poster

Únos

 • USA

  Breakdown

 • Slovensko

  Únos

Akční / Thriller / Drama

USA, 1997, 90 min

 • Hrabka
  ***

  Začátek je super, ale postupem času to ztrácí šťávu a stane se z toho docela zdlouhavý a nudný thriller. Ale atmosféru to má chvílemi skvělou. 60%(30.12.2007)

 • Cervenak
  ****

  Návod, ako z ho*na upliesť dlhánsky a čertovsky ostro plieskajúci bič. Tucet hercov na čele s mierne vyhasnutou, ale s plným nasadením hrajúcou hviezdou, zopár áut a jeden zaprášený zapadákov kdesi na americkom stredozápade. K tomu zručne napísaný scenár o obyčajnom chlapíkovi v neobyčajnej sračke a jeden šikovný režisér, ktorý z toho vydoluje toľko napätia, že keď som to voľakedy videl v kine, skoro som si obhrýzol nechty až po lakte. Po rokoch som na to znovu mrkol v TV a čakal som, že už to bude vypáchnuté. Ani náhodou. Stále to perfektne funguje. 70. roky mali Duel, 80. roky prišli so Stopárom a roky deväťdesiate uzavreli túto napínavú automobilovo-púštnu trilógiu Únosom.(24.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Na cestě krajinou, která by se líbila tak mému velbloudovi, se v autě k lepším zítřkům veze manželský pár. V takové situaci je porucha na autě něco, co nezbytně musí nastat a tím téměř končí uvěřitelné okamžiky filmu. Nebudu upozorňovat na každý spoiler zvlášť, dál to prostě nečtěte, pokud spoilery neradi. Jsme v oblasti, kde se už pěkných pár lidí ztratilo, sice projíždějící cizinci, ale nikoho z nich nikdo nepostrádal, ani se žádnou zvláštní náhodou nenašel kousek těla. No taky nejsme v kriminálce Nevadská poušť nebo Sběratelích kostí. Chlapík, co hledá ztracenou manželku, je podezřelý nejen ožungrům v hospodě, ale i místním šerifům. Hrdina tedy ztracenou manželku hledá sám a na to, že má jinak civilní povolání, je pozoruhodné, jak snadno doluje z paměti stopařské schopnosti a předvádí výtečnou kondici. Jo jo, co se v skautu naučíš, po překročení hranice středního věku v Nevadské poušti najdeš.(26.12.2012)

 • Smok
  ****

  Thriller s určite nadpriemerným spracovaním, napínavý od začiatku až do (mierne prekombinovaného) konca s partičkou južanských záporákov, ktorým presvedčivo velí JT Walsh.(11.6.2009)

 • castor
  ***

  Nekonečná nevadská poušť, naleštěné červené fáro, obyčejný chlapík v nečekané situaci. Poctivých thrillerů nikdy není dost. Tenhle, který si napsal a zrežíroval Jonathan Mostow (třetí Terminátor), rozložil karty velmi jednoduše i účinně, a protože Jeff nemá devadesát tisíc dolarů, policie moc nespolupracuje a nechce manželku najít někde pohozenou u silnice, bere tuhle hru s únosci do vlastních rukou. Thriller Únos není první cenová, ale i tak je to chutný pokrm, který potěší slušnými hereckými výkony, střídmou stopáží i řemeslně zvládnutými akčními scénami. A samozřejmě dávkou úsměvných klišé a nelogických momentů (kupříkladu sjetí autem do řeky). Finále ale tepe akcí a kaskadérskými momenty, ve kterých to dle očekávání burani ze zapadákova pořádně schytají.(19.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace