Únos

Breakdown

Únos

Akční / Thriller / Drama

USA, 1997, 90 min

Může se to stát i vám. Jo, jo Kurt se ocitne v nezáviděníhodné situaci. Nejdřív hádka při který se vznáší bitka ve vzduchu uprostřed pustiny. Pak rozbitý auto uprostřed pustiny a ochotný příjemný řidič, který nabídne pomoc a odveze Kurtovu starou kamsi do neznáma. Čas letí, manželka v pytli, nikdo ji nezná, nikdo si jí nevšimnul a když hlavní hrdina dobrodince konečně vypátrá, ten mu z klidným hlasem před policajtem oznámí : Já jsem vás nikdy neviděl a vaši manželku jsem nikdy nevezl! Fakt blbá situace. Jenom škoda, že po hodně vydařený první půlce kdy k neustálý atmosféře paranoii přispívá i tradičně parádní Poledourisova hudba, se druhá půlka mění v průměrný thriller z očekávaným koncem. Nutno, ale uznat, že ta závěrečná honička je celkem povedená a efektně natočená. Russel je uvěřitelný a přirozený a J T. Walsh dokonale slizký. Lepší průměr.60%(30.7.2015)

Naprosto vynikající thriller s perfektní atmosférou. Člověk se neskutečným způsobem vžije do role Kurta Russella! J.T.Walsh tady hraje výborného záporáka, celá režie Jonathana Mostowa byla (narozdíl od T3) výborná. Ale téhle strhující atmosféry by nebylo bez Basila Poledourise a jeho originálního hudebního stylu. Byl to pro mě opravdu zážitek a nedivím se, že jsem se dočetl něco jako produced by Dino De Laurentiis(26.1.2007)

Thriller s určite nadpriemerným spracovaním, napínavý od začiatku až do (mierne prekombinovaného) konca s partičkou južanských záporákov, ktorým presvedčivo velí JT Walsh.(11.6.2009)

i když je to jen omílání ohranýho tématu, je to zpracovaný úplně jinak, než obyčejně. normálně se hlavní hrdina ve filmech o únosu (koho a čehokoliv) vrhá do boje hlava nehlava, střílí o sto péro, zabíjí levým malíčkem a nakonec všichni zločinci umřou nebo v slzách slíbí, že už nikdy nic takovýho neudělají. tady to sice dopadne podobně, ale ne proto že by si kurt plivl do dlaní a vytáhl z tajnýho pouzdra v autorádiu dalekonosnou pušku. tady si to opravdu odedře a pořádně se zapotí. takhle by to totiž klidně mohlo být. takhle by seklidně mohl někdo s únosci vypořádat a únos vyřešit.(20.1.2006)

Slušný a napínavý thriller s povedenou atmosférou, dobře hrajícím Russellem, přesvědčivým hajzlem Walshem a povedenou automobilovou honičkou.(13.6.2007)