Únos

Breakdown

Únos

Akční / Thriller / Drama

USA, 1997, 90 min

Přímočará jednohubka, u které je marnost nad marnost poukazovat na všechny její nedostatky. A také první snímek, kde mi bylo více líto auta, než hrdinů...:)(26.4.2008)

i když je to jen omílání ohranýho tématu, je to zpracovaný úplně jinak, než obyčejně. normálně se hlavní hrdina ve filmech o únosu (koho a čehokoliv) vrhá do boje hlava nehlava, střílí o sto péro, zabíjí levým malíčkem a nakonec všichni zločinci umřou nebo v slzách slíbí, že už nikdy nic takovýho neudělají. tady to sice dopadne podobně, ale ne proto že by si kurt plivl do dlaní a vytáhl z tajnýho pouzdra v autorádiu dalekonosnou pušku. tady si to opravdu odedře a pořádně se zapotí. takhle by to totiž klidně mohlo být. takhle by seklidně mohl někdo s únosci vypořádat a únos vyřešit.(20.1.2006)

Naprosto vynikající thriller s perfektní atmosférou. Člověk se neskutečným způsobem vžije do role Kurta Russella! J.T.Walsh tady hraje výborného záporáka, celá režie Jonathana Mostowa byla (narozdíl od T3) výborná. Ale téhle strhující atmosféry by nebylo bez Basila Poledourise a jeho originálního hudebního stylu. Byl to pro mě opravdu zážitek a nedivím se, že jsem se dočetl něco jako produced by Dino De Laurentiis(26.1.2007)

nenápadný velmi kvalitný thriller plný klišé a výborných hereckých výkonov.(9.6.2003)

Návod, ako z ho*na upliesť dlhánsky a čertovsky ostro plieskajúci bič. Tucet hercov na čele s mierne vyhasnutou, ale s plným nasadením hrajúcou hviezdou, zopár áut a jeden zaprášený zapadákov kdesi na americkom stredozápade. K tomu zručne napísaný scenár o obyčajnom chlapíkovi v neobyčajnej sračke a jeden šikovný režisér, ktorý z toho vydoluje toľko napätia, že keď som to voľakedy videl v kine, skoro som si obhrýzol nechty až po lakte. Po rokoch som na to znovu mrkol v TV a čakal som, že už to bude vypáchnuté. Ani náhodou. Stále to perfektne funguje. 70. roky mali Duel, 80. roky prišli so Stopárom a roky deväťdesiate uzavreli túto napínavú automobilovo-púštnu trilógiu Únosom.(24.8.2008)

• - Red (J.T. Walsh) jazdí na ťahači Peterbilt 377. (m.a.t.o.)

• - Videohra, ktorú hrá Redov (J.T. Walsh) syn, ktorého hrá Vincent Berry, je "Ultimate Doom". (m.a.t.o.)

• - Jeffové (Kurt Russell) červené auto má poznávaciu značku Massachusetts 365 QUH. (marciano)