Únos

Breakdown

Únos

Akční / Thriller / Drama

USA, 1997, 90 min

Vždy na filmech tohoto typu oceňuji realitu a ano, tento příběh o únosu mi přijde až na závěrečnou automobilovou honičku dost reálný. Perfektně ztvárněná odhodlanost hlavního představitele situaci řešit, i když vlastně vůbec neví jak. Vrcholem filmu pro mě rozhodně scéna ve stodole.(2.3.2013)

Slušný a napínavý thriller s povedenou atmosférou, dobře hrajícím Russellem, přesvědčivým hajzlem Walshem a povedenou automobilovou honičkou.(13.6.2007)

Svižný a skvěle šlapající akční thriller, ve kterém si to jeden obyčejný manžel na vyprahlých silnicích nevadské pouště rozdá s bandou únosců. Scénář a režie dokáží z minima vytěžit maximum a ještě přidat dojem věrohodné reálnosti, k níž přispěli také skvělý J. T. Walsh jako lotr a Kurt Russell jako obyčejný chlápek, který se mění v buldoka, sice nejistého, zmateného a občas nemotorného, zato však velmi neodbytného.(16.5.2011)

Hodne prumerny thriller, ktery z pameti vysumi jeste rychleji nez dobehnou zaverecne titulky.(2.8.2002)

Veľmi zaujímavý film. Kurt Russell mi ako herec pasuje presne do takýchto typov rolí.. Niekedy treba vypnúť mozog a nechať sa baviť. Únos je na niečo také ideálna voľba.(18.1.2008)

• - Natáčalo sa vo viacerých lokalitách v Kalifornii, Utahu a Nevade. Napriek tomu odvážal Kurta Russella (Jeff Taylor) každý deň z miesta natáčania vrtuľník do Los Angeles, aby mohol byť so svojou rodinou. Nasledujúce ráno bol vrtuľníkom opäť dopravený na miesto natáčania. (m.a.t.o.)

• - Red (J.T. Walsh) jazdí na ťahači Peterbilt 377. (m.a.t.o.)

• - Basil Poledouris musel hudbu k filmu komponovať dva krát. Prvá verzia, ktorú zložil bola totiž zamietnutá. (m.a.t.o.)