• Tosim
  *****

  Jeden z nejpůvabnějších Burianových charakterů...trošku možná zarazí, že je v podstatě ve svém jednání posunován někam dál spíše jen ostatními postavami, ale všechno je dobře vyvážené. Scény na policejní stanici, s kolem či (M)Orfeem -z podsvětí- jsou skvělé.(31.7.2003)

 • sportovec
  ****

  Pravidlo zpravidla s Burianem stojících a padajících filmů jakoby tu bylo zcela prolomeno. Zřejmě erbovní kus reperoáru Burianova divadla je zdařile převeden do filmové podoby, v níž si režie podává ruku se scénáristy i hereckými protagonisty. Burian je tradičně skvělý, na výši svých úkolů jsou však i ostatní: Marvan, Kabátová, Svozilová, Romanová, Šlégl (jehož výkon voní "kocharovštinou" Burianova barona Prášila), Ferbasová a ve svých drobných úlohách si neméně zdatně vedou i Filipovský, Nedbal, Neumann a věčný herec malých rolí Trégl. Prvorepublikové zapomnění bylo určitě účinnou náplastí i pro dobové publikum, které ještě nepřekonalo šok z tíhy perzekuce druhé heydrichiády, a právě prožívalo těžkou depresi z nacistických úspěchů na blízkovýchodní i východní frontě. Úsměvná, nápady i gagy hýřící salónní veselohra patří určitě k tomu nejlepšímu z Burianova i Cikánova odkazu.(16.4.2008)

 • nascendi
  **

  Myslím, že je poctivé voči kráľovi komikov, aby som si pozrel jeho všetky filmy, vrátane menej známych. K takým patrí i dnes videný film Provdám svou ženu. Kvalitou je na hony vzdialený od najznámejších Burianovych filmov a paradoxne ani nie zásluhou samotného Buriana, ale figúrok, ktoré sa okolo neho motajú a bezmyšlienkovite deklamujú určené texty. Dve hviezdičky vyjadrujú môj názor, že bez tohto filmu by Burianova filmografia nebola chudobnejšia.(1.1.2015)

 • T2
  ***

  riadne zamotané, pobavilo(23.12.2010)

 • Tommassi3
  ****

  "Emile, prosím tě, bouchni mě do nosu, ať se vzpamatuju !!" ;)(1.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace