno a vůbec mě nebavila. Jednu hvězdu za roztomilou Leu Thompson -http://www.youtube.com/watch?v=IGeRi-E0u9Y(27.9.2008)

Pecka, ktorá nespravodlivo prepadla. Je to krásny príklad fantastického filmu, ktorý sa točí pre masy. Komerčne sa to občas vydarí ( GREMLINS ), občas nie ( HOWARD alebo MY SCIENCE PROJECT ). Je to však legenda, aj z hlavne nostalgického hľadiska, lebo priznajme si, koho tento film v detstve nezaujal. Film je plný nápadov, akcie, trikov a humoru, bez väčších ambícií ( maximálne tak trhať rekordy v návštevnosti ) a s mimoriadne charizmatickým a sympatickým hrdinom. A za to si svoje hodnotenie s istotou určite zaslúži.(11.9.2010)

Ha! tento film me pripomel profil jedne slecny ...diky za to!!(8.10.2010)

80. léta podobně cáklým projektům přála. Vznikly často filmy, nad kterými zůstává rozum stát, hlavně tedy pokud jde o dobrodružno- fantastický žánr (Conan, Krull, Zlaté dítě, Kačer Howard, Návrat do Budoucnosti - tedy myšleno s ohledem na určitou evoluci). Kačer Howard ve své době byl tedy jasný reprezentatem. Poskytl svou jistou verzi univerza a celé to zakončil záchranou Země. Lea Thompson velmi sexy, Tim Robbins tak akorát na ránu mezi oči, Jeffreyho Jonese si nejde nezapamatovat. Triky otřesné. 55%(27.6.2007)

• Derek

dosť veľká blbosť je miestami zábavná blbosť. najlepší je na celom filme jones ako temný pán vesmíru. erotické scény sú skutočne zvrátené:-)(24.3.2004)

• - Konkurzu pro hlas Kačera Howarda se zúčastnili herci Rob Paulsen a Townsend Coleman. (Terva)

• - Vlasy Ley Thompson se připravovaly na natáčení přibližně dvě hodiny. (Terva)

• - Steve Gerber už ve třinácti začal vydávat svůj vlastní komiksový fanzin a když mu bylo dvacet, nastoupil do Marvelu. Postupem času se vypracoval a největší věhlas získal až právě díky Kačeru Howardovi. Největší věhlas a také největší problémy. Právě o tohohle hrdinu se totiž Gerber s Marvelem pohádal a začal se o něj soudit. Během toho pracoval pro menší nakladatelství, pro Image, DC ale i televizi (Transformers, G.I. Joe). Nakonec soud vyhrál a s Marvelem se po čase smířil. Ironií osudu je, že tenhle autor, který je v dobrém i zlém spojený s Marvelem, zemřel právě ve chvíli, kdy psal pro DC minisérii. (Rodriguez)