Clayton Pierce (William McNamara) je tajný agent, ktorý pracuje už priveľmi dlho v príliš dokonalom utajení, a tak nie je žiadnym prekvapením, že hoci patrí k najlepším v brandži, začína si klásť otázku, či dvadsať rokov lojálnej služby vyšším cieľom nebolo len mrhaním času a iných, finančne zaujímavejších príležitostí na sebarealizáciu. Koniec koncov jeho oddanosť vlasti ho už pripravila o jeho ženu, rodinu a vlastne celý súkromný život ako taký! Claytonov život sa ešte o čosi výrazne skomplikuje, keď mu počas príprav na posledné zamýšľané tajné poslanie ktosi bez jeho vedomia podá novú, mimoriadne nebezpečnú drogu Oblivion, ktorá likviduje mozgové bunky a spôsobuje permanentnú stratu pamäte - len pár dní po jej vpravení do organizmu dochádza k výraznému a nezvratnému poškodeniu pamäťového centra... Claytonovi teda hrozí, že nielenže príde o všetky svoje spomienky, ale že úplne stratí svoju identitu! Nanešťastie si v tejto už i tak dosť ťažkej chvíli uvedomí, že sa nemôže veriť nikomu z agentúry a že u nik odtiaľ nepomôže, dokonca ani jeho dlhoročný šéf, agent LaNova (Roy Scheider). Nemá skrátka kam ísť a na koho sa obrátiť so žiadosťou o pomoc... No jeden človek, ktorému verí a ktorý mu bude ochotný pomôcť, sa napokon predsa len nájde – jeho exmanželka Kate (Dina Meyer)! A tak sa Clayton a Kate púšťajú do zúfalého boja s časom, pretože si až pridobre uvedomujú, že musia nájsť a získať účinnú protilátku skôr, než bude naozaj neskoro... (oficiální text distributora)

Madsbender

Skutočne slabý a divný film, v ktorom môže aj divák veľmi rýchlo skončiť "bez stopy" v prekombinovanom deji. Spracovanie je na pomerne úbohej úrovni a hlavný hrdina je vrcholne nesympatický agent ktorý v úvode postrieľa, koho sa dá bez zjavnej príčiny. Vzápätí stratí vďaka podanej látke pamäť a tak sa snaží skontaktovať so svojím priateľom a kolegom. Tomu je čoskoro za záhadných okolností podaná rovnaká látka a v pomätení spácha samovraždu. S pomocou reportérky sa snaží Clayton nájsť údajne mŕtveho kolegu, ktorý je v tom nejakým spôsobom zapletený... A to je celá schéma deja. Clayton hľadá niekoho, kto by mu pomohol, nájde ho a tento človek zomrie. Hľadá znova, nájde ho a ten znova umrie... Až to nakoniec musí všetko vybaviť sám. Keď pamäť začne strácať aj spomínaná novinárka, dostal som chuť sám stratiť spomienky na tento úžasný produkt vysokej filmárskej školy... Jediné plus je, že som filmu aspoň zrazil jedno percento a že niektorý herci neboli až tak nesympatický. ()

honajz

Hvězda navíc jen za mého oblíbence Roye, jinak je to prázdný film, zmateně vyprávěný, ale příběh není těžké dát do kupy. Prostě takové klišé o jaderné bombě z Ruska, kterou chce arabský magnát, a o jednom poldovi, kterému drogou tak trochu, ale ne úplně vymyli mozek. Takže něco si pamatuje, něco ne, podle potřeby. Těch pár přestřelek svědčí jen o tom, že hlavní hrdina až na jedno škrábnutí je nezranitelný (nebo že pistolníci neumějí střílet, případně obojí), skáče z vysokých střech jak kočka a bez zranění, a ze všeho čiší, jak nízký byl rozpočet. Takže o smrtích kamarádů hlavního hrdiny se jen mluví, ale nevidíme je, a peníze zbyly jen na jeden efektní výbuch na konci. ()

Martin741

Vyslovene plane, rezisersky vyplach, fakt len lacny vyplach ... malokedy sa stane ze film dostoji svojmu nazvu, tuto sa to uspesne podarilo : 4 % ()