Únos

Breakdown

Únos

Akční / Thriller / Drama

USA, 1997, 90 min

Thriller s určite nadpriemerným spracovaním, napínavý od začiatku až do (mierne prekombinovaného) konca s partičkou južanských záporákov, ktorým presvedčivo velí JT Walsh.(11.6.2009)

Hodne prumerny thriller, ktery z pameti vysumi jeste rychleji nez dobehnou zaverecne titulky.(2.8.2002)

• Djkoma

Nudný thriler. Unesli mi manželku a já ji určitě najdu at to stojí co to stojí. Ať žije Americká vize neohrožených manželů, tupých manželek a neschopných únosců. Jonathan Mostow se připravuje na Terminátora 3 a kdybych o jeho usednutí na režisérskou židličku T3 měl rozhodovat já, nikdy by si na něj nedošel ani do kina.(20.1.2006)

Jeff Taylor (Kurt Russell) a Amy Taylor (Kathleen Quinlan) projíždějí krajinou, ale kvůli závadě na automobilu musí zastavit. Podaří se jim stopnout kamion a Amy se nechává odvézt k nejbližšímu telefonu, aby zavolala odtahovou službu. Mezitím se Jeffovi podaří jejich Jeep Grand Cherokee rozjet, ale po jeho ženě jako by se slehla zem... V téhle době o sebe při automobilových honičkách ještě skřípaly plechy a skladatel Basil Poledouris odvedl také svoji práci. Nechybí kvalitní záporaci J. T. Walsh a M.C. Gainey. Jonathan Mostow pouze nerežíroval, ale stojí také za příběhem a scénářem. Sven-Ole Thorsen v titulcích uvedený jako Sven-Ole Thorson dělal na filmu jako kaskdér. HODNOCENÍ 70% (8.2.2015)

Přímočará jednohubka, u které je marnost nad marnost poukazovat na všechny její nedostatky. A také první snímek, kde mi bylo více líto auta, než hrdinů...:)(26.4.2008)

• - Auto, které ve filmu vlastní a řídí Jeff Talor (Kurt Russell), je Jeep Grand Cherokee (1996). (kostak)

• - Red (J.T. Walsh) jazdí na ťahači Peterbilt 377. (m.a.t.o.)

• - Jeffové (Kurt Russell) červené auto má poznávaciu značku Massachusetts 365 QUH. (marciano)